Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Ćwiczenia ewakuacyjne w "Jarzębince"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

30 listopada o godzinie 9.30 w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Jarzębinka” rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku przedszkola. Wszystkie dzieci i pracownicy, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia,  opuścili budynek udając się na plac przedszkolny.

O ewakuacji został powiadomiony Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp. oraz  Ochotnicza Straż Pożarna w Skalmierzycach. Ta też jednostka przyjechała do naszego przedszkola, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji opuszczają  budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci  bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci niespodzianka - samochód Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt.

Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie dzieci i pracowników z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dyrektor, nauczyciele i dzieci Publicznego Przedszkola nr 1 Jarzębinka serdecznie dziękują strażakom

Z OSP w Skalmierzycach za udział w ćwiczeniach oraz za ciekawą prezentację wyposażenia samochodu strażackiego.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij tutaj


 

Galeria Zdjęć