Wtorek, 25.6.2024
Name days: Łucja / Witold / Dorota
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

„Razem tworzymy lepszy Internet”, czyli Dzień Bezpiecznego Interentu w naszym przedszkolu.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu ( DBI) przypadł na dzień 11 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane są pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  

Po raz kolejny do akcji przyłączyło się również nasze przedszkole.  Podczas zajęć, gier i zabaw trwających w tym tygodniu dzieci 5-6-letnie poznały odpowiedzi  na pytania: Dlaczego w Internecie najlepiej posługiwać się pseudonimem i nie podawać swoich danych osobowych? Do kogo zwrócić się, jeżeli coś mnie w Internecie zaniepokoi? Dlaczego warto zabezpieczyć swój komputer?

Na naszej stronie internetowej zostały zamieszczone poradniki dla rodziców nt:

"Nadmierne korzystanie z internetu przez dzieci i młodzież"

"Zakup kontrolowany"

oraz bajki edukacyjne dla dzieci 5-6-letnich.

Katarzyna Świrta

Galeria Zdjęć