Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

WIZYTA STRAŻAKÓW W PRZEDSZKOLU

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 26.01.2017r. w ramach realizowanego Programu Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas" gościliśmy w przedszkolu strażaków z Powiatowej, Państwowej Staży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach . Podczas pouczającego spotkania strażacy przybliżyli wiedzę na  temat szkodliwości smogu i czadu dla zdrowia człowieka, a także opowiedzieli o sposobach zapobiegania tym zagrożeniom. Przedstawiciele straży zaprezentowali przedszkolakom ubranie specjalne a także sprzęt ochrony dróg oddechowych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Dzieci z wielką radością chciały przymierzyć ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Beata Arshad

Marta Nowicka


Galeria Zdjęć