Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Przedszkolaki z "Jarzębinki" na uroczystości przy Pomniku Lotników

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

13 września w Nowych Skalmierzycach dzieci 5 letnie i 6 letnie reprezentowały nasze Przedszkole podczas obchodów 70 Rocznicy Śmierci Polskich Lotników, którzy zginęli w katastrofie lotniczej samolotu Halifax JD 154. W nocy z 14/15 września 1943 roku śmierć ponieśli także mieszkańcy domu, na który spadła maszyna przewożąca broń dla żołnierzy AK.

Podczas uroczystości wartę honorową pełniły harcerki skalmierzyckiego Szczepu ZHP. W obchodach rocznicy brało udział wiele delegacji oraz pocztów sztandarowych, w tym władze samorządowe Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce z zastępcą burmistrza Zdzisławem Mielczarkiem i przewodniczącym Rady Kazimierzem Sipką, organizacje społeczne, instytucje, placówki oświatowe oraz zakłady pracy.

Krótki referat okolicznościowy przypominający wydarzenia tragicznej wrześniowej nocy, rozgrywające się niedaleko miejsca Pomnika Lotników przedstawiła uczennica miejskiego gimnazjum.

Reprezentanci naszego przedszkola: … z powagą i dumą złożyli wieniec kwiatów pod pomnikiem poległych.

Patrycja Augustyniak

Galeria Zdjęć