Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

O nas

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

"O nas" - prezentacja (plik PDF)

Publiczne Przedszkole nr 1 "Jarzębinka" w Nowych Skalmierzycach przy ul. Gen. J. Hallera 1 rozpoczęło swoją działalność opiekuńczą i wychowawczo-dydaktyczną w dniu 1 marca 1988 roku.

Obiekt został wybudowany czynem społecznym mieszkańców. Organem prowadzącym placówki jest Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce. Budynek przedszkolny jest usytuowany na obrzeżach osiedla mieszkaniowego od strony pól. W okresie funkcjonowania placówki, budynek był systematycznie modernizowany, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, czego rezultatem są nowocześnie urządzone łazienki dla dzieci oraz kolorowa elewacja budynku. 

Przedszkole w roku szkolnym 2022/2023 działa jako placówka 8 oddziałowa. Dzieci są pogrupowane w oddziałach wg wieku. Placówka jest czynna od godziny 5:30 do 17:30. Dzieci w czasie pobytu w przedszkolu otrzymują 3 smaczne posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) o raz mogą korzystać z dużego dobrze zagospodarowanego ogrodu, sprzętu sportowego oraz sali zabaw.

W wysokim stopniu podnosi to prestiż naszego przedszkola w lokalnym środowisku. Wysokie kwalifikacje kadry pedagogicznej i systematycznie poszerzane poprzez udziały w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego zapewniają uzyskiwanie znacznych osiągnięć w realizacji zadań przedszkola.

 

 

Galeria Zdjęć