Wtorek, 25.6.2024
Name days: Łucja / Witold / Dorota
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W środę 02 listopada 2016r. w naszym przedszkolu przeprowadzona została próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie dzieci oraz personel. 

Cała akcja przebiegała sprawnie, spokojnie i bez zakłóceń, z zachowaniem wszystkich procedur. Na sygnał syreny alarmowej, dzieci wraz z personelem, opuściły budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Na kilka minut wszystkie sale i pomieszczenia przedszkolne pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt.

Celem takich akcji przygotowywanych i omawianych ze Strażą Pożarną jest przygotowanie dzieci, a także pracowników do właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Przede wszystkim zachowanie spokoju, szybkie i bezpieczne opuszczenie budynku. Ćwiczenie ewakuacji ma na celu uczenie dzieci właściwego postępowania w razie faktycznego zagrożenia.

W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 11 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki.

Beata Arshad

Anna Błaszczyk

Maja Świec

Galeria Zdjęć