Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

73. rocznica katastrofy Halifaxa JD 154 – WSPOMINAMY I ODDAJEMY HOŁD.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pamiątką historycznego, tragicznego zdarzenia jest Pomnik Lotników w Nowych Skalmierzycach, znajdujący się ok. 200 metrów do miejsca katastrofy. Wybudowany staraniem władz samorządowych w połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia. Każdego roku gromadzi tłumy chcące oddać hołd poległym w czasie II wojny światowej. I tak również było dziś, w 73. rocznicę wydarzenia. Przy Pomniku Lotników zgromadzili się przedszkolacy, uczniowie, władze naszej Gminy i Miasta oraz mieszkańcy. Reprezentacja Jarzębinkowych przedszkolaków złożyła wieniec na ręce harcerzy i wspaniale reprezentowała nasze przedszkole. Celem uczczenia rocznicy jest również dla naszych dzieci zapoznanie z jakże ważną i ciekawą historią Naszego Miasta.

H. Karpisiewicz

 

Galeria Zdjęć