Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Wielkanocne spotkanie z Zajączkiem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

 

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki, baranki)

Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 27 marca 2013 r. Już od rana dzieci czekały na Zajączka widząc ślady jakie zostawił w przedszkolu.  Najpierw jednak było śniadanie wielkanocne przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem, szynką, kiełbaską, chlebem i babeczką. Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia
i z apetytem zjedliśmy śniadanko.

Następnie dzieci zebrały się w sali poziomkowej, gdzie czekała na nie niespodzianka.

W sali dzieci i nauczyciele uczestniczyli w różnych konkursach i zawodach takich jak: skakanie w workach, zawieszanie jajeczek na gałązki, przenoszenie piłeczek pingpongowych i jajek na łyżkach, odgadywanie zagadek. Kolejnym zadaniem było odszukanie listów od Zajączka ukrytych w sali. W listach Zajączek wyznaczył kilka prostych zadań, które muszą wykonać, aby otrzymać swoje niespodzianki. Dzieci musiały odgadnąć zagadkę, naśladować głosy baranka, oraz przy pomocy nauczyciela ułożyć życzenia świąteczne i przykleić na jajko.

Potem dzieci spotkała kolejna niespodzianka, odwiedziły je dwa Zajączki, które przekazały, iż prezenty ukryły w sali i muszą ich poszukać. Następnie Zajączki rozdały drobne upominki nauczycielom. Na pożegnanie w podziękowaniu dzieci Zajączkom zaśpiewały piosenki.

Po pożegnaniu z Zajączkami wszyscy wyruszyli na poszukiwanie smakołyków do sali. Trzeba przyznać, że Zajączki bardzo sprytnie ukryły niespodzianki, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Każdy jednak znalazł w swojej sali słodkie upominki.

Cieszymy się, że Zajączki o nas pamiętały!!!

Anna Kostera

Galeria Zdjęć