Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO 26 września 2015 r.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

 20 września  to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce – w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W tym roku nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto dwa razy – 18 września uczestniczyły w zabawach na terenie przedszkola, a 26 września wzięły udział w gminnej imprezie sportowej pod nazwą DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO zorganizowanej przez  Przedszkole Jarzębinka we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jarzębinki. Uroczystość ta była podsumowaniem projektu „Przedszkolaki poznają Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce”  dofinansowanego w ramach zadania publicznego ze środków Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Projekt skierowany był do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie gminy. Jego celem było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu  poprzez organizację rajdów oraz zawodów sportowych. Grupy biorące udział w projekcie  organizowały  rajdy po swojej najbliższej okolicy oraz wykonywały prace plastyczne przedstawiające wspomnienia z rajdu. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO stanowił podsumowanie działań projektowych, ale przede wszystkim dał możliwość miłej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem oraz integracji wielu środowisk. Oprócz konkurencji sportowych na dzieci czekały niespodzianki – zabawy w towarzystwie klaunów, figurki ze skręcanych balonów, olbrzymie bańki mydlane oraz malowanie buziek. W uroczystości tej wzięły udział dzieci z Przedszkoli nr 1 i 2 w Nowych Skalmierzycach oraz z Przedszkola w Ociążu.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pani Bożenie Budzik za wspieranie inicjatyw na rzecz przedszkolaków i za objęcie patronatem DNIA PRZEDSZKOLAKA oraz  wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania za stworzenie wyjątkowej atmosfery i obecność.

DZIĘKUJEMY!

 Chcesz obejrzeć więcej zdjęć- kliknij tutaj


Galeria Zdjęć