Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Świętujemy Dzień Dziecka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Chociaż pogoda płata nam figle i przez nią musimy zmieniać nasze plany, to w naszym przedszkolu dzieci i tak wspaniale się bawią. Cały tydzień mamy zaplanowany z mnóstwem ciekawych rzeczy. Oglądaliśmy już fajne bajki na dużym ekranie, były konkursy, zabawy, malowanie farbami, zabawy rytmiczne z rurkami przy muzyce.

 

3-latki z sali jagodowej bawiły się przy muzyce z pomponami, grały na instrumentach, śpiewały piosenki.

 

 

3-latki z sali orzechowej zbudowały ogromny zamek dla księżniczek i królewiczów a następnie malowały paluszkami i rączkami na dużej kartce.

 

 

Grupa 4- latków z sali słonecznej świetnie bawiła się w teatrzyku , najpierw zaś obejrzała przedstawienie „O niegrzecznym królewiczu Jasiu”.

Grupa 4-latków z sali wrzosowej bawiła się na sali kolorową chustą. Było bardzo wesoło.

 

4-5-latki z sali konwaliowej grały na bum-bum rurkach. Było głośno i wesoło.

 

5-latki z grupy leśna polana obejrzały teatrzyk na podstawie inscenizacji B. Szelągowskiej „Zgubione korale”, a następnie uczestniczyły w zabawach z bum-bum rurkami.

 

Przedszkolaki z sali kasztanowej bawiły się w zabawy integracyjne z chustą klanza, a następnie pani im namalowała kolorowe tatuaże na twarzy i na rączkach.

 

6-latki z sali jaworowej uczestniczyły w teatrzyku pt. "O wesołej Ludwiczce, która szukała przyjaciela", a następnie rysowały wspólne dzieło "Dzieci z różnych stron świata"

 

Kiedy zaświeciło słońce dzieci z ciekawością podziwiały prezenty od gości , bawiły się wspaniale na placu. Każda pani starała się swoim dzieciom, w każdej grupie, zapewnić moc atrakcji.

A wyjazd, na wycieczkę do Gołuchowa, zaplanowany jest na 10 czerwca. Mamy nadzieję, że słoneczko się do nas uśmiechnie.

Maria Różańska

Galeria Zdjęć