Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

,,Bez wody ani rusz!"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
 
Dnia 22 kwietnia 2016 roku, wraz z wyznaczoną grupą Jaworków (tym razem): Madzią, Mają W oraz Nikodemem, udaliśmy się do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego/ Publicznego Przedszkola w Kotowiecku z okazji IV Turnieju Ekologicznego pod hasłem ,,Bez wody ani rusz!".
Celem konkursu była m.in.: popularyzacja wiedzy ekologicznej wśród przedszkolaków, kształtowanie u dzieci gotowości do działania na rzecz ochrony przyrody oraz zgodna rywalizacja i radość wynikająca ze wspólnej zabawy.
Przez ostatnie dni dzieci bacznie przygotowywały się do konkursu, tworzyły ,,Ekologiczny model akwarium" oraz zdobywały i powtarzały informacje na temat przyrody, ekologii, znaczenia wody w świecie przyrody, wykorzystania wody, sposobów oszczędzania jej i ochrony przed zanieczyszczeniami.
Podczas konkursu komisja oceniała konkurencje sprawnościowe, prace plastyczne jak i wiedzę teoretyczną dzieci.
W międzyczasie zorganizowano przerwę, podczas której dzieci mogły się napić, skosztować pysznego ciasta, pobawić...
Mimo iż ów konkurs do łatwych nie należał, Jaworki dzielnie pokonywały wszystkie konkurencje i z uśmiechem zdobywały kolejne punkty w postaci kropelek wody.
Dzięki fantastycznemu przygotowaniu oraz pozytywnemu nastawieniu dzieci zajęły III miejsce w konkursie. ,,Elka Kropelka", wręczyła im Dyplom oraz nagrody w postaci gier edukacyjnych, otrzymaliśmy również podziękowanie i wodę mineralną, abyśmy każdego dnia pamiętali iż ,,Woda daje życie, siłę oraz zdrowie." 
Na koniec były gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.
 
Magdalena Wąsiewicz

Galeria Zdjęć