Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Zdrowe odżywianie to podstawa – spotkanie z pielęgniarką

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Racjonalne odżywianie jest dla młodego organizmu jedną z ważniejszych inwestycji zarówno teraz jak i na przyszłość.

Rozwijającemu się organizmowi koniecznie trzeba dostarczyć wszystkich niezbędnych składników pożywienia: białka, tłuszczu, węglowodanów,  witamin i składników mineralnych oraz zadbać o właściwy rozkład i liczbę posiłków.

Pełnowartościowe śniadanie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania dziecka w szkole. Dzieci regularnie spożywające pełnowartościowe śniadanie łatwiej koncentrują się na nauce, są bardziej zrównoważone, opanowane, mniej drażliwe, mają większą odporność i więcej „sił witalnych”.

Często wiemy, że coś jest zdrowe lub nie, jednak nie zawsze uświadamiamy sobie na co bezpośrednio wpływa i jakie są konsekwencje zaniedbań i złych nawyków. Zachęcamy Państwa do zwrócenia uwagi na ten ważny aspekt.  Więcej informacji na temat żywienia dziecka w wieku szkolnym znajdziecie Państwo w przekazanej broszurce: „Moje dziecko idzie do szkoły”.

W celu kształtowania świadomości oraz rozwijania właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Dzieci rozwiązywały zagadki żywieniowe, wysłuchały przekazanych informacji, chętnie częstowały się przygotowaną przekąską owocowo – warzywną.

Galeria Zdjęć