Sunday, 21.4.2024
Name days: Jarosław / Konrad / Bartosz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

20 września jest ważnym dniem dla wszystkich przedszkolaków w Polsce. W tym roku nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto 24 września. Wówczas wzięły udział w gminnej imprezie sportowej pod nazwą DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO zorganizowanej przez Przedszkole Jarzębinka we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jarzębinki. Uroczystość ta była podsumowaniem projektu „Moja mała ojczyzna” dofinansowanego w ramach zadania publicznego ze środków Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Projekt skierowany był do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie gminy. Jego celem było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu.

         DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO stanowił podsumowanie działań projektowych, a także dał możliwość miłej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem oraz integracji między przedszkolem, gminą i rodzicami.  W uroczystości tej wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 1 „Jarzębinka”, Przedszkola nr 2 „Pod Kasztanami” w Nowych Skalmierzycach, Przedszkola w Kotowiecku oraz  Przedszkola w Ociążu.

         Imprezę rozpoczęto od wręczenia nagród za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkursie plastycznym „Moja mała ojczyzna”. Potem nastąpił uroczysty przemarsz wszystkich drużyn biorących udział w zabawach sportowych. Organizatorzy przygotowali cztery konkurencje sportowe: toczenie dużej piłki, przechodzenie przez tunel, wiezienie piłki na taczce oraz strzelanie goli. Poszczególne konkurencję przerywane były wspólnymi zabawami ruchowymi z rodzicami oraz konkurencjami dla rodziców. W konkurencjach sportowych pierwsze miejsce wspólnie zajęły dzieci z Przedszkola nr 2 „Pod Kasztanami” z Nowych Skalmierzyc oraz z Przedszkola z Kotowiecka. Drugie miejsce, również wspólnie, zajęły dzieci z Przedszkola nr 1 „Jarzębinka” z Nowych Skalmierzyc oraz z Przedszkola z Ociąża. Wszystkie maluchy zostały udekorowane medalami oraz upominkiem w postaci zabawek dla poszczególnych przedszkoli. Bo przecież liczy się dobra zabawa. A tej z całą pewnością nikomu nie brakowało tego dnia.

         Oprócz konkurencji sportowych na dzieci czekały niespodzianki – zabawa w towarzystwie Myszki Miki, słodkości, figurki ze skręcanych balonów oraz malowanie buziek.

         Nasze podziękowanie kierujemy w kierunku Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pani Bożenie Budzik za wspieranie inicjatyw na rzecz przedszkolaków i za objęcie patronatem DNIA PRZEDSZKOLAKA oraz wszystkich, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania za obecność oraz stworzenie miłej i wesołej atmosfery.

Beata Gruszka

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij tutaj


Galeria Zdjęć