Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Z inicjatywy Rady Rodziców społeczność naszego przedszkola przystąpiła  do ogólnopolskiej akcji: szlachetna paczka, której celem jest pomaganie najbardziej potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu rodziców, dzieci, pracowników i przyjaciół przedszkola udało nam się zebrać wiele  produktów spożywczych, ubrań, kosmetyków, chemii gospodarczej, itp., dla samotnej mamy i trojga jej dzieci.  Mamy nadzieję, że zbliżające się święta  będą dla nich czasem spełnionych marzeń, chwilą radości i wiary w lepszy 2017 rok.

Zgromadzone produkty zostały przekazane przez Radę Rodziców wolontariuszom szlachetnej paczki.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prowadzoną akcję. Warto wspomnieć, że historia akcji sięga 2000 roku. Wtedy w Krakowie grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt szlachetnej paczki ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób a  liczba zaangażowanych wolontariuszy rośnie z roku na rok.

Anna Walczak


Galeria Zdjęć