Wtorek, 25.6.2024
Name days: Łucja / Witold / Dorota
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

POZNAJEMY ZAWODY

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
W ubiegłym tygodniu dzieci miały okazję odwiedzić firmę Com40, w której pracuje wielu rodziców dzieci z naszej grupy. Dzieci zostały zaproszone do zakładu przez mamę Magdy Lis, której serdecznie dziękujemy za zorganizowanie spotkania. Podziękowania należą się również tacie Emilki, który wraz z mamą Madzi czuwał nad przebiegiem wycieczki. Dzieci miały okazję zwiedzić szwalnię oraz dowiedzieć się jak powstają materace i po co one istnieją. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz kolorowanki.

W środę odwiedził nas dziadek Gabrysi, który opowiedział nam na czym polega zawód Zegarmistrza, pomógł nam udzielić odpowiedzi na pytanie: "co znajduje się w środku zegara?", dzieci dowiedziały się również jak w prosty sposób można stworzyć zegar słoneczny. Dziękujemy dziadkowi Gabrysi, który przybliżył nam tematykę czasu oraz zegarów.

W czwartek odwiedziła nas mama Julii, która przy pomocy miernika poziomu dźwięku sprawdziła jak głośno dzieci potrafią krzyczeć. Okazało się, że bardzo głośno ;) Dziękujemy mamie Julii za wizytę oraz za opowiedzenie nam o swoim zawodzie.
Mama Julii nie była jedynym gościem tego dnia. W czwartek dzieci spotkały się również z Górnikiem, który opowiedział o pracy w kopalni oraz o sposobach wydobywania węgla. Dzieci były zachwycone i zadawały mnóstwo pytań dotyczących stroju Górnika. Za zorganizowanie spotkania z Panem Górnikiem dziękujemy mamie oraz babci Julii. Dziękujemy także Panu Górnikowi, który cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszystkie zadane mu pytania. 

Dzieci z grupy "Jaworowej" wraz z wychowawczyniami Arletą Mielcarek i Agnieszką Kalitą

Galeria Zdjęć