Piątek, 7.5.2021
Name days: Benedykt / Piotr / Róża
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

5-latki z sali konwaliowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Wychowawcy:  Monika Rybak, Arleta Mielcarek"Dzień Ziemi "

 W naszej grupie szczególnie staramy się dbać o nasze otoczenie przyrodnicze. Dlatego w ramach innowacji pedagogicznej "Jarzębinkowa przyroda w czterech porach roku" zorganizowaliśmy "Dzień Ziemi".W tym dniu dzieci na zajęciach  mogły poznać różne zagrożenia dla środowiska przyrodniczego i w jaki sposób należy dbać o naszą naturę, aby długo pozostała taka piękna. Dzieci  nauczyły się również zasad z "Kodeksu małego ekologa", segregowały śmieci do wyznaczonych kolorów worków: szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne. Wykonały wspólnie plakat ekologiczny "Nie zaśmiecaj Ziemi" i "odznakę przyrodnika .Przedszkolaki wiedzą jak mogą dbać o przyrodę, o nasz wspólny dom, czyli Ziemię.

"Zabawy w domu- nauka zdalna"

Gratulujemy  Leonowi wspaniałych prac, gimnastyki każdego dnia i dziękujemy Rodzicom  za zaangażowanie w realizowanie naszych zabaw.


 "Zabawy w domu- nauka zdalna"

Gratulujemy Oli wspaniałych prac i dziękujemy Rodzicom  za zaangażowanie w realizowanie naszych zabaw.
"Bawimy się w ogrodników"


"W poszukiwaniu wiosny"


 "Poznajemy kosmos"

          W naszej grupie odbył się cykl zajęć poświęcony tematyce o kosmosie. Dzieci mogły poznać nazwy planet Układu Słonecznego, zawody, pojęcia związane z kosmosem, Ziemią. Dzieliły się również z nami swoimi zainteresowaniami przynosząc literaturę, albumy do naszego "kącika astronoma" Wspólnie stworzyliśmy również przestrzeń kosmiczną z planetami i rakietami.  Marzeniem wielu dzieci byłoby polecieć rakietą na nieznane planety. Również na zajęciach z języka angielskiego poznaliśmy wiele nowych słów związanych z kosmosem.

 BAL KARNAWAŁOWY


 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

              Kochana Babciu, Kochany Dziadku

              życzymy Wam wszystkiego co w życiu 

              najlepsze i najpiękniejsze,

              dobrego zdrowia, nieustającej radości

              oraz miłości i samych pogodnych dni.

                                               Wnuczęta

Z okazji święta babci i dziadka w naszej grupie dzieci przygotowały wierszyki, piosenki ,taniec , a także laurki. Nie mogliśmy w tym roku zaprosić babcię i dziadka na nasz występ do przedszkola, dlatego w prezencie dla nich przygotowaliśmy film, który został przesłany  e- mailowo. 

             

"Przyszła zima biała....- bezpieczne zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Nareszcie przyszła zima i śniegiem zasypała ulice i nasz ogród przedszkolny, a dzieci pełne radości mogły wyjść na zabawy zimowe do ogródka. Na początku ulepiły bałwana, ale były również rzuty kulkami śniegowymi do celu, rozpoznawanie swoich śladów na śniegu. W tych śnieżnych dniach nie zapomnieliśmy  o ptakach i nasypaliśmy ziarenka do karmnika. Podczas zabaw  pamiętaliśmy zwłaszcza o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa .


Świąteczny czas...

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepłej rodzinnej atmosfery,

a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia 

życzą wychowawczynie i dzieci z grupy konwaliowej


Jesienny bal

W naszej grupie w ramach realizowanej innowacji ,,Jarzębinkowa przyroda w czterech porach roku" odbył się jesienny bal. Dzieci  przebrane w stroje leśnych zwierząt wspaniale bawiły się przy zabawach muzyczno- ruchowych i konkursach.


Jestem sobie Polak mały.....

Wychowanie  patriotyczne jest niezwykle ważne już od najmłodszych lat , aby zaszczepić u dzieci wrażliwość emocjonalną do swojego kraju, ukształtować o nim bogatą wiedzę. Dlatego w naszej grupie odbył się cykl zajęć poświęconych  Polsce. Dzieci  na początku nauczyły się wiersza "Katechizm polskiego dziecka", poznały symbole narodowe. Podczas zajęć twórczych wykonały farbami "Godło". Wiele emocji u dzieci wywołało śpiewanie hymnu narodowego, a także nauka krakowiaka.

W naszej grupie każde dziecko jest dumne, że jest Polakiem i zna wszystkie tradycje ,symbole ojczyste.


Święto drzewa

W ramach realizowanej innowacji "Jarzębinkowa przyroda w czterech porach roku" w naszej grupie odbyło się święto drzewa. Dzieci poznały różne gatunki drzew, potrafiły dopasować liście do ich owoców, określały budowę drzewa. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego ,,Dlaczego warto sadzić drzewa?". Wiele swoich kreatywnych pomysłów dzieci mogły ukazać w pracy plastycznej "Jarzębinka". Natomiast swoje zdolności matematyczne rozwijały z wykorzystaniem liści i owoców jarzębiny.


Światowy dzień mycia rąk

   W ramach realizowanej  innowacji "Wirusom mówimy stop'' w naszej grupie zorganizowaliśmy dzień mycia rąk. Utrwalaliśmy zasady prawidłowego mycia rąk, jakie stosujemy każdego dnia. Dzieci miały możliwość obejrzenia teatrzyku "O królu Barubie Brudasku", tworzyły prace twórcze " Woda wszystko umyje".Przeprowadzały doświadczenia badawcze z wodą, gdzie mogły zadawać nurtujące je  pytania i wyciągać wnioski. Wiele wrażeń wzbudziły zabawy z folią i kolorowymi piłkami. Dzieci dbają o swoje zdrowie, dlatego zawsze pamiętają o myciu rąk przed i po posiłkach, po przyjściu z ogrodu.


,,Zabawy w języku angielskim"

   W naszej grupie lubimy odkrywać i uczyć się nowych wiadomości, dlatego wiele pozytywnych wrażeń wywołują  u dzieci zajęcia z języka angielskiego. Dzieci potrafią już wymieniać kolory w języku angielskim, znają też nazwy owoców, warzyw, zwierząt leśnych, pojazdów. Najbardziej jednak lubią śpiewać piosenki, w których mogą wykazać się swoimi umiejętnościami.


Bezpieczni w przedszkolu

W naszej grupie szczególnie staramy się zwracać uwagę na zapewnienie sobie i innym bezpiecznych zachowań. Zwłaszcza uchronienia się przed zarażeniem koronawirusem. Dlatego w ramach realizowanej w grupie innowacji ,,Wirusom mówimy stop" zwracamy uwagę na prawidłowe etapy mycia rąk przed wejściem do sali, przed i po posiłkach i zabawach w ogrodzie. Ustaliliśmy również ,,Kodeks grupy'' , w którym  przestrzegamy zasad zachowania się w sali, ogrodzie. Przedszkolaki poznały także  swoje prawa i obowiązki. Dzieci obejrzały również film edukacyjny ,,Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? i wykonaliśmy wspólny plakat.Wiele ciekawych zabaw dostarczają dzieciom również zajęcia z języka angielskiego.  Po tak długiej nieobecności w przedszkolu  bardzo brakowało nam wspólnych zabaw, rozmów i uśmiechu na każdy dzień.


Galeria Zdjęć