Sunday, 21.4.2024
Name days: Jarosław / Konrad / Bartosz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

sieciakowe konkursy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Sieciaki.pl organizują konkursy z okazji DBI

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu serwis www.sieciaki.pl przygotował już 7 z 10 konkursów dla dzieci w wieku 6-12 lat. 1 lutego na sieciakowej stronie pojawi się komplet 10 konkursów z okazji 10 edycji DBI. Czekają atrakcyjne nagrody dla przedszkola i dzieci.

Konkurs nr 1 EkoRobiNet
Czy potrafisz sobie wyobrazić ekologicznego robota? Tak? To znaczy, że ten konkurs jest dla Ciebie!:) Zadanie konkursowe: stwórz z odpadków (puszki, butelki, opakowania, śrubki, sprężynki, blaszki, itd.) robota.

Konkurs nr 2 DBI - ekspertem bezpieczeństwa zostań i Ty!
Twoim zadaniem jest przygotowanie plakatu dotyczącego bezpieczeństwa w czasie korzystania z Internetu. Zastanów się, jak za pomocą rysunku, słów lub innych technik, np. kolażu chciałbyś opowiedzieć o bezpiecznym Internecie.

Konkurs nr 3 Sieciakowy wojownik
Czy codziennie stajesz oko w oko z Sieciuchami? Co robisz, by Twój komputer był bezpieczny? W jaki sposób go chronisz? Namaluj, jak wygląda Twój bezpieczny komputer.

Konkurs nr 4 Symulator bezpiecznego Internetu
Symulator jest to urządzenie lub program komputerowy symulujący zachowanie w określonej sytuacji. Wyobrażasz sobie takie urządzenie? Zastanów się, jak mógłby wyglądać i narysuj symulator bezpiecznego Internetu.

Konkurs nr 5 SiecioGaleria – Luty miesiącem bezpiecznego Internetu
Co miesiąc w SiecioGalerii czeka na Ciebie nowe zadanie. Tym razem temat konkursu związany jest z Dniem Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzimy 5 lutego. Z tej okazji wymyśl i narysuj zestaw bezpiecznego Internauty. Niech znajdą się w nim rzeczy, które są niezbędne do bezpiecznego surfowania w sieci.

Konkurs nr 6 Sieciakowy talizman bezpieczeństwa
Sieciaku, czy masz swój talizman, który chroni Cię przed Sieciuchami? Magiczną rzecz lub amulet, która przynosi Ci szczęście? Pokaż nam swój talizman i weź udział w konkursie. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie swojemu talizmanowi i opiszesz jego działanie, a nagroda może być Twoja!

Konkurs nr 7 Sieciaki Bliźniaki
Julka i Julek, to niezwykłe bliźniaki, bohaterowie serii książek „Wyjątkowi”- nagród w konkursie. Podobnie, jak Sieciaki uczestniczą w różnych fascynujących przygodach. Jak myślisz, jakby wyglądały bliźniaki Sieciaków? Narysuj swojego ulubionego Sieciaka wraz z siostrą lub bratem bliźniakiem. Pamiętaj, że bliźniaki są bardzo podobne, ale nie identyczne, więc muszą się czymś różnić.

Konkurs nr 8 Proca na byki
Czy zdarza Ci się popełniać błędy ortograficzne? A gdyby tak… uruchomić wyobraźnię i stworzyć procę na byki…to byłoby dopiero coś! Oto Twoje zadanie konkursowe: narysujcie, jak mogłaby wyglądać proca zwalczająca błędy ortograficzne w tekstach. Pamiętaj jednak, że proca ta to tylko wytwór Twojej fantazji. W rzeczywistości jeśli pisownia jakiegoś wyrazu jest dla Ciebie zagadką, zajrzyj do słownika ortograficznego.

Konkurs nr 9 DBI-owe Żart-Ciaki
Z okazji DBI uruchomiliśmy specjalną edycję "DBI-owych Żart-ciaków"! Zasady się nie zmieniają - przysyłajcie kawały związane z Sieciakami, Sieciuchami, Internetem oraz komputerem i zdobywajcie Bajty!

Konkurs nr 10 SiecioZOO
Na SiecioPlanecie znajdują się lokacje, w których masz do wypełnienia nie jedno zadanie. Przygoda goni przygodę. Nie ma czasu na oddech…a gdyby jednak się znalazł. Co byś powiedział na chwilę relaksu w SiecioZOO? To Twoje zadanie: Zaprojektuj SiecioZOO na SiecioPlanecie.

Wszystkie konkursy trwają do 28 lutego. Zapraszamy!

Prace plastyczne można podać do Pani Katarzyny Świrty z grupy kasztanowej lub przesłać samemu.

Galeria Zdjęć