Sunday, 4.12.2022
Name days: Barbara / Filip / Krystian
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

3-latki z sali jagodowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawca : Aneta Stodolska

Nauczyciele : Małgorzata Urbańska, Małgorzata Brudzeńska

Godziny dostępności nauczycieli :

Aneta Stodolska : poniedziałek 15:00 -15:30

Małgorzta Urbańska : czwartek 15:00 - 15:30

Godziny dostępności logopedy : 

Marzena Karbowiak : środa 15:00 - 15:30
Zabawy integracyjne jagódek i słoneczek.

Zastosowanie zabaw integracyjnych ma duże znaczenie dla całego procesu pracy z grupą w przedszkolu, a mianowicie  kształtują one  poczucie odpowiedzialności wynikające z relacji wzajemnego współdziałania , takie zabawy umożliwiają nawiązanie więzi grupowych oraz wytworzenie przyjaznej atmosfery. Tak też się stało- jagódki zaprezentowały kilka punktów artystycznych przygotowywanych na Pasowanie na Przedszkolaka, a do wspólnej zabawy zaprosiliśmy przyjaciół ze starszej grupy słonecznej. Słoneczka pokazały i nauczyły nas kilku nowych zabaw integracyjnych z wykorzystaniem gumy sensorycznej, która niewątpliwie   dzięki różnorodnym fakturom i możliwościom, pozwala na aktywne słuchanie muzyki, trening małej i dużej motoryki, ma także tą zaletę, że „zbiera” grupę w kole. Po zabawach  wspólnie zjedliśmy poczęstunek, po którym pobawiliśmy się razem na dywaniku i przy stoliczkach.

 

Jesienny bal jagódek.


BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE!

Owocowo - warzywne zabawy Jagódek

Jagódki wzięły  udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Przed wyjściem na spacerek rozmawialiśmy sobie na dywaniku: czym są śmieci,  o rodzajach śmieci , nauczyliśmy się segregować śmieci do odpowiednich worków i wskazaliśmy kosze na śmieci w naszej Sali, łazience, w szatni oraz na terenie przedszkola.  Na spacerku bacznie obserwowaliśmy otoczenie szukając nawet najmniejszego śmieciuszka. Na koniec dnia w ramach projektu edukacyjnego poczytaliśmy sobie  w naszym kąciku książki Kicia kocia,  książeczkę o tytule „ Kicia kocia- Co z tymi śmieciami”.

 

Dzień Chłopca w grupie jagodowej.

Dziękujemy Rodzicom za piękny kącik majsterkowicza zakupiony w prezencie dla naszych małych konstruktorów!

Jagódki na placu zabaw i na spacerku po terenie przedszkola.

"Idzie wąż"

Nasza przyjaźń z materiałowym wężem, który pomaga nam wychodzić na spacerki rozpoczęła się od zabawy integracyjnej wg Klanzy pod tytułem „ Idzie wąż”.


Jagódki na sali jagodowej.

 – poznajemy się nawzajem, poznajemy naszą salę  i razem się bawimy.

Galeria Zdjęć