Sunday, 21.4.2024
Name days: Jarosław / Konrad / Bartosz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

„Dla chcącego nic trudnego”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Dla chcącego nic trudnego”- integracja działań programowych z systemem wartości zawartym w wybranych polskich przysłowiach ludowych.

Innowacja pedagogiczna skierowana do wszystkich grup wiekowych w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach realizowana będzie od 1 stycznia 2017 r. do 30 czerwca 2017 r.

Autorzy innowacji: Anna Walczak, Hanna Kubicka,

Realizatorzy: nauczyciele wszystkich grup przedszkolnych,

 

Innowacja zakłada wzbogacenie działań proponowanych dzieciom o treści związane z tematyką polskich przysłów, które przedstawiają zasady przydatne w codziennym życiu, w prosty sposób opisują stosunki międzyludzkie, społeczne, obyczajowe. Ich przyswojenie  przełoży się na doskonalenie jakości kontaktów interpersonalnych. Wprowadzone rozwiązania korzystnie wpłyną na atrakcyjne i efektywne zagospodarowanie pełnego czasu pobytu dzieci w przedszkolu, przyczynią się do promocji wychowania przedszkolnego w środowisku lokalnym, z którym placówka ściśle współpracuje.

 Myślą przewodnią innowacji jest rozwijanie umiejętności społecznych w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi.  zaangażowanie rodziców we współpracę w zakresie kultywowania wartości przysłów jak również lepsze poznanie języka. Istotnym zadaniem jest kształtowanie u dzieci świadomości własnego pochodzenia oraz odnajdywanie wartościowych treści w dziedzictwie kulturowym jakie stanowią przysłowia. Różnorodność prowadzonych w zakresie innowacji  zajęć  pozwoli rozwinąć wyobraźnię i pomysłowość  oraz zainteresować dzieci obecnością przysłów w codziennym życiu, stworzy warunki do skutecznego porozumiewania się w różnych sytuacjach.

 

Galeria Zdjęć