Wtorek, 18.6.2024
Name days: Elżbieta / Marek / Paula
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Uroczystość 30-lecia Jarzębinki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

23 maja 2018 Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach świętowało 30-lecie swojego istnienia. Przybyłych na uroczystość gości witały przedszkolaki ubrane w ludowe stroje. W jubileuszowych obchodach udział wzięli : Pani Bożena Budzik – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Pan Kazimierz Sipka – Przewodniczący Rady Gminy i Miasta, Pan Daniel Mituła - Kierownik Referatu Oświaty i Wychowania, Pan Stanisław Pawlak - Przewodniczący Komisji Oświaty,  Dyrektorzy placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z przedszkolem, byli pracownicy przedszkola a także rodziny przedszkolaków.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Anna Walczak. Mówiąc o historii i teraźniejszości placówki podziękowała wszystkim za współpracę, pomoc i wsparcie. Następnie głos zabrali goście składając na ręce Pani dyrektor gratulacje, życzenia, kwiaty i prezenty. 

Bohaterami jubileuszowego spotkania były dzieci. Przed gośćmi wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne prezentując wielkopolskie tańce. W scenerii staropolskiej wsi dzieci pięknie wyglądały w kolorowych, ludowych strojach i wspaniale czuły się na scenie. Każdy występ nagradzany był gromkimi oklaskami. Jak przystało na okrągłe urodziny nie zabrakło gromkiego „ sto lat”, tortów oraz rodzinnego świętowania.

Jubileusz 30-lecia przeszedł już do historii, pozostaną po nim fotografie, wpisy w księdze pamiątkowej i wspomnienia w naszych sercach i pamięci. Jak powiedziała Pani dyrektor  „Każdy jubileusz jest okazją, by przywołać w pamięci ludzi i wydarzenia tworzące naszą historię, docenić ich zaangażowanie oraz snuć plany na przyszłość”. Mamy nadzieję, że teraz zapiszemy nowe, równie piękne karty w historii naszego przedszkola.

Społeczność przedszkola składa serdeczne podziękowania  wszystkim, którzy  wsparli nasze działania, pomogli w przygotowaniu dzieci do występu oraz w organizacji jubileuszu. Największe podziękowania kierujemy do naszych kochanych i wytrwałych przedszkolaków, którzy swoim występem uświetnili jubileusz sprawiając wszystkim wiele radości.

Hanna Kubicka

Chcesz obejrzeć więcej zdjęć - kliknij tutaj


Galeria Zdjęć