Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Przedszkolaki na Gminnych Zawodach Ratownictwa Medycznego PCK w Nowych Skalmierzycach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

16 maja 2015 w Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach odbyły się 12 Gminne Zawody Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz tylko jedno przedszkole - Nasze przedszkole. Drużynę z naszego przedszkola reprezentowały 5- 6-latki z "Klubu Wiewiórka" z sali jaworowej i sali wrzosowej. Nasze przedszkolaki przedstawiły znajomość numerów alarmowych, sposobu używania rękawiczek jednorazowych podczas wypadku, przedstawiły scenki ukazujące kolejne etapy pierwszej pomocy np. podczas omdlenia w pozycji siedzącej i etapy opatrzenia drobnego skaleczenia. Czynności wykonywane przez naszych Jarzębinkowych ratowników obserwowali bacznie sędziowie na czele z panią Jadwigą Nowakowską. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem wiedzy i opanowania naszej Jarzębinkowej drużyny.

Naszym dzielnym uczestnikom i ich rodzicom serdecznie  gratulujemy i dziękujemy.

Galeria Zdjęć