Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Pierwszy biwak zuchowy gromady „Jarzębinki”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia - 23 Zuchów z naszego przedszkola wzięło udział w biwaku zuchowym.

Biwak nosił tytuł „Tradycje świąt Bożego Narodzenia”.
„Jarzębinki” wspólnie z zuchami z gromady „Leśne skrzaty” uczestniczyły w zajęciach tematycznych. W trakcie rozwiązywania zadań oraz wspólnych zabaw zuchy starały się zasłużyć na prezent od świętego Mikołaja.

Pierwszego dnia po samodzielnie przygotowanej kolacji przez zuchy oraz po wieczornej toalecie, wszyscy w nagrodę spotkali się na nocy filmowej. Na dużym ekranie mogliśmy obejrzeć bajkę pt. „Rudolf czerwononosy”.

Sobota rozpoczęła się głośną pobudką, poranną toaletą i przygotowaniem śniadania. Następnie gromady samodzielnie wykonały pierniczki i popołudniu przystąpiły do gry terenowej – podchody. Zuchy wspaniale wykonały wszystkie zadania: dotarły do wyznaczonego miejsca po strzałkach i samodzielnie ozdabiały kartki świąteczne, które wysłały do swoich najbliższych. Po powrocie w przedszkolu na kochane zuchy czekał pyszny obiadek, przygotowany przez naszą panią kucharkę – panią Helenkę. Popołudniu zuchy miały okazję wyskakać się na zamku dmuchanym.

Wieczór przyniósł nam to, na co wszyscy czekaliśmy. Ubrani w mundury powitaliśmy świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich prezentami. Zanim jednak je wręczył, rozmawiał z zuchami, były też wspólne pląsy i śpiew. W radosnej atmosferze mogliśmy świętować Mikołajki i pałaszować łakocie.

Ostatni dzień biwaku był dość pracowity. Po porannej rozgrzewce trzeba było przygotować śniadanie, spakować śpiwory oraz torby i plecaki oraz uporządkować teren. Na zakończenie w nagrodę odbyły się wspólne zabawy i tańce ze śnieżynką.
Jednak wszystko, co dobre kiedyś się kończy, tak i nasz biwak dobiegł końca. Był on udany, pełen słońca i radości, a nasze Zuchy były bardzo dzielne.

Składam serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu biwaku:

Pani dyrektor Annie Walczak, druhnie Magdzie Walczak, druhnie Ani Podgórskiej – gitarzystce, Pani Helence Śmiłowskiej – naszej kucharce, Pani Bożence Balcerzak oraz Pani Karolinie Nowak za pomoc przy opiece nad zuchami.

Dziękujemy Panu Dariuszowi Kościelakowi za uatrakcyjnienie dzieciom biwaku – udostępnienie zamku dmuchanego.

Druhna Kasia

        

Galeria Zdjęć