Czwartek, 8.12.2022
Name days: Edyta / Maria / Alojzy
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

6-latki z sali jaworowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawca: Monika Rybak

Nauczyciele : Katarzyna Świrta, Marzena Karbowiak, Małgorzata Brudzeńska, Wioletta Kostera

Godziny dostępności nauczycieli:

Monika Rybak : poniedziałek 15:30 - 16:00 

Katarzyna Świrta : środa 15:30 - 16:00

Godziny dostępności logopedy: 

Marzena Karbowiak : środa 15:00 - 15:30
DZIEŃ DYNI

W dniu 27 października w naszej grupie obchodziliśmy "Dzień dyni", a w naszej sali zrobiło się pomarańczowo. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny "Jak rośnie dynia?", po którym poznały etapy wzrostu dyni, jakie wartości witamin posiada . Najwięcej atrakcji wzbudzały zabawy ruchowe z dyniami, czyli" toczenie dyni, przewożenie dyni w taczkach. Dzieci uczestniczyły również w zabawach językowych, matematycznych: układanie według podanego kodu, zabawy muzyczno- ruchowe w parach. Na koniec przy wykorzystaniu różnych przedmiotów do stemplowania wykonały dynie farbami.


Zdrowo się odżywiamy - przygotowujemy szaszłyki  owocowo- warzywne

 

W naszej grupie pragniemy uwrażliwić dzieci na zdrowe odżywianie i wzbogacanie swoich  codziennych posiłków w warzywa i owoce. Dlatego przygotowaliśmy szaszłyki owocowo - warzywne, które każde dziecko tworzyło według własnych walorów smakowych, a tym samym rozwijając swoją sprawność dłoni. Na zajęciach plastycznych dzieci tworzyły w grupach plakaty promujące zdrowe odżywianie. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy nasze przedszkolaki do częstego kosztowania owoców i warzyw.

 


Mały ekolog w akcji "Sprzątamy dla Polski"

 

"Człowieku mały, człowieku duży segreguj śmieci - to wszystkim służy.

bo gdy odpady do odpowiednich worków wyrzucamy to o środowisko dbamy..."

W ramach akcji "Sprzątamy dla Polski" poświęciliśmy cykl zajęć dotyczący ważnego tematu, czyli segregacji śmieci , ochrony środowiska. Dzieci poznały różne kolory worków: papier, tworzywa i metale sztuczne, szkło, do których segregowały odpowiednie odpady. Stworzyły również  "ekologicznego strażnika przyrody" z różnych odpadów. Natomiast podczas wycieczki  w pobliżu przedszkola w zaczarowanych rękawiczkach małego ekologa sprzątały śmieci do odpowiednich worków.  Dzieci dzięki  takim zajęciom uczą się zachowań ekologicznych, dbania o nasz wspólny dom- Ziemię.

 

Dzień Chłopca

Serdeczne podziękowania dla Rodziców za słodkie upominki i artykuły do prac plastycznych  dla dziewczynek i chłopców.

 

 


Zakładamy jesienny kącik przyrody

"Przyszła do nas jesień złocista,

cicho na paluszkach spaceruje po lesie i parku

i rozdaje wszystkim swe skarby w podarku

my te dary odkryliśmy i do naszego kącika przyrody przynieśliśmy...."

Serdeczne podziękowania dla Rodziców za wzbogacenie naszego kącika przyrody w wrzosy, dary jesienne z ogrodu, parku.

 

 

Dbamy o zdrowie - przygotowujemy sałatkę owocową 

W naszej grupie pragniemy uwrażliwić dzieci na zdrowe odżywianie, dlatego przygotowaliśmy sałatkę owocową.

Na początku pamiętaliśmy o higienie, czyli dokładnie umyliśmy dłonie, założyliśmy fartuszki i umyliśmy owoce. Każdy przedszkolak przyrządzał  sałatkę z swoich ulubionych owoców. Podczas pracy dzieci  bezpiecznie posługiwały się akcesoriami kuchennymi. Wszystkie sałatki owocowe pełne witamin szybko zniknęły z miseczki każdego dziecka.

 


Bezpieczna droga do przedszkola 

 

 Małe dzieci są narażone znacznie bardziej na sytuacje niebezpieczne, dlatego w naszej grupie poświęcono cykl zajęć o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały różne rodzaje znaków drogowych, a na zajęciach  plastycznych wykonały swoje znaki z plasteliny, obejrzały film edukacyjny "Bezpieczny przedszkolak". Podczas wycieczki na skrzyżowanie poznały zasady zachowania się na chodniku, podczas przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawały i nazywały znaki drogowe. W naszej sali dla dzieci powstało "miasteczko ruchu drogowego", a dzieci wcieliły się w rolę pieszego i kierowcy. Natomiast spotkanie z panem policjantem pozwoliło nam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

 


"Bezpiecznie bawimy się w przedszkolu"

"W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło,
tutaj miło płynie czas, tu jest piękny każdy dzień
dzieci są zawsze radosne i szczęśliwe,
więc tu z chęcią wraca każdy z nas........"
     
W naszej grupie 6 - latków "jaworków " wszystkie dzieci wróciły pełne wrażeń i  wspaniałych opowieści o swoich wakacjach. W grupie przywitaliśmy troje nowych dzieci, które zaprosiliśmy do naszych wspólnych zabaw. Na początku ustaliliśmy z dziećmi "Kodeks grupy", który zobowiązaliśmy się przestrzegać każdego dnia i wykonaliśmy tym samym zaczarowane rączki.  
Dzieci były mile zaskoczone nowymi kącikami zainteresowań, w których wspólnie i w przyjacielskiej atmosferze bawią się każdego dnia. Dzieci przypomniały również sobie zasady  bezpiecznego korzystania z huśtawek, przyrządów sportowych w ogrodzie przedszkolnym. Czeka nas rok wspaniałej zabawy i poszerzania  nowych umiejętności .

Galeria Zdjęć