Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Wizyta przedszkolaków w Szkole Muzycznej w Ostrowie Wielkopolskim

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 19.05.2015 dzieci z grup starszych, a mianowicie jaworki, wrzosy, orzeszki i przedszkolaki z leśnej polany zostały zaproszone przez Panią Wiesię ze Szkoły Muzycznej na występ orkiestry, której członkami byli uczniowie tejże Szkoły.  Dzieci w ciszy i skupieniu czekały na powitanie i rozpoczęcie występu. Pani Wiesia zaprosiła dzieci w świat muzycznych bajek, którymi bohaterami był  np. Reksio, śmieszna Pippi, czy Koziołek Matołek. Uczniowie szkoły zaprezentowali dzieciom piękne brzmienie instrumentów w znanych melodiach. Celem wycieczki było wdrażanie naszych przedszkolaków do uczestnictwa w przedstawieniach muzycznych oraz wysłuchanie brzmienia różnorodnych instrumentów na żywo.

Dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

Gromkimi brawami nagrodziliśmy młodych muzyków za wspaniałe przedstawienie i podziękowaliśmy za miłe zaproszenie

Stodolska Aneta

Galeria Zdjęć