Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Jarzębince

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 października mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu znaną z telewizyjnego ekranu sędzię Annę Marię Wesołowską.  Podczas spotkania z gościem wszystkie jarzębinkowe przedszkolaki przypomniały, że bicie kolegi, szczypanie, ciągnięcie za włosy, popychanie, zabieranie i niszczenie zabawek to nie są właściwe zachowania. Dowiedziały się, że dorosłych, którzy tak postępują nazywa się przestępcami oraz, że za każde przestępstwo grozi kara. Pani sędzia przypomniała dzieciom zasadę: „nie rób drugiemu, co tobie niemiłe”.  Następnie wspólnie z gościem przedszkolaki przytoczyły szereg okoliczności zagrażających  ich bezpieczeństwu, dowiedziały się jak radzić sobie w takich sytuacjach i do kogo zwrócić się o pomoc.

Po południu na prelekcji wygłoszonej przez panią sędzię  Annę Marię Wesołowską mieliśmy zaszczyt gościć: dyrektorów przedszkoli z terenu gminy: panią Olgę Gruszczyńską oraz panią Annę Matuszczak, komendanta Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach pana Klaudiusza Woźniaka, wiceprezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Jarzębinki panią Ewelinę Stachowicz Zych, pracowników Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z panią dyrektor Ireną Rachwalską, rodziców, dziadków, rodziny jarzębinkowych przedszkolaków  oraz pracowników przedszkola. Podczas  spotkania pani sędzia w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoim bogatym doświadczeniu zawodowym, przytoczyła szereg przykładów z sali rozpraw,  mówiła o konsekwencjach złych decyzji podejmowanych przez młodych ludzi, podkreśliła znaczenie edukacji prawnej od najmłodszych lat.

Spotkanie objęte honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizowane zostało przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy  z  Przedszkolem nr 1 „Jarzębinka”. Miało na celu  szeroko rozumianą profilaktykę kształtującą poczucie własnej wartości u każdego dziecka.

Galeria Zdjęć