Sunday, 21.4.2024
Name days: Jarosław / Konrad / Bartosz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Jaworki świętują Dzień Ziemi

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzisiaj 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie- przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spostrzeżeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak to można zmienić. Tego dnia 6- latki również uczestniczyły w Quizie wiedzy na temat naszej planety ziemi. Były 3 grupy  i różnorodne zadania: krzyżówka, zagadki, pytania, zadania praktyczne: segregowanie śmieci oraz zabawy ruchowe i taneczne. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze zagadnienia odnośnie ochrony przyrody z programu „Kubusiowi przyjaciele natury”. Troje  dzieci  naszej grupy – Gabrysia, Zuzia i Jaś reprezentowało Nasze Przedszkole w turnieju wiedzy ekologicznej ” Zaprasza nas zielony las” zorganizowanym w Zespole  Szkolno-Przedszkolnym  w Kotowiecku. Nasze przedszkolaki w strojach krasnoludków wraz z ekologicznym plakatem  dzielnie odpowiadały na pytania, wykonywały zadania i świetnie się bawiły w towarzystwie innych krasnoludkowych przedszkolaków. Z pięknym dyplomem i nagrodami dzieci wyszły z turnieju podwójnie bogatsze- o wiedzę  i piękne wspomnienia.

Dziękujemy Rodzicom naszych reprezentantów za  pomoc!

Stodolska Aneta

Galeria Zdjęć