Sunday, 3.7.2022
Name days: Tomasz / Jacek / Mirosława
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

4 - latki z sali borowikowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawca: Honorata Karpisiewicz,

Nauczyciele: Anna Nogaj, Olga Zdziebkowska, Małgorzata Brudzeńska

Dyżury nauczycieli : Honorata Karpisiewicz :

poniedziałek 16:00 - 16:15,

Anna Nogaj : środa : 15:00 - 15:15

Dyżur logopedy : Marzena Karbowiak : środa 14:30-15:00

Dla Tatusiów - najwspanialsze życzenia od dzieci z grupy Borowikowej !:)Dzieci z grupy Borowikowej - dla swoich wspaniałych i kochanych Mam :) !


Nasze wspomnienia z wycieczki - podsumowanie naszej wycieczki do Gołuchowa :)Dzień Niezapominajki od kilkunastu lat obchodzimy 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. W celu celebrowania tego dnia dzieci zapoznały się z bajką, która przedstawiła historię niezapominajki. Samodzielnie wykony również "łąkę niezapominajek" metodą plastyczną. Wykonaną pracę zabrały do domu by rodzinie przypomnieć o ochronie przyrody.12 mają celebrowaliśmy w grupie dzień kolegów z Ukrainy. Nauczyliśmy się powitania z kolegami w ich języku, zapoznaliśmy się z barwami flagi oraz hymnem Ukrainy. Poznaliśmy różnice między obyczajami Polskimi a Ukraińskimi. Porozmawialiśmy o obecnej sytuacji na Ukrainie oraz pomocy ich obywatelom. Bawiliśmy się w kodowanie flagi Polskiej i Ukraińskiej. W czasie posiłków spożywaliśmy regionalne dania Ukraińskie. Wspólnie wykonalismy zabawy muzyczne w języku Polskim i Ukraińskim. Cieszymy się, że w naszej grupie gościmy kolegów i koleżankę z Ukrainy.


"Ruch to zdrowie" - zabawy sportowe z grupą borowikową na świeżym powietrzu. Dzień Flagi  - wspólne zabawy z grupą borowikową i pyszny podwieczorek biało -czerwony :)Tradycyjne śniadanko i obiad wielkanocny  w grupie borowikowej 
21 marca - pierwszy dzień wiosny

„ Maszeruje wiosna … w ręku trzyma kwiat gdy go w górę wznosi zielenieje świat…”

W związku z pierwszym dniem wiosny nasza grupa przedszkolna celebrowała ten radosny dzień podczas przemarszu ulicami miasta. Dzieci miały w rączkach gałązki kolorowo przystrojone, które przygotowały w przedszkolu z pomocą nauczyciela. Z twarzy nie znikał im uśmiech a i pojawiły się wiosenne hasła i wesołe piosenki. W tym dniu stroje dzieci były w wiosennych kolorach. Dzieci poznały zawód ogrodnika i  miały możliwość zamienić się w małych ogrodników tworząc przedszkolny kącik przyrody. Dziękujemy rodzicom za przyniesione nasionka, cebulki oraz piękne kwiaty i kompozycje do naszego kącika przyrody.
Dzień kobiet


8 MARCA  - DZIEŃ KOBIET

„Być kobietą, być kobietą... Mieć pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże."

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet - zarówno tych dużych, jak i małych.

Radosna atmosfera panowała w naszej grupie przedszkolnej już od samego rana. Chłopcy starali się, aby ten dzień był wyjątkowy. Odbyły się wspólne zabawy również te na życzenie małych pań   W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały od chłopców serdeczne życzenia oraz upominki przygotowane przez rodziców za co w imieniu dużych i małych pań serdecznie Wam drodzy rodzice dziękujemy. Uśmiech na buziach przedszkolaków świadczył o miło spędzonym czasie.Bal karnawałowyWalentynki

Nasze wspólne zabawy


Dzień Babci i Dziadka


Karmimy ptaki zimą 


Świąteczny czas w borowikach 


MikołajkiDzień Pluszowego Misia
"Poznajemy warzywa"
Tak miło spędzamy czas w przedszkolu. Nawiązujemy nowe znajomości i przyjaźnie. Uczymy się wspólnej zabawy."Dzień jabłka"
"Dzień Chłopca"

Mile spędzony czas na zabawach i świetowaniu Dnia Chłopca w Borowikach. Dziękujemy rodzicom za upominki.

"Kolorowe jabłuszka"


"Poznajemy zasady bezpieczeństwa"
"Dzień kropki"
Galeria Zdjęć