Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Najwięksi Zbieracze Złota

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Najwięksi Zbieracze Złota

W czwartek 15.09.2016 w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników akcji PCK „ Gorączka złota”. Zadaniem chętnych placówek było zbieranie w określonym czasie złotych monet 1,2 i 5 groszowych. Nasze Przedszkolaki, milusińscy ze Żłobka wraz z rodzicami spisali się na medal, gdyż nasze Przedszkole i Żłobek uzyskało tytuł „ Największego zbieracza złota 2016 ” i w kategorii przedszkolaków zajęliśmy 1 miejsce! Natomiast w ubiegłym roku 2015 uzyskaliśmy 2 miejsce w tej kategorii.

W tym roku udało nam się nazbierać aż 712,49 zł ! Przypomnijmy, że jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja wypoczynku letniego dla najuboższych dzieci. A pieniążki zebrane w akacji „ Gorączki złota” zostaną właśnie przekazane na sfinansowanie owego wypoczynku.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za pomoc w zbiórce  i zapraszamy ponownie do udziału w akcji w marcu 2017!

Szczególne podziękowania należą się opiekunom, dzieciom i rodzicom Żłobka za włączenie się w akcję!

Stodolska Aneta i Błaszczyk Anna

Galeria Zdjęć