Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

ŚWIĘTO DRZEWA

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od kilkunastu  lat  10 października w całej Polsce obchodzony jest  Dzień  Drzewa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej Klubu  Gaja: „ Święto Drzewa”. W tym roku w naszym przedszkolu również świętowaliśmy dzień  drzewa.  

W poniedziałek starsze przedszkolaki obejrzały film edukacyjny: „Czary mary drzewa” a maluchy „Legendę o trzech drzewach”. Po południu dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do wykonania prac plastycznych o tematyce przyrodniczej. Dzieła naszych małych artystów można podziwiać w kącikach przyrody i w przedszkolnej galerii.  

12 października, przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym przygotowanym przez nauczycielki naszego przedszkola. Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom  znaczenia drzew w przyrodzie i w życiu człowieka oraz konieczność ich ochrony. Uroczysty nastrój podkreślały zielone stroje dzieci. Największym wydarzeniem tego dnia było posadzenie drzewa w ogrodzie przedszkolnym.  Było to wielkim przeżyciem dla naszych jarzębinkowych ekologów, którzy dobrze wiedza, że drzewa to zielone płuca świata, o które należy dbać przez cały rok.

Działania podjęte w ramach realizowanego programu  mają na celu propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie postaw proekologicznych, pogłębianie wiedzy na temat znaczenia drzew i integrowanie całej społeczności przedszkolnej.

Pragniemy serdecznie podziękować Nadleśnictwu Kalisz za podarowanie sadzonki drzewka. 

Beata Arshad

Monika Rybak

 


 

Galeria Zdjęć