Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

„POMARAŃCZOWE DNI PANI JESIENI”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Polska złota jesień…piękna pora roku. Ostatnie promienie słońca zapraszają nas na spacer. Liście na drzewach malują się w różnobarwnych kolorach, a ziemia pokrywa się kolorowym, szeleszczącym dywanem. W lasach mnóstwo grzybów. To czas na zbiory owoców i warzyw oraz przygotowywanie zapasów na zimę.

W dniu 7.11.2016r. dzieci przebrane w jesienne kreacje bawiły się na „Jesiennym Balu”. Były tańce, konkursy, zagadki i zabawy integracyjne prowadzone przez pana Szymona.

We wtorek 8.11.2016r. obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Odżywiania”, celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie wartości prawidłowego odżywiania się, spożywania wartościowych produktów dla harmonijnego rozwoju całego organizmu człowieka; dzieci zapoznały się z tym co sprzyja a co zagraża zdrowiu. Tego dnia w menu królowała marchewka; były chipsy, surówka i na podwieczorek ciasto marchewkowe.

W środę 9.11.2016r. zostały zorganizowane „Zdrowe zawody” cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnych konkurencjach sportowych.

W czwartek 10.11.2016r. obchodziliśmy „Dzień Jeża” poznaliśmy zwyczaje tego zwierzątka. Dowiedzieliśmy się, jakie są jego przysmaki, co robi jak się czegoś boi i jakie jest jego środowisko przyrodnicze. Dzieci rozwiązywały zagadki o jeżach, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i bawiły się w zabawy związane z tym zwierzakiem. W holu przedszkola powstała galeria „Jeżowe prace” wykonane rożnymi technikami przez dzieci.

 

Beata Arshad, Marta Nowicka, Maja Świec

Chcesz obejrzeć więcej zdjęć - kliknij tutaj:)


Galeria Zdjęć