Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

3 - latki z sali poziomkowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawca: Małgorzata Brudzeńska

Nauczyciele : Maja Świec

Godziny dostępności nauczycieli:

Małgorzata Brudzeńska Piątek g. 15.00-15.30

Maja Świec- Poniedziałek g. 15.00-15.30

Godziny dostępności logopedy: 

Marzena Karbowiak : piątek 15:00 - 15:30"Poziomki"


WIOSENNY CZAS

TYDZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ- ZABAWY Z DINOZAURAMI

Poziomki w trakcie zabaw i zajęć poznały wygląd ogromnych

jaszczurów i bujny świat roślin, w którym żyły dinozaury.

Dzieci dowiedziały się czym żywiły się prehistoryczne gady,

jak się poruszały i skąd brały się małe dinozaury.

Dzieci wcielały się w paleontologów, których zadaniem

było odnaleźć ukryte kości dinozaurów.

W trakcie aktywności z dziećmi z grupy „ Jagódki” i

„Słoneczka” wykonywały przeróżne zadania:

- zabawy badawcze z wulkanem;

- układanie szkieletu z pestek dyni;

- zabawy sensoryczne z wykorzystaniem SI gumy;

-teatr cieni, teatr kukiełkowy;

- zabawy piaskiem kinetycznym;

-  Dino-puzzle

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

              


WIZYTA STRAŻAKA

Grupę " Poziomki" odwiedził strażak Pan Piotr- tata Agatki. Spotkanie było okazją do kształtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczne ale niezwykle potrzebne dla społeczeństwa zawody.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć prawdziwy kask strażacki, węża gaśniczego i inne atrybuty związane z pracą strażaka.

 Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i przeprowadzenie z dziećmi  interesujących zajęć edukacyjnych
oraz zapoznanie z zawodem strażaka.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W dniu 6.02.24r. dzieci wcieliły się w różne bajkowe postacie. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa,

A w przedszkolu, przedszkolaki składają życzenia.

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom,

Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości!ŚWIĄTECZNY CZAS

Drodzy Rodzice,

z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia miłości i wszelkiego dobra. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście, pomyślność.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełnienia naszych marzeń. Życzymy Wam, aby wszystkie dni w nadchodzącym 2024 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro i życzliwość.

Pani Małgosia

Pani MajaWARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Kolorowe lampki, przystrojona choinka są oznaką długo wyczekiwanych Świąt. W naszej grupie również zagościła świąteczna atmosfera, zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe, na które zaprosiliśmy rodziców, rodzeństwo oraz dziadków naszych przedszkolaków. 14 grudnia nasza sala zamieniła się w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Celem warsztatów było rozbudzenie aktywności dzieci i przybyłych gości, odczuwanie więzi emocjonalnej z członkami rodziny i przywiązania do najbliższych. W rodzinnej atmosferze, powstały niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Wszyscy z zapałem wykonywali piękne bałwanki sensoryczne, choinki z patyczków, świąteczne pamiątki z opakowań po płytach Cd a także wyszywane piernikowe ludziki. Prace charakteryzowały się pomysłowością, kreatywnością i dbałością o szczegóły. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem. Przedszkolaki wspólnie z Paniami przygotowały również i zaprezentowały świąteczne piosenki, które rozproszyły magię świąt w naszej sali.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie i wspaniale spędzony czas.


SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Dzieci miały przyjemność spotkać się z Panią Policjantką z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez drogę, jazdy samochodem, na rowerze i hulajnodze. Utrwaliliśmy zasady zachowania się wobec obcych oraz wiele innych zdarzeń, w których trzeba zachować ostrożność. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania naszego gościa. Policjantka przybliżyła dzieciom, na czym polega jej praca oraz zaznaczyła, że nie należy się bać Policji, ponieważ Policja jest po to, żeby służyć i pomagać ludziom.


"PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA"

Pasowanie na przedszkola to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w naszej grupie 01.12.2023r. Dla wszystkich dzieci było to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności: były zabawy ruchowe, tańce, piosenki, również w j. angielskim oraz gra na instrumentach. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, medal, poziomkowego lizaka oraz książkę.

Dziękujemy Rodzicom za włączenie się i pomoc przy organizacji uroczystości.
"Dzień Pluszowego Misia"


Spotkanie z Pielęgniarką

W dniu 23.11.23r. odwiedziła nas Pani Weronika- mama Hani, która jest pielęgniarką. Pani Weronika przyniosła ze sobą bardzo dużo ciekawych przedmiotów, związanych z codzienną pracą pielęgniarki ( ciśnieniomierz, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne). Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Pani pielęgniarka zademonstrowała w przystępny sposób na lalce zabiegi: założenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, mierzenie ciśnienia, założenie kroplówki, podanie zastrzyku, założenie wenflonu, mierzenie temperatury. Dzieci zapoznały się z zasadami dbania o zdrowie, dowiedziały się, w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz, że leki zażywa się w tylko pod okiem dorosłych. Przedszkolaki dowiedziały się również jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się i zdrowy styl życia: spożywanie owoców, warzyw, codzienne spacery i uprawianie sportu.
Pani Weronice serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, spotkanie z dziećmi,  przeprowadzenie interesujących zajęć edukacyjnych oraz zapoznanie z zawodem pielęgniarki.
BAL JESIENNY

Dzieci z grupy " Poziomki" i " Jagódki" uczestniczyły w jesiennym baliku.  Na przedszkolaki czekało wiele atrakcyjnych zabaw. Były wesołe tańce przy akompaniamencie jesiennej muzyki, mnóstwo radosnych, ruchowych improwizacji a także zabawy z SI gumą. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w jesienne barwy: żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy, dzięki czemu sala zamieniła się w piękny jesienny las.  Dodatkową atrakcją było dla dzieci malowanie liści farbami na strechu na obróconych stolikach. Malując na folii dzieci stymulowały zmysł dotyku oraz wzroku. Było to doskonałe ćwiczenie doskonalące motorykę małą, koordynacje wzrokowo-ruchową oraz kreatywność. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych maluszków.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Tego dnia dzieci z grupy „ Poziomki” i „ Słoneczka” przyszły do przedszkola przebrane w piękne, bajkowe stroje. Na balu można było spotkać księżniczki, królewny, wróżki, Czerwonego Kapturka, bohaterów z Psiego Patrolu oraz super-bohaterów z różnych bajek. Dzieci były przebrane również za zwierzątka występujące w bajkach: lisek, żyrafa, kotek i wiele innych fantastycznych postaci. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały bajki

pt. „ Pinokio” w Teatrzyku Kamishibai, wzięły udział w bajkowym pokazie mody. Podczas balu dzieci wspólnie integrowały się ze starszymi kolegami tańcząc przy swoich ulubionych utworach muzycznych, rozwiązywały zagadki związane z ich ulubionymi postaciami bajkowymi, układały puzzle a także odszukiwały ukryte postaci pod piaskiem kinetycznym.

To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za  zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.

DZIEŃ DYNI

„Dzień Dyni”- tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Dzień Dyni pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci opisywały dynie, segregowały je pod względem wielkości, koloru. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można przygotować z niej wiele pysznych dań. Wzięliśmy również udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, skoki przez dynię a także przekrawaliśmy dynię na pół i wyżłabialiśmy z niej miąższ i pestki, z których układaliśmy różne figury. Dzieci wykonywały również ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem słomki.
Poziomeczki wykonały również przepiękne prace plastyczne. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

„ Z Kici Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”


„ Poziomki” biorą udział w ogólnopolskim projekcie, którego główną bohaterką jest

Kici Kocia.

Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą, popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzięki realizacji poszczególnych zadań, w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki będą miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci.


które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci, możemy oddziaływać na ich sposób postrzegania świata, uczyć odpowiednich zachowań, ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia.


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Dnia 31 sierpnia zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców wraz z dziećmi na zajęcia adaptacyjne. Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest to moment w życiu 2,5-3 latka i jego rodziców. Dlatego też w sali odbyły się wspólne zabawy integracyjne: muzyczno-ruchowe i z chustą animacyjną. Dzieci mogły samodzielnie wylosować swój znaczek i przyczepić go w szatni, ubrać z rodzicami pościel oraz wykonać pracę plastyczną „ Poziomka”. Spotkanie to  dało możliwość, by bliżej poznać nie tylko dzieci, ale także rodziców i okazać im wsparcie w tym trudnym dla nich czasie oraz nawiązać wartościową relację. Jest ona tym bardziej ważna, ponieważ rodzicom i nauczycielom przyświeca ten sam cel- dobro dziecka, jego rozwój i integracja z grupą.


Galeria Zdjęć