Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W roku 2013 DBI obchodzić będziemy 5 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw. (dbi.saferinternet)

W naszym przedszkolu DBI planujemy od 04.02.2013r do 08.02.2013r. Dzieci wykonały plakaty, które są umieszczone w głównym holu przedszkola wraz z hasłami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dla rodziców przygotowaliśmy ulotki informacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu oraz umieściliśmy krótkie artykuły dot. akcji na naszej stronie w zakładce: Dzień Bezpiecznego Internetu.

Rodziców i dzieci zachęcamy do udziału w konkursach ogólnopolskich, które organizują sieciaki.pl (chcesz wiedzieć więcej – kliknij tutaj)

Od poniedziałku planujemy zajęcia edukacyjne w grupach dzieci 5-6 letnich opartych na scenariuszach projektu edukacyjnego „Sieciaki” .

Katarzyna Świrta

Galeria Zdjęć