Czwartek, 29.10.2020
Name days: Felicjan / Przemysław / Zenobia
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 15.10.2020 nasze przedszkole zamieniło się w krainę wody i mydła płynącą, a to za sprawą Międzynarodowego Dnia Mycia Rąk. Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione zostało przez ONZ  w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna popularyzacja mycia rąk. W 2020 roku „Dzień mycia rąk” nabiera szczególnego znaczenia. Mycie rąk, dystans społeczny i dezynfekowanie użytkowych powierzchni są bowiem podstawowymi narzędziami walki z pandemią koronawirusa, która w tym roku zmieniła rzeczywistość na całym świecie. Jeśli do tej pory ktokolwiek miał wątpliwość czy mycie rąk może mieć decydujące znaczenie dla naszego zdrowia, od tego roku wszyscy wiemy, ponad wszelką wątpliwość, że ta błaha, codzienna, rutynowa czynność może uratować ludzkie życie.

Nasze przedszkolaki  uczestniczyły dziś w szeregu zajęć dydaktycznych nawiązujących do tematyki higieny zawierające się w realizowanej w przedszkolu innowacji pedagogicznej „ Wirusom mówimy stop”. Dzieci wysłuchały bajeczek, opowiadań, wierszyków,  poznały etapy prawidłowego mycia rąk, wiedzą kiedy należy myć ręce. Ciekawą częścią dnia były niewątpliwie niezwykłe doświadczenia z wykorzystaniem wody i mydła w roli głównej. Przez ciekawe zajęcia praktycznie dzieci zrozumiały, że prawidłowa higiena rąk może uchronić przed różnymi chorobami. Nie obyło się bez zajęć tanecznych, ruchowo-muzycznych.  Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały wspólny plakat pod hasłem „ Przedszkolaki myją rączki”.

 Koordynatorzy: Stodolska Aneta, Monika Rybak, Mikołajczyk Monika, Błaszczyk Anna

Galeria Zdjęć