Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

JĘZYK: ENGLISH DEUTSCH

Aktualności blok

„Piękna i bestia” to tytuł spektaklu, który obejrzały dziś nasze przedszkolaki. Na to przedstawienie wybraliśmy się autokarami do Centrum Kultury i Sztuki w Ostrowie wlkp. Baśń w wykonaniu profesjonalnych aktorów oglądały starsze grupy: Wrzosowa, Konwaliowa, Borowikowa, Kasztanowa, Jaworowa i Leśna Polana. Baśń, choć pełna mocnych akcentów, bardzo dzieciom się podobała. Przedszkolaki lubią przecież bajki i te czytane, i te oglądane.

Wielki bal przebierańców dla dzieci i rodziców odbył się 3 lutego w sali OSP w Skalmierzycach. Na tą  wspaniałą zabawę zaprosiła Rada Rodziców, która wraz z Radą Pedagogiczną była inicjatorem tejże imprezy. O dobrą atmosferę rodziców i dzieci dbał prowadzący - pan Szymon Blachowski - rytmik z naszego przedszkola. On też zachęcał do udziału w  licznych konkursach, w których uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi. Dziękujemy za wspólną zabawę .

W mroźny poniedziałek 18 stycznia, w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco. Wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym, na który wszyscy czekaliśmy!

 
     W naszym przedszkolu wspieraliśmy zaszczytny cel tej ogólnopolskiej akcji, gdyż dzięki takiej zbiórce pieniędzy będzie można zakupić urządzenia medyczne dla oddziałów pediatrycznych, leczyć poważne choroby oraz zapewnić godną opiekę medyczną ludziom w podeszłym wieku.
Do puszek dziewczynek trafiały pieniążki, które uratują jakieś życie.

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. W przedszkolu staramy się kultywować tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Kolędowanie wspólnie z rodzicami, ubieranie grupowych choinek, wykonywanie stroików, ozdabianie przedszkola symbolami świątecznymi to tylko nieliczne z prowadzonych działań.

W ubiegłym tygodniu dzieci miały okazję odwiedzić firmę Com40, w której pracuje wielu rodziców dzieci z naszej grupy. Dzieci zostały zaproszone do zakładu przez mamę Magdy Lis, której serdecznie dziękujemy za zorganizowanie spotkania. Podziękowania należą się również tacie Emilki, który wraz z mamą Madzi czuwał nad przebiegiem wycieczki. Dzieci miały okazję zwiedzić szwalnię oraz dowiedzieć się jak powstają materace i po co one istnieją.

"Jarzębinkowe" przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się 14.12.2015
na spacer połączony ze składaniem życzeń świątecznych. Starszaki z grupy
Jaworowej odwiedziły Urząd Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach oraz
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach,

Dwoje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w Gminnym Konkursie Piosenki Świątecznej pod hasłem „Świąteczne nutki” zorganizowanym w Przedszkolu nr 2 „Pod Kasztanami”

Kto tam pracuje? Bardzo wiele mam, tatusiów i babć naszych dzieci.
Ten wielki zakład pracy odwiedziły właśnie 4-latki, zaproszone przez mamę Tomka Lisa. To ona, wraz z tatą Martynki Kasprzak, czekali na nas przed zakładem.

Dziś, 4 grudnia, od samego rana odwiedził nas Święty Mikołaj. Dzieci z radością czekały na spotkanie z nim. Po wspólnej, wspaniałej zabawie z Mikołajem, dzieci obdarowane prezentami, z żalem żegnały go słowami piosenki: „Przyjedź do nas Mikołaju, wszystkie dzieci cię czekają”.


Maria Różańska

30 listopada o godzinie 9.30 w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Jarzębinka” rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku przedszkola. Wszystkie dzieci i pracownicy, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia,  opuścili budynek udając się na plac przedszkolny.

Obchodzone dziś było przez  „Konwalijki” w Bibliotece Publicznej w Nowych Skalmierzycach. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia z którym tańczyło, bawiło się , śpiewało piosenki i szeptało mu do uszka. Między innymi  taki wierszyk:

„Miś ma w oczach szklane kulki
Po to misiem jest, żeby było kogo tulić kiedy pada deszcz.

W poniedziałek 23 listopada, pomimo niesprzyjającej pogody w naszym przedszkolu było bardzo wesoło,  wszystko za sprawą pana Szymona- żegnaliśmy JESIEŃ. Dzieci aktywnie uczestniczyły w jesiennych pląsach i zabawach. Celem spotkania było integrowanie się i nawiązywanie życzliwych kontaktów z dziećmi z innych grup oraz podsumowanie jesiennych zajęć z rytmiki.

W poniedziałek 16 listopada odwiedził nas teatrzyk kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza, który przygotował dla przedszkolaków dwie bajki. Młodsze dzieci obejrzały bajkę pt. „Dobre serce czyli żabie czary”, która opowiadała o królewiczu zamienionym za swoje złe postępowanie w żabę. Starszym dzieciom zaprezentowano przedstawienie „Bezcenna przyjaźń”. Tematem bajki była przyjaźń i przywiązanie staruszka do zwierząt, które utracił dla małoznaczących przedmiotów.

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji grupy 4 i 5 letnie zebrały się na sali Jaworowej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień . Grupa Leśna Polana zaprezentowała wiersze oraz piosenki patriotyczne. Następnie poproszono wszystkie dzieci o powstanie i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

We wtorek i środę  03-04.11.2015 z inicjatywy Rodziców odbyły się kulinarne warsztaty. Przedszkolaki wraz z Rodzicami przy pomocy naszych kochanych Pań kucharek wykonały pyszne rogaliki. Nasze panie kucharki podzieliły się doświadczeniem i przepisem na specjał kuchni Przedszkola „Jarzębinka”  na drożdżowe rogaliki. Dzieci wałkowały ciasto, wycinały trójkąciki, smarowały je marmoladką i zwinnie zwijały.

„Co mogę dać Pani z przedszkola,

Gdy święto ma swoje jesienią,

Gdy puste już łąki i pola,

Co może dać mały przedszkolak?”

 
Dzieci z grupy kasztanowej wraz z wychowawczynią zostały zaproszone do piekarni "Domar" w Nowych Skalmierzycach. Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca.

 20 września  to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce – w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

1 października tj. w czwartek w godz.

W czwartek 17.09.2015 w Ostrwie Wielkopolskim miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników akcji PCK „ Gorączka złota”. Zadaniem chętnych placówek było zbieranie w określonym czasie złotych monet 1,2 i 5 groszowych.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy.

W piątek 18 września przedszkolaki z „Jarzębinki”  świętowały Światowy Dzień Przedszkolaka. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy, szczególnie zostały powitane najmłodsze przedszkolaki, które uczęszczają pierwszy rok do przedszkola. Zabawom nie było końca. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek” oraz brały udział w zabawach integracyjnych, konkursach z wykorzystaniem chust animacyjnych oraz sprzętu sportowego.

 

Zapraszamy dzieci z sali poziomkowej i orzechowej wraz z rodzicami na spotkanie adaptacyjne
dnia 31 sierpnia o godzinie 15.30.

 Wychowawczynie


DRODZY RODZICE!!!

 

DNIA 31 sierpnia 2015 R. /PONIEDZIAŁEK/

zapraszamy na zebranie organizacyjne: 


Zapraszamy dzieci 3- letnie wraz z rodzicami na spotkanie adaptacyjne

oraz na zebranie

A mianowicie żegnamy się w tym roku szkolnym 2014/2015 z  „KLUBEM WIEWIÓRKA”. Naszym gościem tego ważnego dnia był tata naszej Lenki z sali wrzosowej- Pan Stomatolog Marek Rataj - Specjalista chirurgii stomatologicznej, który w interesujący sposób i za pomocą jeszcze ciekawych rekwizytów przybliżył i uświadomił dzieciom zasady higieny jamy ustnej.

Następnym zadaniem realizowanym w ramach projektu edukacyjnego „ Teatr w Jarzębince” były zajęcia dotyczące naszych emocji, zabaw z mimiką i gestami. Dzieci z sali jaworowej i wrzosowej uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez  naszą panią psycholog.

W czasie wakacji Publiczne Przedszkole "Jarzębinka"

czynne będzie w miesiącu lipcu w godzinach od 5:30 do 17:00

Pan policjant z Komendy Policji w Nowych Skalmierzycach poprowadził prelekcje na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku dzieci. Funkcjonariusz zwrócił uwagę przedszkolaków na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowanie podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez psa.

Zapraszamy Drogich Rodziców dzieci 2,5- letnich i 3- letnich, które we wrześniu 2015 roku rozpoczną w Naszym Przedszkolu swój pierwszy etap edukacji na zebrane organizacyjne, które odbędzie się dnia 22.06.2015 o godzinie 16:30.

Z OKAZJI DNIA DZIECKA DNIA 3 CZERWCA 2015r. WYJECHALIŚMY NA WYCIECZKĘ DO GOŁUCHOWA. GŁÓWNYM CELEM WYJAZDU BYŁO ZWIEDZENIE PRZEPIĘKNEGO PARKU  KRAJOBRAZOWEGO ORAZ ZAGRODY ŻUBRÓW, DANIELI, DZIKÓW I KONIKÓW POLSKICH. STARSZE GRUPY ZWIEDZIŁY RÓWNIEŻ ZAMEK CZARTORYSKICH, MUZEUM LEŚNICTWA -  OŚRODEK KULTURY LEŚNEJ LUB OFICYNĘ, GDZIE DZIECI ZOBACZYŁY OBIEKTY ZWIĄZANE Z TRADYCJAMI MYŚLISTWA. CZAS MINĄŁ BARDZO SZYBKO, AŻ ŻAL BYŁO WRACAĆ DO PRZEDSZKOLA.

W dniu 2 czerwca 2015 r. przywitaliśmy miłych gości ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach.
Pani Katarzyna Jasińska z tej szkoły prowadzi kółko muzyczne, które w składzie 8 osób zaprezentowało nam swoje zdolności muzyczne w grze na dzwonkach i keyboardzie w różnych znanych utworach.

W naszym przedszkolu 1 czerwca 2015 r. był dniem pełnym wrażeń i ciekawych niespodzianek. Piękny słoneczny poranek rozpoczęliśmy od zawodów sportowych , w których dzieci w różnych konkurencjach mogły sprawdzić swoje umiejętności ruchowe, a tym samym przekonać się, że "sport to zdrowie". Każdy przedszkolak wykonywał ćwiczenia: przejście po drabinkach, przez tunel, toczenie piłki między pachołkami, rzuty woreczkiem do celu, skoki w workach czy przez skakankę.

Dzieci z sali wrzosowej i jaworowej w czwartek 28.05.2015 wyjechały na wycieczkę do Kaliskiego Teatru  im. W. Bogusławskiego. Całe przejęte autokarową trasą, nie mogły się doczekać wejścia na widownię. Przedstawienie odbyło się na kameralnej scenie Kaliskiego Teatru. Przedstawienie pod tytułem  „Tadek niejadek” zaciekawiło tak bardzo dzieci, jakby aktorzy wysypali na nie czarodziejski pyłek.

W piątek 29 maja w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty.  Specjalnie na tę okoliczność przedszkolaki przygotowały część  artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wręczały swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki i składały życzenia. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje: uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.  Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dnia 19.05.2015 dzieci z grup starszych, a mianowicie jaworki, wrzosy, orzeszki i przedszkolaki z leśnej polany zostały zaproszone przez Panią Wiesię ze Szkoły Muzycznej na występ orkiestry, której członkami byli uczniowie tejże Szkoły.  Dzieci w ciszy i skupieniu czekały na powitanie i rozpoczęcie występu. Pani Wiesia zaprosiła dzieci w świat muzycznych bajek, którymi bohaterami był  np. Reksio, śmieszna Pippi, czy Koziołek Matołek.

16 maja 2015 w Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach odbyły się 12 Gminne Zawody Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz tylko jedno przedszkole - Nasze przedszkole. Drużynę z naszego przedszkola reprezentowały 5- 6-latki z "Klubu Wiewiórka" z sali jaworowej i sali wrzosowej.

W ramach zadań „Klubu Wiewiórka ”jest systematyczne dbanie o higienę jamy ustnej i nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą, a mianowicie wykonały piękne prace plastyczne wraz ze swoimi rodzicami. Dziś na sali jaworowej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród wszystkim uczestnikom przez Panią Dyrektor.

I miejsce zajął Maksymilian Olejnik z sali jaworowej

4 maja 2015 r. gościliśmy w naszym  przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej z Kalisza. Funkcjonariusze zaprosili dzieci do wspólnej gry dydaktycznej „Wygraj własne bezpieczeństwo”. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów, zasad dotyczących kontaktów z osobami nieznajomymi oraz groźnymi psami. Wspólnie utrwalono numery alarmowe.

 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym przedszkolu obchody tego święta odbyły się nieco wcześniej – 30 kwietnia. Barwy narodowe - biel i czerwień zagościły w tym dniu do przedszkola nie tylko pod postacią flagi. Widoczne były też w strojach, pracach plastycznych oraz potrawach.

Spotkanie klubu wiewiórka i PIERWSZA POMOC dla przedszkolaków

We wtorek 28 kwietnia dzieci z sali jaworowej i wrzosowej należące do Klubu Wiewiórka powitały szczególnego gościa, a była nim pani Jadwiga Nowakowska, która jest Przewodniczącą Koła Terenowego PCK w Nowych Skalmierzycach

Dzisiaj 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie- przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska.

W środę od samego rana w Jarzębince panował świąteczny nastrój. Atmosferę zbliżających się świąt poczuliśmy podczas uroczystego ŚNIADANIA WIELKANOCNEGO. Przy pięknie nakrytych stołach zasiedli razem z nami przedstawiciele Rady Rodziców. Dzieląc się jajkiem składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Po śniadaniu przyszła kolej na poszukiwanie WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA. Nie było to łatwe gdyż trzeba było wykonać zadania, które zajączek przygotował dla dzieci.

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego

będą czasem nadziei

i niech przyniosą Państwu

wiele szczęścia i radości,

Pierwszy dzień wiosny to szczególna data w kalendarzu uroczystości naszego przedszkola. Zgodnie z przyjętą tradycją, witamy Wiosnę przedstawieniem.

W tym roku w wiosenny nastrój wprowadziły nas dzieci z sali orzechowej, które zaprezentowały, kolorowy

i wesoły program artystyczny. 

W środę 18 marca w naszym  Przedszkolu odbyły się warsztaty z papierowej wikliny dla chętnych rodziców wraz z dziećmi. Podczas tych warsztatów rodzice uczyli się skręcania rurek z gazet oraz wyplatania koszyczków. Natomiast dzieci miały czas na wykonie wielkanocnych dekoracji i kartek świątecznych. Uczestnicy z własnoręcznie wykonanymi koszyczkami i inspiracjami do dalszych działań wrócili do domu.

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2015/2016 

TRWAĆ BĘDZIE DO 14 KWIETNIA 2015R.

KARTY SKŁADAJĄ RODZICE, KTÓRYCH DZIECI UBIEGAJĄ SIĘ O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA PO RAZ PIERWSZY. 

"Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha",                       

to najważniejsze słowa, które zuch wypowiada dobrowolnie w czasie przynależności do gromady.

Głównym celem projektu „Teatr w Jarzębince” jest rozwijanie możliwości artystycznych dzieci poprzez wzbudzanie zainteresowań teatrem, kształcenie umiejętności jej odbioru i tworzenia w zakresie aktywności plastycznej, muzycznej i teatralnej. Program będzie realizowany w czasie zajęć w okresie od stycznia do czerwca 2015 roku. W zajęciach będą uczestniczyły dzieci z grupy jaworowej oraz wrzosowej.

 Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka, jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. Stąd też, aby rozwijać w dzieciach taką aktywność muzyczną Pan Szymon, który prowadzi w naszym przedszkolu rytmikę zaprosił do naszego przedszkola muzyka, który gra na gitarze klasycznej i elektrycznej.

UWAGA WŁAŚNIE RUSZYŁA W NASZYM PRZEDSZKOLU „GORĄCZKA ZŁOTA

„Dzisiaj Święto Kobiet

Śpieszą wszyscy chłopcy

Złożyć wszystkim paniom

Moc życzeń gorących.”

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się, wspólnie z dziećmi, w organizację kiermaszu świątecznego. Dziękujemy zarówno  ofiarodawcom jak i kupującym!

Dzięki Waszym pięknie wykonanym świątecznym ozdobom oraz hojności kiermaszowych Gości udało się zebrać kwotę 772,50 zł.

Dziś wielki dzień- Jaworki i Wrzosiki wstąpiły w progi Klubu Wiewiórka. Dzieci miło powitały pacynki Wiewiórka i myszka Elinka, które to  wprowadziły dzieci w tajniki  członkostwa w Klubie i wyjaśniły pojęcie Polskiego Czerwonego Krzyża. A dlaczego wiewiórka, ponieważ jak wszystkie dzieci wiedzą wiewiórka –  to symbol zdrowych zębów, to rude stworzonko, które zawsze przygotowuje się na przyszłość, magazynuje pożywienie w licznych dziuplach i kryjówkach.

Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu

           Sztuka muzyczna jest niezwykle ważna dla rozwoju każdego przedszkolaka. Dlatego grupa 4-latków "Konwalie" i 4- latków "Borowiki" zostały zaproszone na występ zespołu "Euphonia" .Występ wzbudził w dzieciach wiele pozytywnych wrażeń oraz wzbogacił ich wiedzę muzyczną w nowe doświadczenia.

2  lutego dzieci z naszego przedszkola pojechały do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu na przedstawienie „ Świat Andersena” przygotowane  przez Wrocławski Teatr  In-Art.

Piękne królewny, delikatne wróżki, policjanci, indianie, kowboje, kotki, myszki oraz wielu wielu innych przebierańców było gośćmi wspaniałego balu karnawałowego zorganizowanego przez Radę Rodziców naszego przedszkola.

O godzinie 16:00 w dniu 29 stycznia spotkaliśmy się  na sali balowej, by w rytm porywającej muzyki ruszyć w tany.

14 stycznia 2015 r. grupa 4- latków "Konwalie" i grupa 6- latków "Jawory" została zaproszona do Domu Pomocy Społecznej w Psarach. Dzieci 4- letnie zaprezentowały    przedstawienie "Jasełkowe", a grupa 6- latków zaśpiewała znane świąteczne piosenki. Wszyscy znowu poczuliśmy klimat Świąt Bożego Narodzenia, a mieszkańcy domu chętnie włączyli się w wspólne śpiewanie kolęd. Na koniec zostaliśmy wszyscy serdecznie ugoszczeni i poczęstowani  ciastem i soczkami.

11 stycznia 2015r. odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który został zorganizowany w Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach.

18 grudnia w atmosferze pełnej radości i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne.

6-latki  z sali jaworowej na zaproszenie pani Jadwigi Nowakowskiej przybyły do siedziby  Miejsko – Gminnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowych Skalmierzycach.  Nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym oraz wręczeniu dyplomów lokalnym władzom i  nominacji nowym wolontariuszom. Dzieci zapoznały się z hymnem  Polskiego Czerwonego Krzyża i wysłuchały przemówienia Pani Przewodniczącej.

W dniu 12 listopada  odwiedził nas  Łoś Czystoś z Orlego Stawu.  Na spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się jak postępować z odpadami w przedszkolu i w domu.  Dzieci zostały zapoznane z pojęciami związanymi z gospodarowaniem odpadami, tj.

10 grudnia – to dzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Dzisiaj w przedszkolu odbył się koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Kaliskiej. Gościliśmy kwartet smyczkowy, który swoim repertuarem wprowadził nas w zimowy klimat oraz atmosferę zbliżających się świąt.

5 grudnia odwiedził nasze przedszkole Święty Mikołaj wraz ze swoją asystentką. Dzieci w każdej grupie witały z radością gości: wierszykami, piosenkami, tańcem lub zabawą. Po krótkich indywidualnych rozmowach przyszedł czas na wyczekiwane prezenty. Obdarowane przedszkolaki chętnie pozowały do zdjęć. Świętemu Mikołajowi i Mikołajce za wizytę w przedszkolu bardzo dziękujemy.

Maria Różańska

Przez noc z 5 na 6 grudnia 2014 roku nasze przedszkole zamieniło się w Akademię Pana Kleksa.


„Jarzębinki” wspólnie z zuchami z gromady „Leśne skrzaty” uczestniczyły w zajęciach tematycznych.

We wtorek 25 listopada dzieci 5-6-letnie pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej do lasu winiarskiego.

 

„Misiu, Misiu podaj łapki,

Na swe nóżki załóż klapki,

Potem w koło obróć się

Z nami zabaw się”

W sobotę 22 listopada w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne,

na których rodzice wraz z dziećmi przygotowali świąteczne ozdoby.

Uczestnicy warsztatów uczyli się robić aniołki z masy  solnej, gwiazdy z gazet.

20 listopada 2014 po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Został on ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 7 listopada br. na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Dzień ten ma uświadomić  dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypominać, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości, którą przygotowały dzieci z grupy jaworowej. Akademia rozpoczęła się od powitania zebranych gości i rodziców, a następnie dzielne 6- latki recytowały patriotyczne wiersze, tańczyły i  śpiewały piosenki. Inscenizacja przeplatała się krótkimi scenkami o dziejach naszego kraju. Na koniec na hasło „ Baczność- do hymnu” wszyscy odśpiewali uroczyście Hymn Polski.

Prawie 50 rodziców wraz z dziećmi wzięło udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w naszym przedszkolu. Ze względu na ogromne zainteresowanie pracowaliśmy w 3 grupach: o godz. 9:00, 11:00 i 13:00. Bawiliśmy się świetnie, najpierw tańcząc i śpiewając przy muzyce a potem wykrawając i formując  rogale. Troszkę korzystaliśmy z pomocy pań kucharek, które przygotowały dla nas ciasto, instruowały a także  przypilnowały pieczenia wytworów naszej pracy.

W dniu  24  października 2014 roku o godz. 09.30 w naszym przedszkolu przeprowadzone zostało praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji przedszkola W próbnej ewakuacji przedszkola udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne oraz wszyscy pracownicy. Czas trwania ewakuacji przedszkola wyniósł 5 minut. W sprawnym przeprowadzeniu ewakuacji pomogli funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach.

Dnia 23.102014r. nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy z Kalisza, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, lizak, kajdanki i pałka.

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie bajki Kopciuszek dla dzieci 4,5,6 letnich.  Teatr w wykonaniu mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej w Psarach zachwycił wszystkich. Dzieci świetnie się bawiły podczas przedstawienia, a  aktorom-seniorom podziękowały wielkimi brawami.

Izabela Gramont

21 października  wzięliśmy udział w wycieczce do parku krajobrazowego w  Gołuchowie. W dawnej rezydencji Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich mogliśmy zobaczyć wspaniałe zbiory dzieł sztuki. Podziwialiśmy także uroki pięknego parku oraz  zamieszkujące w nim zwierzęta. W Muzeum Leśnictwa mogliśmy zwiedzić z przewodnikiem całą wystawę. Wszystkim najbardziej spodobały się wypchane okazy zwierząt i ptaków, poroża jeleni i danieli oraz  skóry niedźwiedzi.

„…jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zgasła i stała się Wędrowniczą Watrą!”

"Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce za dar najpiękniejszy, za serce " 

10 października to DZIEŃ DRZEWA,
międzynarodowa akcja sadzenia drzew do której z inicjatywy burmistrz Bożeny Budzik przystąpiły Nowe Skalmierzyce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi w na "Święto Plonów", które odbędzie się 15.10.2014r. o godz. 15.00 na terenie ogródka przedszkolnego. Jednocześnie zapraszamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie stoisk z jedzeniem. Każda grupa przygotowuje swój kącik, który weźmie udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko . Wszelkie informacje dotyczące obchodów "Święta plonów", można uzyskać u wychowawców grup.

30 września nasze przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło REKORD GUINNESSA w kategorii :

„największa liczba dzieci szczotkujących razem zęby”.

Zęby szczotkowało 257500 dzieci.

 

W 2013 roku Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W tym roku święto przedszkolaka przypada w sobotę, ale w naszym przedszkolu maluchy świętowały już dziś.

Po śniadaniu była okazja do wspólnych zabaw w salach a od godziny 10.00 dzieci brały udział w różnych zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Atrakcją dzisiejszego dnia były 3 dmuchane zamki, które pojawiły się na naszym placu zabaw.

W poniedziałek 15 września b.r. dzieci  z grup 5  i 6 letnich z P.P. "Jarzębinka" wzięły udział w obchodach 71 Rocznicy Śmierci Polskich Lotników, odbywających się przy Pomniku Lotników w Nowych Skalmierzycach. Nasze przedszkolaki  z uwagą wysłuchały historii zestrzelenia polskiego samolotu, przedstawionej przez ucznia Gimnazjum, a następnie  - przyjmując postawę "na baczność" -  słuchały Hymnu Państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej z N. Skalmierzyc.

28 sierpnia 2014 roku  – tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego – odbyła się druga część spotkań adaptacyjnych.

W czerwcu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci wraz ze swymi rodzicami uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez swoje przyszłe nauczycielki. W obecności rodziców dzieci miały możliwość poznać środowisko przedszkolne, zdobyć nowe doświadczenia społeczne, oswoić się z nowym miejscem i panującymi w nim zasadami. Dzieci były zachęcane do wspólnych zabaw z rówieśnikami.

„Rurkę mam - pięknie gram” – wysiłki przyniosły efekty.

25 czerwca 2014 r. dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne zaprezentowały na forum przedszkola zdobyte umiejętności …

W minionym tygodniu podczas zabaw na placu dzieci korzystały z nowych sprzętów gimnastycznych. Grały w koszykówkę trenując rzuty do kosza oraz w piłkę nożną strzelając gole do nowych bramek. Sprzęt ten został zakupiony ze środków darowanych przez rodziców dzieci z grupy wrzosowej oraz od Rady Rodziców.

DZIĘKUJEMY

W środę 25 czerwca gościł w naszym przedszkolu pan policjant z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacji.Pan policjant przypomniał  zasady ruchu drogowego, tłumaczył dzieciom jak bezpiecznie zachować się nad morzem, w górach czy w mieście.

Dziś w przedszkolu spotkała nas miła niespodzianka. Nasi dużo starsi koledzy i koleżanki  z Gimnazjum  im.

13 czerwca do naszego przedszkola zawitało dwóch klaunów, którzy całe przedpołudnie bawili się na placu  z dziećmi. Wspaniałe zabawy z chustą animacyjną, konkursy oraz  zabawy przy muzyce sprawiły dzieciom wiele radości. Największą atrakcją tego dnia był pokaz ogromnych  baniek mydlanych oraz klaun chodzący na szczudłach. Zabawy zostały zorganizowane ze środków, których  nie wydaliśmy na bryczki w Gołuchowie.

12.06.2014 r. w "Jarzębince" odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola przez najstarsze dzieci, które już od września pójdą do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się polonezem oraz odśpiewaniem hymnu Przedszkola. Dzieci z grup 5-letnich oraz 6-letnich, na zmianę, prezentowały swoje zdolności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami i uśmiechem radości ze strony rodziców.

 
11.06.2014 starsze dzieci z grupy borowikowej i konwaliowej uczestniczyły w zabawach ruchowych z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Nowych Skalmierzycach. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wyglądają zajęcia gimnastyczne w szkole.

W dniu 5 czerwca dzieci 5-letnie z grupy "Leśna Polana" uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Skalmierzycach, na które zostały zaproszone z okazji Dnia Dziecka.

30 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Gołuchowa zorganizowaną z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Piękna wiosenna pogoda, śpiew i zapach majowego lasu towarzyszyły dzieciom z grup „Wrzosy” i „Leśna Polana” podczas wycieczki do Nadleśnictwa Kalisz.

Jak zawsze z miłym uśmiechem powitała nas pani leśnik Anna Sulewska, która w czasie spaceru opowiedziała, co dzieje się w lesie wiosną.

"Kaprysy królewny Kasi" - to tytuł teatrzyku "Maska" który przyjechał do nas z Krakowa. Dzieci z naszego przedszkola obejrzały to przedstawienie dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną z Nowych Skalmierzyc i staraniom dyrektor tejże placówki - pani Marii Jezierskiej. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało. Dzieci chętnie współpracowały z aktorami.
Dziękujemy sponsorowi za całoroczną miłą współpracę.

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas Familiady Sportowej, odbywającej się dzisiaj na terenie naszego przedszkola. Na samym początku Pani dyrektor powitała gości, wręczyła nagrody przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie „Mój zdrowy talerz” oraz zaprosiła do wspólnych zabaw i konkurencji sportowych, życząc tym samym udanej zabawy.

W dniach 19.05. – 22.05.2014r. odbyły się w naszym przedszkolu zabawy sportowe przedszkolaków. Podczas zabaw ruchowych zorganizowanych na ogrodzie przedszkolnym wspaniale bawiły się nie tylko dzieci, ale również zaproszeni rodzice.

17 maja w Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach odbyły się 11 Gminne Zawody Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz dwa przedszkola. Drużynę z naszego przedszkola reprezentowały 6-latki z "Klubu Wiewiórka". Głównym celem udziału w turnieju było upowszechnienie wiedzy z zakresu znajomości: numerów alarmowych, zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy.

14 maja w naszym przedszkolu odbył się festyn dla dzieci  z terenu gminy i miasta Nowe Skalmierzyce biorących udział w projekcie „ Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki. Wśród 8 grup biorących udział w projekcie znalazły się 3 grupy z naszego przedszkola: Konwaliowa, Jaworowa, Borowikowa.

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu została zamontowana nowa interaktywna pomoc dydaktyczna „Magiczny dywan”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Przedszkolna edukacja w zakresie praw dziecka jest przede wszystkim nie nauką o prawach, ale nauką na rzecz praw dziecka. Zajęcia dotyczące praw dziecka wyposażają dzieci w takie umiejętności jak: słuchanie innych, współpraca, przestrzeganie zasad dobrej komunikacji, próby rozwiązywania problemów moralnych i konfliktów międzyosobowych, przejawianie odpowiedzialności i inicjatywy, rozróżnianie dobra i zła, wyrażanie swoich przekonań.

"Wspaniałych czytelników, zadowolenia z pracy, wszystkiego najlepszego..."
Takie życzenia otrzymały dziś panie z Publicznej Biblioteki w Nowych Skalmierzycach z okazji święta bibliotekarza. Pięciolatki z grupy "Kasztanowej" nie tylko wybrały się tam z życzeniami, ale także z wierszykami, piosenkami i tańcem.

Biało – czerwono zrobiło się w naszej „Jarzębince”, gdy dzieci ze wszystkich grup zebrały się aby uczcić „Święto Flagi Państwowej ”. Program artystyczny z tej okazji przygotowały dzieci z grup „Kasztany” i „Leśna Polana”. Były wiersze, piosenki i tańce o tematyce patriotycznej. Całość uroczystości zakończył przemarsz z chorągiewkami ulicami naszego miasta. Dzieci obdarowywały przechodniów kotylionami w barwach narodowych.

W środę 30.05.2014 r. do Naszego Przedszkola zawitał miły gość, a mianowicie odwiedziła nas Pani Agnieszka Nowicka, kierownik Gminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Ostrowie Wielkopolskim. Pani kierownik była mile zaskoczona ilością zebranych darów dla zwierząt. W ramach podziękowań opowiedziała o swojej pracy oraz jak wygląda dzień zwierząt przebywających w schronisku. Dzieci, zaciekawione opowieściami, chętnie zadawały pytania.

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszego przedszkola, który miał miejsce 28 kwietnia 2014r. Przedstawiciele przedszkola Jarzębinka zajęli II miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym z cyklu „Zagraj z nami w zielone”, którego organizatorem był zespół Szkolno – Przedszkolny w Kotowiecku.

W czwartek 24 kwietnia odbył się III Gminy Konkurs recytatorski pt. „Bezpieczeństwo to ważna rzecz o tym każdy przedszkolak wie” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole w Ociążu.  Nasze przedszkole reprezentowali: Martyna Kościelak, Julia Misiak, Lena Mencel, Weronika Nowak i Kryspin Jasiński. W kategorii 3 – 4 latków Weronika Nowak została wyróżniona, która zaprezentowała wiersz „Bezpieczeństwo na drodze”.

Na całym świecie 22 kwietnia obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy choć na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o naszej  planecie i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki  przez 3 dni obchodziły święto Ziemi oraz realizowały zagadnienia z programu „Kubusiowi przyjaciele natury”.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Przedszkolaki z naszego Przedszkola wyruszyły w tym tygodniu do różnych instytucji działających w naszym miasteczku - ze świątecznymi życzeniami i  pysznymi babeczkami wielkanocnymi.

Mamy nadzieję, że sprawiliśmy wszystkim miłą i słodką niespodziankę!

Wszystkim raz jeszcze życzymy:

WE WTOREK 15 KWIETNIA 2014 ROKU W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁO SIE UROCZYSTE ŚNIADANIE WIELKANOCNE. NA PIĘKNIE PRZYSTROJONYCH STOŁACH NIE ZABRAKŁO TRADYCYJNYCH POTRAW: JAJKA, SZYNKI, BARANKA Z MASŁA ORAZ KIEŁBASKI.

W dniu 11 kwietnia rodzice naszych przedszkolaków skorzystali z zaproszenia Stowarzyszenia Przyjaciół Jarzębinki i wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu, którego głównym celem było zdobycie umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u małych dzieci. Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję przećwiczyć reanimację na fantomie oraz wysłuchać wielu cennych rad udzielanych przy tej okazji przez prowadzącego.

Sala konwaliowa w poniedziałek 31.03.2014  obchodziła Dzień Marchewki zorganizowany w ramach realizacji programu „Kubusiowi przyjaciele natury” i projektu polsko - szwajcarskiego. Starszaki uprzejmie zaprosiły sąsiednią grupę malinową do wspólnego świętowania. Dzieci ubrane w pomarańczowe koszulki z marchewkowymi opaskami na główkach od samego rana  z niecierpliwością oczekiwały co przygotują ich Panie.

29 marca 2014r. odbył się w Kaliszu zuchowy turniej sportowy, w którym nasza gromada „Jarzębinki” wzięła udział. Rywalizowały ze sobą mieszane drużyny klas pierwszych, drugich, trzecich oraz nasze najmłodsze zuchy. Gromady zuchowe podzielono na zespoły, które wzięły udział w wyścigach rzędów. Na młodych sportowców czekało wiele różnorodnych konkurencji: bieg slalomem, toczenie piłki, podrzucanie piłki, wyścig z przeszkodami, bieg pajączków itp.

W ramach kampanii „Bliżej Pieska” i współpracy sali konwaliowej ze schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim zorganizowano w Naszym Przedszkolu  akcję zbiórki karmy i innych rzeczy potrzebnych w schronisku. Informujemy, iż akcja zakończyła się sukcesem. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za przyniesione do przedszkola produkty. Nie zabrakło w nich karmy dla psów i kotów, misek , środków czystości i innych potrzebnych w schronisku rzeczy.

Dnia 27.03.2014 w Naszym Przedszkolu zrobiło się zielono za sprawą święta zdrowego odżywiania zorganizowanego w ramach Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury oraz projektu polsko-szwajcarskiego, promującego zdrowy styl  życia w naszym przedszkolu tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w zielonych strojach, dodatkowo miały możliwość uczestniczenia w zabawach pod hasłem „szczypiorkowo – rzodkiewkowo”.

Świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny w przedszkolu rozpoczęło się krótkim programem artystycznym w wykonaniu dzieci 3 letnich z Sali Słonecznej i 4 letnich z Sali Wrzosowej. 3 latki ukazały piękno mijającej zimy, która nie rozpieszczała nas zbytnio białym puchem, a dzieci przecież lubią lepić bałwanki.

W czwartek 20.03.2014 w przeddzień Pierwszego Dnia Wiosny Panie nauczycielki, które tworzą w przedszkolu grupę teatralną postanowiły pożegnać  zimę przedstawieniem „Śnieżna Pani”. Przedstawienie jak i motto z bajki bardzo się spodobało dzieciom, a brzmi ono następująco: bądź dobry i pracowity w życiu, a zawsze spotka cię nagroda!

Aneta Stodolska

 

W naszym przedszkolu odbywa się już od dwóch tygodni zbiórka jedzenia, kocy, garnków dla zwierząt ze schroniska w Wysocku Wielkim. Wszystkim rodzicom, dzieciom dziękujemy za wsparcie oraz informujemy, że nasza akcja będzie trwała jeszcze do końca marca.

Joanna Dominiak

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz w roku się zdarza,

Gdy 8 marca z gwarem wiosny

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu. Bal karnawałowy w naszym przedszkolu odbył się 21 lutego i poprowadzony był przez pana Szymona. Zarówno dzieci jak i personel przedszkola przybyli w niezwykle kolorowych, pięknych i bajkowych strojach. Można było spotkać księżniczki, wróżki, piratów oraz innych bohaterów bajek. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu ( DBI) przypadł na dzień 11 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane są pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

13 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu panią Urszulę Camborini -  kaliską poetkę wielu opowiadań, bajek i wierszy dla dzieci.

Przedszkole wzbogaciło się o nowe instrumenty muzyczne zakupione za pieniążki zebrane z kiermaszu świątecznego. Dzięki Rodzicom, którzy jedni wykonali a drudzy zakupili różne atrakcyjne ozdoby świąteczne, zebrano 750 zł. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję - przedszkolaki bardzo dziękują!


Maria Różańska

6 lutego nasze przedszkole odwiedzili kandydaci i kandydatki na JARZĘBINKOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW wraz z rodzicami. Mieliśmy przyjemność przedstawić się wszystkim młodszym i starszym Gościom, a co najważniejsze poznać się lepiej podczas wspólnych zabaw i zajęć. Przekonaliśmy się, że naszym Dzieciom nie brakuje fantazji i energii do wspólnego poznawania świata przez gry i zabawy, w których wszyscy chętnie uczestniczyli.

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków,  4 lutego  przybył do przedszkola zaproszony gość z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach kom. Klaudiusz Woźniak. Przedszkolacy  utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa.

DL A „MAŁEGO CZŁOWIEKA” WSTĄPIENIE DO SZEREGÓW PRZEDSZKOLAKÓW TO OGROMNA ZMIANA, KTÓRA MOŻE NIEŚĆ ZE SOBĄ STRACH  I NIEPOKÓJ.

Aby zminimalizować Państwa oraz dzieci obawy przed tym, co nowe i nieznane PUBLICZNE  PRZEDSZKOLE nr 1 JARZĘBINKA ZAPRASZA NA DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH  W DNIU  6 LUTEGO w godzinach od 10:00 do 12:00.

29 stycznia odwiedził nas Teatr Lalkowy "PINOKIO" z Nowego Sącza. Wszystkie dzieci obejrzały spektakl "Zaczarowany Las"- bajkę ekologiczną, której motto brzmiało: "Żyj w zgodzie z przyrodą".

27 stycznia 2014 r. dzieci z grup 5 i 6 -latków spotkały się z pisarką panią Elżbietą Bednarczyk. Spotkanie to było sponsorowane przez dyrektor Biblioteki Publicznej panią Marię Jezierską. Pani dyrektor bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

Maria Różańska

Nastały mrozy.

Przypominamy i prosimy pamiętać o naszych skrzydlatych podopiecznych.

Dzieci przygotowują karmę dla sikorek.

25 stycznia 2014r. o godz. 16.00 w Kaliszu  nadszedł czas na długo wyczekiwany przez nasze zuchy Bal Karnawałowy, który zgromadził w dużej szkolnej sali gimnastycznej dzieci ze wszystkich drużyn kaliskiego Hufca ZHP. Mali tancerze byli tak pięknie poprzebierani, że trudno było rozpoznać, kto ukrywa się pod kolorowym karnawałowym strojem. Wszystkich połączyła wspaniała zabawa przeplatana wesołymi pląsami. Podczas zabawy dzieci smakowały przyniesione przez zuchy łakocie.


Konkurs plastyczny skierowany jest do przedszkolaków i ich rodzin  (min. 2  osoby)

Co trzeba  zrobić?

Razem z rodzicami należy wykonać ciekawy projekt naklejki zachęcającej do oszczędzania wody.

W ramach projektu polsko- szwajcarskiego "Szkoła i Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej"- realizowanego w przedszkolu konwalie zaprosiły pana Kamila Stodolskiego- nauczyciela  wychowania fizycznego, by z nami poćwiczył. Pan Kamil pokazał nam jak powinna wyglądać  zbiórka, rozgrzewka i zajęcia główne, które przeprowadza ze swoimi dziećmi w Szkole Podstawowej . Konwalie zaprosiły  na zajęcia swoich młodszych kolegów i koleżanki z sali kasztanowej.

W ramach realizacji zadań z programu rocznego pracy Przedszkola oraz programu edukacyjnego  "Kubusiowi Przyjaciele Natury" który ma na celu omówienie zagadnień związanych z ekologią  Przedszkolaki z „Jarzębinki”  doskonale wiedzą jak należy dbać o ptaki i inne zwierzęta zimą. Wspólnie przygotowujemy małe stołówki dla ptaszków w postaci  karmników, które znajdują się na balkoniku i parapetach, ale przede wszystkim są zawieszone na drzewach w naszym ogródku.

Nasze Przedszkole przyłączyło się do 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, pieniądze zbierane były na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów. Uzbieraliśmy w sumie 417,82 zł. Dziękujemy serdecznie dzieciom i ich rodzicom za wsparcie akcji.


            10 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Kalisza. Tematem spotkania w związku ze zbliżającymi się feriami było „Bezpieczne zabawy zimowe”. Choć za oknem jest raczej wiosennie my z nadzieją czekamy na śnieg. Dlatego też przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały jak należy się zachować podczas zabaw na śniegu, ale również pochwaliły się swoją wiedzą odpowiadając na pytania strażników.


W naszym przedszkolu gościli muzycy- p. Marek Pałczyński, p. Mirek Ulbrych, p. Czesław Marczak, p. Bogdan Piaskowski i p. Edmund Dębicki. Panowie zagrali kilka kolęd i pastorałek ,a dzieci śpiewały kolędy . Przedszkolaki  poznały brzmienie i nazwę instrumentów na których grali muzycy z orkiestry. Jako podziękowanie muzycy otrzymali pierniczki robione przez dzieci i bombkę  wykonaną przez nauczycielki.


Przed świętami Bożego Narodzenia 5 –latki z grupy „Kasztanowej” udały się na zajęcia otwarte do Biblioteki Publicznej. Tam opowiedziały o poznanych wcześniej w przedszkolu tradycjach  bożonarodzeniowych. Zaśpiewały świąteczne piosenki, zatańczyły i złożyły życzenia świąteczne nawiązując do mówionego wiersza „Biały obrus lśni na stole…”.

W piątek, 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do wigilijnego posiłku. Przedszkolaki z wielkim przejęciem dzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym serdeczne życzenia. Następnie zasiadły do wigilijnego obiadu przy świątecznie udekorowanych stolikach.

W przedświątecznej atmosferze jak w ubiegłym tygodniu przepełniała niemal każdy dzień spędzony w P.P. "Jarzębinka", nie zapomnieliśmy również o odwiedzeniu różnych instytucji działających w naszym miasteczku. Dotarliśmy do wielu miejsc – wszędzie składając świąteczne życzenia i wręczając symboliczne pierniczki upieczone w naszym Przedszkolu.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….”

Dzień 18 grudnia to niezapomniany dzień dla dzieci. To moc niespodzianek.
Najpierw przyjechał do naszego przedszkola Teatr Edukacji i Profilaktyki z Krakowa z przedstawieniem "Świąteczna przygoda".

Wielki Sukces – tak można ująć w dwóch słowach to co dziś popołudniu wydarzyło się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowych Skalmierzycach. O godzinie 16:00 rozpoczął się I Gminny Konkurs Piosenki Świątecznej ,,Świąteczne Nutki''.

Wystąpiły w nim dwie dziewczynki z naszego przedszkola.

17 grudnia 2013r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie 6-latków z sali borowikowej z panią Jadwigą Nowakowską Przewodniczącą Miejsko – Gminnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża. Przybyły gość przybliżył dzieciom istotę działalności organizacji PCK oraz Klubu Wiewiórka. Podczas spotkania nasz gość odpowiedział na wiele pytań, które zadawały dzieci, zaprezentował swoje odznaki, zdjęcia oraz wysłuchał piosenek w wykonaniu najmłodszych.

Od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia - 23 Zuchów z naszego przedszkola wzięło udział w biwaku zuchowym.

      5 i 6 - latki z sali konwaliowej, borowikowej i jaworowej we wtorek 10.12.2013 roku i w środę 11.12.2013 postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe.

Dnia 10. XII. 2013r dzieci z grup „Wrzosy” i „Leśna Polana” odwiedziły Leśne Centrum Edukacyjne Nadleśnictwa Kalisz. Na „Zielonej lekcji” przy ciepłym kominku Pani leśnik opowiedziała jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wiewiórce i borsuku, oglądaliśmy owady pod lupą, rozpoznawaliśmy ptaki, kolorowaliśmy przyrodnicze obrazki.

W piątek 6 grudnia już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. I jak się okazało, tuż po śniadaniu, w asyście swoich pomocników przybył do przedszkola długo oczekiwany gość- Mikołaj.

W dniu 07 grudnia 2013 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób na kiermasz świąteczny.

„Magia słów Juliana Tuwima" – to konkurs którego organizatorem było Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. W konkursie uczestniczyły z naszego przedszkola dzieci 5- letnie. Dwoje dzieci: Mikołaj i Nikola,  wykonało prace plastyczne do wiersza „Cuda i dziwy”. A dwie dziewczynki: Natalka i Gabrysia, zaprezentowały wiersz  „Kotek". Na koniec, po słodkim poczęstunku, dzieci wraz z dorosłymi, obejrzały „Rzepkę” w interpretacji gimnazjalistów.

4 grudnia dzieci 5 i 6 – letnie uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem panem Andrzejem Grabowskim. Czytał on im fragmenty bajek napisanych przez siebie, bawił muzyką i pacynkami . Dzieci brały udział w zabawie z pisarzem. Na koniec pan Andrzej Grabowski podpisywał książki dla dzieci.

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?

Wiadomo- dzieci!

„Jest w Jarzębince zwyczaj taki,

że Pani dyrektor dzieci zwołuje

i na przedszkolaka je pasuje”

(…)wszędzie marmur, szkło,

A za szkłem równiutko stoi

Mnóstwo różnych szklanych słoi,

Puszek z dziesięć czy piętnaście

A w nich   leki, proszki, maście(…)

Do grupy 5 - latków z sali "Kasztanowej" zawitał dziś gość. Była nim pani pielęgniarka - Ilona Sworowska.
Przyszła ona z prelekcją nt. "Co sprzyja zdrowiu?"
Oprócz 5 - latków w spotkaniu uczestniczyły też dzieci 6 - letnie z sali "Konwaliowej" i "Jaworowej".

Zachęcamy wszystkich rodziców, znajomych, przyjaciół "Jarzębinki" do głosowania na pracę plastyczną wykonaną przez przedszkolaków z odpadów w ramach Wielkiego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Drugie życie śmieci”. Głosowanie na prace rozpocznie się w dniu 28 listopada 2013 r. o godzinie 12.00 i będzie trwało dnia 3 grudnia 2013r.

W naszym przedszkolu w dniu 25 listopada 2013 r. obchodziliśmy "Światowy dzień Pluszowego Misia". Każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia: były misie małe i duże, brązowe czy białe, ale wszystkie z nami tańczyły w rytm znanych piosenek. Panie nauczycielki przygotowały w tym dniu dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie teatralne "Złotowłosa i trzy misie".

Święto Pluszowego Misia.
Wczoraj, 25 listopada, świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia.
A dziś w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, po raz drugi robiliśmy to w bibliotece.

W czwartek 14 listopada nasze 6 latki  oraz gromada zuchowa „Jarzębinki” działająca przy przedszkolu wzięły udział w Integracyjnym Spotkaniu Międzypokoleniowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki z okazji Dnia Seniora. Na scenie przedszkolacy wystąpili obok swoich nieco starszych kolegów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zebrani goście mogli podziwiać talenty wokalne oraz taneczne młodszych członków naszej lokalnej społeczności.

„Kto Ty jesteś – Polak mały. Jaki znak Twój – orzeł biały…”

             

  Wszystkim uczestnikom konkursu  serdecznie gratulujemy i dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie! Do konkursu przystąpiły 64 prace.

Wszystkie prace zachwycały pomysłowością, kolorystyką i oryginalnością!

 

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za duże zainteresowanie ,wielki wkład pracy i udział w tym konkursie. Przepiękne prace można było podziwiać na wystawie w naszym przedszkolu. Liczyło się zaangażowanie, pomysłowość i wkład pracy rodziny. Wśród 68 prac komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 4 prace :

W nawiązaniu do minionego Święta Zmarłych, przedszkolaki z grup 5- i 6-latków odwiedziły dziś (tj. 5.11.2013r.) cmentarz w Skalmierzycach.

Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać na cmentarzu.

W czwartek 24 października  6-latki z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystości „Młodzieżowego dnia PCK". Spotkanie rozpoczęło się ciepłym powitaniem wszystkich przybyłych gości przez Panią Jadwigę Nowakowską. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele kół PCK oraz przedstawiciele instytucji publicznych. Następnie z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny.

Pięciolatki w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną wystąpiły dziś w bibliotece z wierszem „Na straganie", z piosenkami „Ogórek", „Pac gruszka”,
zatańczyły przy piosence „Muchomorek”, „Wiatr psotnik”, "Małe czerwone jabłuszko".

W dniu 17.10.2013r. przeprowadzono w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach finał Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. "Przedszkole- drugi dom" adresowanego do dzieci i nauczycieli przedszkoli z terenu całej Gminy Nowe Skalmierzyce. Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

16 października 2013 roku w Centrum Kultury w Ostrowie Wlkp. odbył się spektakl pt. „Tajemniczy skarb Sezamu czyli Ali Baba i 40 rozbójników” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. W tym wydarzeniu wzięły udział dzieci 4,5,6 letnie z naszego przedszkola.

Dnia 15 października 2013r.  w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji  Dnia Edukacji Narodowej .

Grupy przedszkolaków podziękowały swoim paniom tańcem, wierszem i piosenką.

Dnia 14.10 dzieci 4-5-6-letnie były na wycieczce w leśnym Centrum Edukacyjnym „Las – Winiary”. Miały okazję brać udział w zajęciach edukacyjnych z Panią leśnik Anną Sulewską. Dzieci poznały zwyczaje niektórych zwierząt, rozpoznawały drzewa i liście, zbierały „dary jesieni”, spacerowały, bawiły się wesoło i piknikowały. Najbardziej smakował im pieczony w „leśnym piekarniku” chlebek. Zmęczone, ale radosne wróciły do ukochanej „Jarzębinki”.

Publiczne Przedszkole „Jarzębinka” zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami do udziału w  konkursie na najciekawiej , najzabawniej ozdobioną dynię.

Cele konkursu

„Była późna jesień. Z drzew dawno opadły liście i tylko na wierzchołku dzikiej jabłoni wisiało jeszcze jedno, ostatnie jabłko…”

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów oraz Zarządzenia Dyrektora przedszkola z dnia 08.10.2013roku przeprowadzone zostało praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji przedszkola w dniu  8  października 2013 roku o godz. 10.30.

Jesień jest porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne artystyczne dzieła. 8 października 2013 w naszym przedszkolu dzieci wykonały na zajęciach stworki z owoców i warzyw według własnego pomysłu. Dzieci świetnie się bawiły miały możliwość rozwoju kreatywności oraz utrwaliły nazwy owoców i warzyw poznanych w tym tygodniu.


Pierwszy dzień „Święta plonów” –poniedziałek 7 października przedszkolacy rozpoczęli występami. Na sali gdzie zebrały się dzieci zrobiło się jesiennie i kolorowo . Poszczególne grupy prezentowały przygotowane wesołe wiersze i piosenki związane z owocami i warzywami.
3- latki z grupy „Jagodowej” wystąpiły z piosenką „Owocowe przysmaki”

Publiczne Przedszkole „Jarzębinka” zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami do udziału w plastycznym konkursie

pt. „Złota Polska Jesień”.

Cele konkursu:

25 września o godz. 10.00 ruszyła ciuchcia, a w niej uradowane przedszkolaki. Była to największa atrakcja dzisiejszego dnia, podekscytowane dzieci przy pomocy pań wsiadały do wagonów.”Weźmiemy misia w teczkę i pojedziemy na wycieczkę”,  z tymi słowami  maluszki ruszyły na swoją pierwszą przedszkolną wycieczkę. W tym samym czasie starszaki bawiły się ze swoimi paniami w ogrodzie przedszkolnym czekając na swoją kolej.

Wtorek również przyniósł wiele wrażeń w naszym przedszkolu.

Choć  Poniedziałkowy Dzień Przedszkolaka  nie powitał nas piękną pogodą to Naszych Przedszkolaków zła pogoda nie pozbawiła atrakcji i uśmiechów. Dzień rozpoczął się wizytą Pana Policjanta, a następnie każda z grup 5, 6 - latków i 4-  latki z sali wrzosowej ciepło się ubrały, spakowały własnoręcznie wykonane Jarzębinkowe prezenty i wyruszyły promować przedszkole!

 

Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej


23 września 2013r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

13 września w Nowych Skalmierzycach dzieci 5 letnie i 6 letnie reprezentowały nasze Przedszkole podczas obchodów 70 Rocznicy Śmierci Polskich Lotników, którzy zginęli w katastrofie lotniczej samolotu Halifax JD 154. W nocy z 14/15 września 1943 roku śmierć ponieśli także mieszkańcy domu, na który spadła maszyna przewożąca broń dla żołnierzy AK.

 zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

 

‘”Ja chodzę tam co dzień,

obiadek dobry jem,

W czerwcu 2013 roku rozpoczęliśmy spotkania adaptacyjne dla najmłodszych dzieci rozpoczynających „edukację” w „Jarzębince”.

Trzydniowe spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci biorąc udział w proponowanych zabawach z udziałem i w obecności rodziców (co dla nich było dużym wsparciem) mogły poznać panie oraz środowisko przedszkolne. Początkowo nieśmiałe i niepewne coraz chętniej wracały do przedszkola.

Dzieci z naszego przedszkola aktywnie spędzają swój czas. Wczoraj (10.07.2013r.) wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”.

W trzecim dniu również atrakcji nie brakowało dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone na teatrzyk pt. „Zagubiony kotek”. Biletem wstępu był papierowy kotek do założenia na rączkę dziecka. Po przedstawianiu dzieci na balonach narysowały pisakami buzię kotków. Następnie przenieśliśmy się na wspólne zabawy do ogrodu przedszkolnego. Chętne dzieci do domu wróciły z twarzami kotków.

W drugim dniu naszych spotkań wsiedliśmy do pociągu i podążając po torach wybraliśmy się do zaczarowanej krainy. Bawiliśmy się czarodziejską chustą. Malowaliśmy pociąg farbami, a po wspólnym malowaniu umyliśmy rączki w łazience.

Priorytetem naszego przedszkola jest to, by każde dziecko czuło się w nim dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Wiemy jednak, że na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Wówczas pozostawione bez bliskich odczuwają lęk, strach i niepokój. Nie mniej przykre uczucia towarzyszą rodzicom rozstającym się ze swoimi pociechami.

29 czerwca 2013r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp. przy ul. Batorego 21 odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym pod hasłem "Mój bohater strażak, mój bohater policjant". Z naszego przedszkola zostali wyróżnieni: Konrad Walkowiak z grupy 5-latków z sali kasztanowej oraz Magdalena Królak z grupy 6-latków z sali jaworowej.

29 czerwca 2013 roku 6-latki z sali „Jaworowej” i  „Borowikowej” swoim występem uświetniły 20 obchody Dni Miasta Nowe Skalmierzyce.

Zdolności taneczne zaprezentowały w „Tańcu z pomponami” oraz „Polce”. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci 6-letnich za współpracę.

26.06 wszystkie dzieci bawiły się wesoło na dmuchanym zamku. Była to rekompensata za nieudaną wycieczkę do Gołuchowa, która miała odbyć się w tym dniu. Niestety z powodu deszczu było to niemożliwe. Dlatego serdecznie dziękujemy darczyńcom Happy- Hello - Pani Iwonie Kościelak za tak miłą niespodziankę.

Wioleta Ławniczak

24 czerwca w niezwykłej atmosferze nasze przedszkole pożegnały dzieci odchodzące do szkoły -  48 sześciolatków i 7 pięciolatków. Pożegnanie to zawsze moment wzruszeń ale również chwila wspomnień o czasie spędzonym w przedszkolu.

W dniu 14 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu poetkę piszącą wiersze dla dzieci - panią Izabelę Klebańską. Spektakl, przygotowany przez poetkę, bardzo się dzieciom podobał. Pisarka zabawiała przedszkolaki recytując wspólnie z nimi wiersze, do tego wspólna zabawa, zagadki słowne i muzyczne .

Zajęcia plastyczne sprawiają naszym dzieciom ogromną radość.

13 czerwca 2013 r. przedszkolaki z kółka plastycznego zaproszone zostały na zajęcia do „Galerii na strychu” w Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach. Opiekę nad przebiegiem zajęć i rolę przewodnika po szkole objęła pani Magdalena Zielezińska-Wypiorczyk.

W piątek 7 czerwca gościli w naszym przedszkolu przedstawiciele Straży Miejskiej z Kalisza.
Funkcjonariusze w oparciu o film przeprowadzili wśród dzieci test związany ze znajomością przepisów o ruchu drogowym. Dzieci odpowiadały na pytania w oparciu o obejrzaną scenkę. Zarówno młodsze jak i starsze przedszkolaki zdały test celująco.

Dzieci z grupy wrzosowej zostały zaproszone przez Panią Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Skalmierzycach Krystynę Kowalczyk na spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka, które odbyło się w czwartek tj. 06.06.2013r. Mogły obejrzeć przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek” przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

Dnia 5 czerwca o godz. 9.30 sala gimnastyczna w Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach wypełniła się zawodnikami i kibicami.

VIII Turniej Gier i Zabaw oficjalnie otwarła pani Anna Szewczyk wraz z panią Izabelą Gramont.

 W duchu sportowej rywalizacji przystąpiono do rozgrywania następujących konkurencji:

Chociaż pogoda płata nam figle i przez nią musimy zmieniać nasze plany, to w naszym przedszkolu dzieci i tak wspaniale się bawią. Cały tydzień mamy zaplanowany z mnóstwem ciekawych rzeczy. Oglądaliśmy już fajne bajki na dużym ekranie, były konkursy, zabawy, malowanie farbami, zabawy rytmiczne z rurkami przy muzyce.

W sobotę 25 maja odbył się w naszym przedszkolu jubileuszowy festyn, na którym mieliśmy zaszczyt gościć panią Bożenę Budzik Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, pana Daniela Mitułę Kierownika Referatu Oświaty, pana Józefa Marciniaka Zastępcę Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta, pracowników urzędu, księdza proboszcza Edwarda Wawrzyniaka, wieloletnią byłą dyrektor Panią  Ewę Dolną - Kończal, dyrektorów placówek oświatowych, Biblioteki, Środowiskowego Dom

24 maja to kolejny dzień „jarzębinkowego” świętowania! Dziś w ogrodzie przedszkolnym w grach i zabawach „podwórkowych” brały udział wszystkie dzieci. Trzy- i czterolatki bawiły się w pięciu stacjach obwodowych. Sprawdzały swoje umiejętności rybackie podczas łowienia rybek; sprawdzały również zręczność niosąc tacę z kubeczkami w jednej ręce; bawiły się w kucharzy podrzucając „woreczkowe” naleśniki i tańczyły z chusta animacyjną. Zabawa była przednia.

Dzisiaj, tj. 24.05.2013r., w kościele parafialnym pod wezwaniem „Bożego Ciała” w Nowych Skalmierzycach, odbyła się uroczysta Msza święta z okazji 25. urodzin naszego Przedszkola. Na tę uroczystość, zostali zaproszeni Rodzice, Pracownicy Przedszkola, a także Dzieci, które również włączyły się w oprawę liturgiczną. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Proboszcz Edward Wawrzyniak, który wręczył na koniec pamiątkowe obrazki naszym przedszkolakom.

Jest nam niezmiernie miło pochwalić się kolejnym sukcesem.

Z okazji 25 urodzin naszego przedszkola „Jarzębinka” przez cały tydzień organizowane są dla dzieci różnego rodzaju atrakcje. Dzisiejszy dzień w przedszkolu dzieci spędziły miło i ciekawie. Pogoda dopisała i pozwoliła małym artystom na wykonanie „chodnikowego” dzieła. Przedszkolaki rysowały kredami balony, tort oraz wypełniały wielki napis „25 LAT JARZĘBINKI”. Nie zabrakło także rozbrzmiewającej z głośnika muzyki, zabaw i tańców w ogrodzie.

Choć 22 maja pogoda robiła nam psikusy i za oknem było raz deszczowo, a raz słonecznie, to i tak przedszkolaki dały sobie radę i namalowały wspólne dzieło związane z 25-leciem naszego przedszkola. Powstały przepiękne plakaty okolicznościowe.

Popołudniu nasi przedszkolacy zastali w ogrodzie przedszkolnym bardzo miłą niespodziankę. Czekał na nich dmuchany zamek.

Z okazji obchodów jubileuszu „Jarzębinki”, dnia 21.05.2013’ panie zorganizowały dla dzieci dzień na sportowo. Na ogrodzie przedszkolnym odbyły się zabawy oraz ćwiczenia gimnastyczne w formie stacji obwodowych oraz z elementem współzawodnictwa. W tym dniu towarzyszyła wszystkim słoneczna pogoda, miła atmosfera, chęć działania. O tym, że był to kolejny wspaniały i wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu świadczyła radość oraz promienne uśmiechy na twarzach naszych dzieci.

Dzisiejszy dzień, tj. 20.05.2013r., był w naszym Przedszkolu szczególny, gdyż rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu 25-lecia istnienia naszego Przedszkola. Z tej okazji starsze dzieci wybrały się na spacer połączony z odwiedzinami naszych przyjaciół. Dzieci odwiedziły pracowników Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Biblioteki, Poczty, Księgarni, Kwiaciarni wręczając pamiątkowe emblematy w kształcie jarzębinki.

Kolejny raz odbyło się czyszczenie magazynu i przekazanie zebranych nakrętek przez dzieci z przedszkola „Jarzębinka”. A to jeszcze nie jest koniec zbierania nakrętek. Przypominamy , że dzieci wraz z rodzicami w ten sposób niosą pomoc materialną małemu Frankowi, choremu na przeponową postać rdzeniowego zaniku mięśni.

Dnia 14 maja w naszym przedszkolu odbył się turniej wiedzy 5-6  latków. W roku szkolnym 2012/2013 realizujemy program "Bezpieczne przedszkole", w którym dzieci nabywają wiedzę na temat ruchu drogowego, bezpiecznej żywności, bezpiecznych zabaw w domu i na placu przedszkolnym. Celem turnieju było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i odpowiedzialności za efekty jej pracy.

 
W piątek 10 maja przyjechali do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie wraz z opiekunem grupy artystycznej – panią Dominiką Walczak. Dzieci przedstawiły bajkę „Księżniczka na ziarnku grochu”. Z wielką uwagą nasze 4- 5- 6- latki obserwowały popisy starszych kolegów.

10 maja 5-latki z naszego przedszkola zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach na przedstawienie w języku angielskim pt „Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek”). Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 6 pod kierownictwem Pani Justyny Krawczyk. Bajka, którą mamy wrażenie, że zna każde dziecko ukazana została w ciekawej aranżacji, a co za tym idzie skupiła uwagę nawet najmłodszych.

W kwietniu zakończono konkurs „NIE PAL PRZY MNIE”.
Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie. Jednak jury wybrało najpiękniejsze prace konkursowe, w których było widać największy wkład dziecka w tworzeniu pracy. Nagrody główne otrzymali: Maria Bieniecka, Jaś Ławicki, Stasiu Krawczyk. Za pomysł i wykonanie pięknej pracy otrzymali wyróżnienie oraz nagrodę Ala i Kuba Koźlik.

Dnia 29 kwietnia w naszym przedszkolu „Jarzębinka” odbyła się uroczystość z okazji „święta flagi”. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały wiersze i piosenki o Polsce, a grupa starszaków z sali Jaworowej zatańczyła Polkę. Dzieci przypomniały sobie, jakie są symbole Polski; wygląd flagi oraz godła, a także odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego. Po części artystycznej w ogrodzie przedszkolnym odbył się uroczysty pochód z balonami w kolorach ojczystych.

Miło jest nam poinformować, że nasze przedszkole zostało wyróżnione w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dnia 24 kwietnia 2013r. dzieci, które zostały wybrane podczas I wewnętrznego etapu konkursu recytatorskiego pt. „Zdrowe odżywianie w literaturze polskiej” wzięły udział w kolejnym etapie gminnego konkursu recytatorskiego, który odbył się w Ociążu. Dzieciom z sali słonecznej Jasiowi Raniś, Julce Stępniak i Natalce Janiak udało się zdobyć II miejsce w grupie dzieci 3-4-letnich, natomiast wśród dzieci starszych 5-6-letnich wyróżnienie IV miejsce zdobyła Martyna Balcerzak.

22 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs poetycko – recytatorski pt. „Przedszkole dla całej rodziny”. Konkurs ten jest ściśle powiązany z obchodami 25 – lecia przedszkola ponieważ wielu rodziców dzieci obecnie uczęszczających należy do grona naszych absolwentów, stąd też tytuł konkursu.

Sobota 6 kwietnia była w naszym przedszkolu dniem OTWARTYCH DRZWI. W przedszkolu pojawiły się maluszki, które być może w nowym roku szkolnym dołączą do grona jarzębinkowych przedszkolaków. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję zobaczyć przedszkole "od środka", poznać pomieszczenia naszej placówki - sale zabaw, łazienki, szatnię, gabinet logopedyczny. Przyszli przedszkolacy uczestniczyli

 

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki, baranki)

Maleńki baranek, co ma złote różki,

Pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.

Kiedy nikt nie widzi, chorągiewką buja

I beczy cichutko… Wesołego Alleluja…

 

Za oknem jeszcze śnieg, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami, „Marzanna” spalona – a wiosny nie widać. Nie przejmują się tym 4- latki z grupy „słonecznej”. Wybrały się 22 marca do Biblioteki Publicznej ,aby wspólnie szukać wiosny. Pani dyrektor biblioteki Maria Jezierska przeczytała im bajkę „Gzie jesteś wiosno?”. Dzieci poprzez taniec, zabawę, piosenki : „Kolorowa wiosna”, „Marzec czarodziej” i „Boćki do nas wróciły” starały się „wywołać” wiosnę.

 

20 marca odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków, w celu przybliżenia dzieciom znaczenia wody.

Dzieci rozwiązywały zagadki związane z pogodą oraz uczestniczyły we wspólnej zabawie ze śpiewem „Wieje wietrzyk”. Dowiedziały się, że wkrótce odbędzie się ważne święto - Dzień Wody.

W dniu 14 marca przedszkolaki z grup 4 - 5- 6 latków wybrały się do Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim  na przedstawienie teatralne pt:,, Królowa Śniegu” zaprezentowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Nowa, pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści Andersena wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek i rozbójników, zwierząt przemawiających ludzkim głosem.

Dzieci, które w poniedziałek przyszły do przedszkola powitała miła niespodzianka.

Teraz na ścianach korytarza królują kolorowe postacie przedszkolaków.

„Wesołego Alleluja" -  tak brzmiał tytuł widowiska o tematyce wielkanocnej przedstawionego przez kabaret BZIK Piotra Balickiego.

Spektakl odbył się w naszym przedszkolu 11.03.2013 roku.

Tyle kobiet dookoła: starszych, młodszych, małych.

Dużo ich jest, bardzo dużo w wielkim świecie całym.

Mamom, babciom, paniom wszystkim, dalekim i bliskim,

Przesyłamy dziś życzenia na zielonych listkach.

W czwartek 28 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników kaliskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, którzy zaprosili nas na wirtualny spacer po schronisku. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym.

Konkurs plastyczny przeznaczony dla dzieci 6- 5- letnich wraz z rodzicami!

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu znaczka przedstawiającego apel dziecka o nie paleniu w jego obecności.

Miniony tydzień w grupach starszych poświęcony był realizacji programu przedszkolnego edukacji antytytoniowej „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”. Program umożliwił wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy!

Na podwórko przyszedł obcy powiedzieli mali chłopcy.
Chciał rozdawać im cukierki, obiecywał dwa rowerki,
Ale Staś i Janek wiedzą no i innym też powiedzą,
Że rozmowa z takim obcym źle się skończyć może
Powiedz o tym swojej mamie – ona ci pomoże.

19 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla 5-6 latków

z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia przeprowadził pan Mateusz Byzia – ratownik medyczny.

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

W PIĄTEK 15 LUTEGO ZAKOŃCZYLIŚMY AKCJĘ ZBIERANIA KARMY DLA KOTÓW  MIESZKAJĄCYCH W KALISKIM SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

DZIĘKI PAŃSTWU UDAŁO NAM SIĘ UZBIERAĆ

 14 lutego przedstawiciele firmy FOTO-MAG zaprezentowali nam teatrzyk pt. "Jaś i Małgosia". Przedstawienie było bardzo interesujące. Ciekawa muzyka i estetycznie wykonane kukiełki zaciekawiły wszystkie dzieci. Grzecznie i z przejęciem obserwowały przygody Jasia i Małgosi.

17 lutego obchodzimy „Światowy Dzień Kota”, natomiast w naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy 12 lutego propagując tym samym akcję zbiórki karmy, puszek dla kotów ze schroniska. W tym dniu dzieci przemieniły się w małe i duże kotki.

Dnia 5 lutego b. r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty logopedyczne. W spotkaniu uczestniczyli rodzice dzieci trzyletnich z grupy orzechowej wraz ze swoimi pociechami. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją na temat „Wspomagania Rozwoju Mowy”. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały zabawy i ćwiczenia oddechowe oraz aparatu artykulacyjnego. Wszystkie zadania postawione przed dziećmi dostosowane były do ich wieku i możliwości .

Ideą przyświecającą zajęciom jest propagowanie bezpiecznego korzystania z sieci

przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: konkursów,

kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę.

W dniu 31 stycznia 2013 odbył się w przedszkolu "Jarzębinka"

wspaniały Bal karnawałowy.


Każde dziecko pięknie przebrane starało się jak najlepiej

zaprezentować wśród kolegów.

Dnia 10.01.2013 nauczycielki przygotowały i zorganizowały niespodziankę dla dzieci z naszego przedszkola w formie przedstawienia teatralnego. Przedstawienie teatralne oparte na bajce pt "Jarzębinka". Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i entuzjazmem śledziły losy bohaterów. Przedstawienie zyskało duża aprobatę, o czym świadczył fakt, iż bohaterzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

13 stycznia 2013r. dzieci z grup 6-latków z sali jaworowej, borowikowej oraz 5-latków z sali kasztanowej wraz z wychowawcami uświetniły swoją obecnością mszę świętą w kościele Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach o godz. 10:00  prezentując znane kolędy. Moment ten wzbudził w dzieciach wiele wrażeń, przypominając znaczenie i doniosły czas Świąt Bożego Narodzenia. Z wielkim zaciekawieniem dzieci słuchały kazania księdza kanonika Edwarda Wawrzyniaka.

W niedzielę 13 stycznia 2013 r. na rzecz XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na boisku Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach wystąpiły przedszkolaki z naszego przedszkola. 5-latki z grupy kasztanowej przedstawiły krótki program artystyczny: zaśpiewały dwie piosenki, zatańczyły i rozruszały publiczność. Występy naszych przedszkolaków spotkały się z gorącym przyjęciem

Od 26 listopada do 7 grudnia trwała XIII edycja akcji Góra Grosza. Nasze przedszkole przyłączyło się to tej akcji organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem MEN. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie przedszkolakom, że najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą utworzyć ogromną „górę” i nieść realną pomoc.

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Dzięki uprzejmości i chęci spotkania z dziećmi Pana Mariana Gruszczyńskiego, emerytowanego górnika – wujka Emilki Jędraszak z grupy Borowikowej mieliśmy możliwość przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę, jaką wykonuje górnik.

...Weź do ręki biały opłatek,
choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić -
i życz szczęścia całemu światu; niech się wszystkie serca rozweselą!

W dniach 17-18 grudnia 2012r. w naszym przedszkolu dobyło się wspólne kolędowanie przygotowane przez dzieci z grup 6-latków. W poniedziałek naszą uroczystość uświetnili goście z Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Rada Rodziców, ksiądz Przemysław Krupa oraz byli pracownicy przedszkola, natomiast we wtorek gościliśmy pracowników i wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowych Skalmierzyc.

15 grudnia (w sobotę) w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem rodziców, zatytułowane „PRACOWNIA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH”. Warsztaty trwały w przyjaznej, kameralnej atmosferze, której towarzyszyła nastrojowa muzyka. Uczestnicy warsztatów uczyli się robić aniołki z masy  solnej, torebki - reniferki. Tworzono również pacynki mikołaja i aniołka oraz łańcuchy z makaronu.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

Czas zimową porą zwany,

białym śniegiem malowany.

Marzną noski, marzną uszka,

lecz nie marzną nam serduszka,

gdy przyjaciel mały w biedzie

10 grudnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, a wszystkie przedszkolaki świętują wtedy Dzień Ochrony Praw Dziecka – bo jak dobrze wiemy,

prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

W piątek 7 grudnia w naszym przedszkolu panowała nadal mikołajkowa atmosfera. Pojawiło się u nasz trzech bardzo muzykalnie uzdolnionych Mikołajów. Byli to muzycy z Filharmonii Kaliskiej, którzy przygotowali dla dzieci koncert świątecznych przebojów pt: „Kto tak pięknie w Krainie Mikołajów gra?” Dzieci usłyszały melodie z popularnych bajek oraz filmów dla dzieci. W koncercie nie zabrakło oczywiście świąteczno-mikołajkowych akcentów.

Dziś, 6 grudnia 2012r., w naszym przedszkolu dzień prezentów i wielkich niespodzianek. Najpierw wczesnym rankiem zawitał do każdej grupy Święty Mikołaj, który obdarował każde dziecko słodyczami. Dzieci otrzymały też zabawki do swojej sali, a maluchy z „Jagódek” kolorowe mebelki, natomiast „Słoneczka” piękne nowe dywany do swojej sali.

Wszyscy za prezenty bardzo dziękują.

Hen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy stoi zamek. W zamku tym mieszka i pracuje Św. Mikołaj.

Dnia 3.12.2012 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Udział w konkursach daje dzieciom dużo satysfakcji,

pozwala na zdobycie nowych doświadczeń, uczy zdrowej rywalizacji,

daje możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą

 

Drodzy Rodzice- pragnąc zapewnić Waszym dzieciom bezpieczne pod każdym względem warunki zabawy i nauki, przeprowadzimy w dniu 3 grudnia o godzinie 9:00 próbną ewakuację, która obejmie zarówno dzieci jak i pracowników.

„ Proszę Państwa, oto miś

Miś jest bardzo grzeczny dziś.”

Już po raz XIII w całej Polsce w dniach 26.11. – 7.12.2012  odbędzie się akcja zbiórki monet groszowych na rzecz dzieci z domów dziecka. Nasze przedszkole  po raz kolejny przyłącza się do tej akcji. W  każdej grupie jest skarbonka, do której można wrzucać grosze.....

Trwa głosowanie w konkursie

„Moja rodzinka jest jak Pastusiowa Drużynka”

organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh

 

Rodzice z dziećmi z grupy 5-latków z sali kasztanowej wzięli udział we  wspólnej zabawie w konkursie ogólnopolskim "Rycerz to Ja".

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel – serce czyste… Piękne są nasze barwy ojczyste”.

„Jestem sobie przedszkolaczek” – takimi słowami rozpoczęła się  uroczystość pasowania na przedszkolaka w dn. 8 listopada w „Jarzębince”. Na początku uroczystości starszawy z grupy borowikowej wierszem i piosenką przekazali maluchom, co to znaczy być dobrym przedszkolakiem. Kolejnymi punktami uroczystości były występy maluchów z sali poziomkowej i jagodowej nagradzane gromkimi brawami.

Nasze prace przygotowane na konkurs plastyczny Pt.  „Kalendarz Super Przedszkolaka” organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Super Przedszkolaka”

31 października gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru "PSIKUS" z przedstawieniem pt. "Zamieszanie w Kurzostanie".Spektakl opowiada o perypetiach misia, który nieopatrznie wpada do kurzowej krainy rządzonej przez króla Kurzymierza i królową Kurzawę.

Rozpoczęło się głosowanie na prace plastyczne w ogólnopolskim konkursie Akademia Super Przedszkolaka.

Zachęcamy wszystkich rodziców na oddawanie głosów na pracę Alicji Stasiak (z Węgier), która chodzi do naszego przedszkola.

Głosowanie odbywa się na stronie

W dniu 15 października 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pt. „Balonik marzeń”. Ponieważ na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać nagrody wyróżnienia oraz nagrody za udział w konkursie.

12 października w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na wspólnym apelu obecni byli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz wszystkie przedszkolaki.

11.10.2012r. nasze przedszkole wzięło udział w specjalnym programie pt. „Warsztaty kulinarne -pieczemy babeczki” przygotowanym przez firmę „Delecta”. W grupach 5-latków z sali kasztanowej, leśna polana oraz 6-latków z sali jaworowej odbywało się wielkie pieczenie.

Nasze Przedszkole wzięło udział w happeningu fotograficznym pt. Światowy Dzień Zwierząt”. Jest to kolejna edycja happeningu: „Jedno przedszkole – jeden dzień – jedno ujęcie”, organizowana przez czasopismo pedagogiczne „Bliżej przedszkola”

Zapraszamy do obejrzenia naszego albumu.

W październiku do przedszkola po raz kolejny przybył pan Policjant. Podczas spotkania zwracał uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia podając sposoby ich unikania: w domu, na podwórku, w drodze do i z przedszkola, na wycieczce, w kontakcie z ,,osobą obcą".

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziny do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek od butelek. Zebrane nakrętki będą przekazywane na pomoc materialną małemu Frankowi, choremu na przeponową postać rdzeniowego zaniku mięśni.

Dzień 26.09.2012 dla przedszkolaków z „Jarzębinki” był dniem pełnym wrażeń. Wszystkie grupy 4, 5 i 6 -latków, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarami na wycieczkę do stadniny koni i do lasu na Wolicę. Dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących życia koni oraz hodowli i pielęgnacji tych pięknych zwierząt. Pan instruktor od jazdy konnej zaprezentował nam pokaz – „przeskoków konia przez przeszkody”, wiele dzieci zapragnęło w przyszłości uczyć się jazdy konnej.

 

Każdy przedszkolak dobrze wie

Że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż po starszaka

Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

14 września 2012 roku wzięliśmy udział

w uroczystości lokalnej przy Pomniku Lotników w Nowych Skalmierzycach.

Uroczystość odbyła się z okazji uczczenia

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje 2012", której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci. Nauczyciele zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci zarówno podczas wspólnych zabaw w salach przedszkolnych, jak i na powietrzu.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt: "Jakie znasz zawody?", który organizowała Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu we współpracy z Fundacją Społeczeństwo i Gospodarka.  

„Pożegnamy przedszkole,

Pokłonimy się szkole

Nową drogą

Pójdziemy odważnie …”

 

„Czasami nieduża dziewczynka może być rozsądniejsza nawet od rozsądnego króla i odważniejsza nawet od odważnych królewskich żołnierzy! Nie wystarczy machać szabelką, żeby zostać królem - że do tego przede wszystkim trzeba mądrej głowy i dobrego serca!"

8 czerwca nasze przedszkole mogły odwiedzić wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Nasi Goście mieli możliwość zwiedzić budynek przedszkola i przekonać się o bezpieczeństwie, wygodzie i komforcie jaki zapewniamy naszym dzieciom.
Było kolorowo, tłoczno i radośnie. Czas płynął szybko, a miłe wspomnienia wesołych zabaw, pozostaną w naszej pamięci.

Nasze Przedszkole "Jarzębinka" otrzymało wyróżnienie w happeningu fotograficznym, który odbył się 23 maja  2012 r. "Jedno przedszkole - jeden dzień - jedno ujęcie" :)

http://blizejprzedszkola.pl/wiadomosc-1594,jedno-przedszkole-jeden-dzien-jedno-ujecie

W piątek, 25 maja, dzieci z Przedszkola „Jarzębinka” świętowały Dzień Mamy i Taty.

W dniu 1 marca 2012 r.

„Bajki poznane w dzieciństwie zostają w naszym sercu przez całe życie”-  pod tym hasłem Publiczne Przedszkole nr 1 „Jarzębinka  i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Nowych Skalmierzycach przyłączyły się do obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci. W tym roku uroczystości rozpoczęły się w „Jarzębince” już w piątek 30 marca. Wtedy odwiedziła nas p.

Pomimo rozpoczętych właśnie ferii zimowych przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 „Jarzebinka” w Nowych Skalmierzycach  pracują  „pełną parą” W poniedziałek 13 lutego przyłączyliśmy się do obchodzonego w sobotę w całej Unii Europejskiej Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

Pani pielęgniarka pracująca z dziećmi w ramach projektu zapoznała wszystkie dzieci 5 i 6 letnie z elementami pierwszej pomocy przedlekarskiej, a pomógł jej w tym „Jaś”- fantom, na którym dzieci bardzo chętnie ćwiczyły, uczyły się prawidłowych odruchów, nawyków niesienia pierwszej pomocy, zapoznały się z ciałem, reakcją na drugiego człowieka, nauczyły się pozycji bezpiecznej.

23 maja 2012r fotografowaliśmy naszych wychowanków w zwykłym rytmie zajęć.

Dołączyliśmy się do ogólnopolskiego happeningu organizowanego przez czasopismo pedagogiczne "Bliżej Przedszkola"

Zapraszamy do obejrzenia naszego albumu "Jeden dzień - jedno ujęcie w naszym Przedszkolu "Jarzębinka".

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze - biel jest i czerwień..."

Strony

Menu główne