Sunday, 21.4.2024
Name days: Jarosław / Konrad / Bartosz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszym przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 7 lutego. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień 9 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Każde z dzieci zostało obdarowane plakietką z logiem DBI, a potem w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Dlatego też ta inicjatywa zostanie przedłużona na kolejne dni. Zaplanowano indywidualne pogadanki z wychowawczyniami oraz grupowe prace plastyczne o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Beata Gruszka

Galeria Zdjęć