Wtorek, 25.6.2024
Name days: Łucja / Witold / Dorota
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

DZIEŃ WODY

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W tym dniu w naszym przedszkolu nie brakowało symbolicznego niebieskiego koloru. Dzieci w naszym przedszkolu zapoznały się z postacią Zdrojka – kropelki wody z programu ogólnopolskiego „Mamo, tato wolę wodę”. To zdrojek przypomniał przedszkolakom o konieczności picia wody w ciągu dnia oraz oszczędzaniu jej np. podczas mycia zębów, czy mycia rąk. Wraz ze Zdrojkiem dzieci zdobyły wiadomości dotyczące tego do czego potrzebna jest woda, czy możliwe jest życie bez wody, gdzie znajdziemy wodę, jak segregować śmieci by odpady nie wpływały na zanieczyszczenie wody a także przypomnienie słowa i znaczenia recykling. Dzieci świetnie bawiły się wykonując ciekawe doświadczenia z wodą, a także przetwarzając butelki PET w zabawki. Każde dziecko za „niebieskie” zabawy z wodą i zdobyte wiadomości otrzymało od Zdrojka naklejkę przypominającą o codziennym spożywaniu odpowiedniej ilości wody a nie sztucznie słodzonych soków i napojów. Drodzy rodzice wasze dzieci mogą również w domu bawić się ze Zdrojkiem i utrwalać wiedzę na temat wody, wystarczy że znajdziecie i pobierzecie darmową aplikację „Mamo, tato wolę wodę” na waszego smartfona, tableta. Życzymy miłego poszukiwania przygód ze Zdrojkiem.

Honorata Karpisiewicz


Galeria Zdjęć