Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

STRONY DLA DZIECI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Sieciaki – www.sieciaki.pl http://przedszkolaki.sieciaki.pl/

To serwisy dla młodych Internautów, gdzie możesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z sieci i jak chronić się przed zagrożeniami. Można zarejestrować się w serwisie, zainstalować Sieciaka na swoim komputerze, wziąć udział w konkursach i zabawach, zdobywać nagrody.

Asterix – www.asterix.com/

Serwis dla dzieci oparty na komiksie znanym dzieciom. w czterech językach: francuskim, niemieckim, angielskim, niderlandzkim.

Gry i zabawy dla dzieci przy portalu Wirtualna Polska – www.dzieci.wp.pl/?ticaid=18296

Kraina zabawy – www.kraina-zabawy.pl

Serwis poświęcony grom dla dzieci i młodzieży.

Krasnoludki – www.krasnoludki.pl/

Strona dla dzieci najmłodszych. Zawiera głównie zabawy plastyczne i bajki do słuchania. Ponadto: malowanki, zabawy, ubieranki, konkursy, wysyłanki. Nowe wersje bajek, np. bajka o krasnoludku Adminku, dzień z życia Adminka.

Mały Przewodnik Katolicki – www.urwisy.pl

Strona jednego z najstarszych pisma dla dzieci: "Mały Przewodnik Katolicki". Pismo jest przeznaczone dla dzieci szkoły podstawowej. Oprócz stron religijnych wiele ciekawostek, wywiady, zwierzęta, kącik łasucha, zrób to sam oraz konkursy i krzyżówki.

Maluchy.pl – www.maluchy.pl/zabawy/

Strona poza innymi zagadnieniami - czysto praktycznymi zawiera pomysły na: konkursy - wydarzenia - kartki internetowe. Ponadto dla dzieci: książki, muzyka, filmy, gry i zabawy, kolorowanki, labirynt, teksty piosenek, imprezy i zajęcia dla dzieci.

Wyspa Dzieci – www.wyspa.interia.pl

Wyspa Dzieci, gdzie są tajemnicze opowieści – konkursy i zabawy.

Kolorowe strony dla dzieci na portalu Wirtualnej Polski – www.dzieci.pl/?ticaid=582ae

Zawierają zabawy, gry, malowanki, „ubieranki” dla lalek, wiadomości bajkowe, zagadki itp. oraz reklamy książek do słuchania.

Dolinka na serwerze Szkoła.net – www.dolinka.szkola.net/

Strona zawiera, m.in.: Ściągi, Korepetycje, Forum, Nauka, E-sklep, Dolinka. Ponadto jest tu dostęp do takich zagadnień, jak: wiadomości technika, rozrywka, sport; ciekawe miejsca, przyroda, turystyka, zdrowie. nauka, leksykon kontynenty, edukacja,. Kultura, film, teatr, literatura, muzyka, zabawa, układanki, kolorowanki, skocznia, konkursy, dziennikarze, szczyt wiedzy.

Misie – www.misie.com.pl/

KLUB KOLEKCJONERÓW MISIÓW I NIEDŹWIEDZI – misie ze zbiorów kolekcjonerów misiów, a także mini wystawy artystów i rzemieślników zajmujących się misiami. Kolekcje stanowią misie we wszelkich formach – od tradycyjnych maskotek, przez rysunki i nalepki, aż po wielkie rzeźby i wypchane niedźwiedzie. Ponadto związany z misiami humor oraz przewodnik po miejscach związanych z tą tematyką.

Junior reporter – www.junior.reporter.pl/index.php?d=nauka

Strona zawiera informacje o książkach, artykuły dla dzieci, informacje o konkursach wszystko umieszczone w działach: Nowinki, Książki, Nauka, Forum, Galeria, ponadto dodatkowo zamieszczany jest ranking tematyczny i forum na podobnych zasadach.

Holka – www.aholka.republika.pl

Tę stronę z wierszami i rysunkami stworzyła młoda osoba, żeby podzielił się nimi z jak najszerszym gronem dzieci, rodziców i nauczycieli. Zawiera wiersze, bajki, listy i kolorowanki.

Bajka – www.bajka.pl

Strona wydawnictwa Prószyński i S-ka zawiera bajki, opowieści i baśnie dla dzieci. Zbiór i ilustracje są dostosowane do percepcji małych dzieci.

Jan Brzechwa – www.janbrzechwa.w.interia.pl

Strona z 100 utworami autora, wykonana przez osobę prywatną dla dzieci i rodziców.

Dzieci Best – www.dzieci.best.pl obydwa serwisy są razem publikowane Dzieci OnLine – Zabawa i Edukacja – www.dziecionline.pl

Serwis przeznaczony jest nie tylko dla najmłodszych dzieci! Dla najmłodszych dzieci przeznaczony jest dział Maluch. Tam Są gry, zabawy, programy oraz utwory przeznaczone dla tej grupy wiekowej. Galerie - rysunki nadesłane przez dzieci, prace pokonkursowe.

(Opracowanie: Izabela Rudnicka

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów)

Galeria Zdjęć