Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Betlejemskie Światełko Pokoju w Jarzębince

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzień 21 grudnia był dla jarzębinkowych przedszkolaków wyjątkowy. Odwiedziły nas Leśne Skrzaty- zuchy z zaprzyjaźnionej 13 Gromady Zuchowej przynosząc niezwykły dar w postaci Betlejemskiego Światełka Pokoju. Spotkanie upłynęło w radosnej, świątecznej atmosferze przy dźwiękach wspólnie śpiewanych kolęd. Pani dyrektor podziękowała gościom za przekazane światełko podkreślając jak ważna jest jego idea.

Związek Harcerstwa Polskiego koordynuje akcję  Betlejemskiego Światełka Pokoju na terenie naszego kraju już od 26 lat. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu a dzięki wielkiemu zaangażowaniu harcerzy znajduje miejsce na wigilijnych stołach w wielu miasteczkach i wsiach będąc symbolem ciepła, miłości i radości.

Czujemy się wyróżnieni będąc, wspólnie z harcerską bracią, częścią wielkiej tradycji, strzegącej i przekazującej dalej światełko będące symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Galeria Zdjęć