Środa, 20.3.2019
Name days: Klaudia / Aleksandra / Patrycja
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

3 - latki z sali poziomkowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Monika Rybak, Arleta Mielcarek

dyżury wychowawców:

Arleta Mielcarek - wtorek 15.30-15.45

Monika Rybak  - czwartek 15.30 -15.45

"Mali ogrodnicy"

 Chociaż za oknem jeszcze chłodno, a u nas pewnego dnia w sali zrobiło się ciepło i wiosennie. Postanowiliśmy zasiać do doniczek nasionka fasoli, mięty, bazylii, owsa, rzeżuchy, ale nie zabrakło też cebulki.Dzieci poznały również elementy, które są niezbędne, aby wszystkie rośliny prawidłowo wzrastały. Potem "mali ogrodnicy" wszystko podlali konewką i już z niecierpliwością czekamy na plony, aby ozdabiać nasze kanapki podczas śniadań szczypiorkiem i rzeżuchą i pić herbatę z mięty.


"Wycieczka do apteki "Kaliniec"

Po raz pierwszy wybraliśmy się na dłuższy spacer po Nowych Skalmierzycach, a mianowicie odwiedziliśmy aptekę "Kaliniec". Pani farmaceutka zaciekawiła "maluszki" prezentując  przyrządy i przedmioty niezbędne do wytworzenia maści, syropów. Pokazała w jaki sposób segregować leki ze względu na ich przeznaczenie. Uzmysłowiła również przedszkolakom, że leki mogą im podawać tylko dorośli. Życzyła nam dużo zdrowia i unikania wszelkich chorób.
Dziękujemy wszystkim paniom farmaceutkom z apteki "Kaliniec" za serdeczne przyjęcie i ciekawą prelekcję.

 M.Rybak

                                              


"Karnawał czas zakończyć...."

Do naszej grupy zaprosiliśmy dzieci z grupy 5- latków "wrzosy", aby wesoło i przy skocznej muzyce zakończyć karnawał. Wszystkie dzieci przemieniły się w tym dniu w księżniczki i królów.  Podczas wielu konkursów i zabaw z balonami, chustą animacyjną nasze "maluszki" rozwinęły  również swoje relacje w kontaktach z starszymi rówieśnikami, współdziałały w grupach i wzmacniały wiarę we własne możliwości. Dzień ten upłynął nam na spontanicznej zabawie dzieci, a także  przepełnionej  radością i serdeczną atmosferą. 
M.Rybak
"Zimowe zabawy na śniegu"

W naszej grupie szczególnie lubimy spędzać czas w ogrodzie przedszkolnym, a zwłaszcza gdy zrobiło się biało i spadł pierwszy śnieg. Mogliśmy lepić kulki śniegowe , szukać swoich śladów na śniegu, ale przede wszystkim pamiętać o przestrzeganiu  zasad bezpieczeństwa. Podczas chłodów zimowych naszej pomocy potrzebują wszystkie ptaki, dlatego zawsze dokarmiamy ptaki sypiąc ziarenka do karmnika w ogrodzie przedszkolnym. 

"Dzień babci i dziadka"

"Babcia to uśmiech i cisza,
dziadek to dobre serce,
oni zawsze przytulą i sprawią,
że smutki nie wrócą więcej...."

W dniu 14 stycznia 2019r. obchodziliśmy uroczystość z okazji "Dnia babci i dziadka". Wszystkie wnuczęta zaprezentowały swoje talenty w wierszykach, piosenkach, tańcu. Za swoje umiejętności zostały nagrodzone wielkimi brawami gości. Wręczyły również swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kwiatki. Na końcu czekał na wszystkich słodki poczęstunek.
Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc i przygotowanie poczęstunku na uroczystość.

M.Rybak, A.Mielcarek


"W świątecznym nastroju"

W dniu 20 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami. Dzieci w strojach aniołków i gwiazdek zaprezentowały swój występ artystyczny prezentując pastorałki, kolędy z wykorzystaniem instrumentów muzycznych i taniec.  Dzieci wykonywały również wspólnie z rodzicami łańcuch, którym ozdobiliśmy naszą salę.Napełnieni świąteczną atmosferą składaliśmy sobie życzenia świąteczne i poczuliśmy zapach świąt kosztując pierników.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za przygotowanie poczęstunku .

M.Rybak, A.Mielcarek"Poczytaj mi bajkę....."

W naszej grupie w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Bajki to nasz największy skarb" zaprosiliśmy na zajęcia mamę Oli, która zrobiła dzieciom wielką niespodziankę, gdyż przebrana w strój królika, przeczytała nam bajkę o "Przygodach królika". Oprócz tego bawiliśmy się z naszym gościem w różne zabawy z chustą animacyjną, śpiewaliśmy piosenki i uczestniczyliśmy w tańcach. Dzieci w podziękowaniu za wspaniałą zabawę, wykonały dla mamy Oli kolorowe serduszka.
Serdeczne  podziękowanie dla Pani Sylwii - mamy Oli za zaangażowanie i uatrakcyjnienie naszego dnia w przedszkolu.
M.Rybak, A.Mielcarek


Pasowanie na przedszkolaka

We wtorek 27 listopada w grupie Poziomkowej odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

To niewątpliwie ważna uroczystość i na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

W uroczystości brali udział rodzice dzieci 3 letnich z Sali Poziomkowej oraz pani dyrektor Anna Walczak.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości, a potem dzieci przedstawiły krótki program artystyczny- pokazując jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk i tańce.

Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka słowami:-„Pasuję Cię lizaczkiem- jesteś przedszkolaczkiem”.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik i medal. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor za udział w uroczystości, a rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku i niespodzianek dla dzieci.

Arleta Mielcarek i Monika Rybak


"Dzień Pluszowego Misia"

W dniu 26 listopada obchodziliśmy "dzień pluszowego misia", a w naszej sali zrobiło się kolorowo od wielu pluszowych misiów. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z grupy "wrzosowej" wraz z wychowawczynią. Na początku był wielki tort dla naszego misia, zabawy w kole przy wesołych misiowych piosenkach, tańce przytulańce, konkursy . Dzieci wysłuchały również bajkę w formie teatrzyku "Złotowłosa i trzy misie". Skosztowały również największego przysmaku misia - słodkiego miodu. Dla każdego dziecka miś to najlepszy przyjaciel do zabawy, któremu można powierzyć sekrety, przytulić się, gdy jest nam smutno. Bo przecież czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś.     

M.Rybak, A.Mielcarek
"Dbamy o zęby, wizyta w gabinecie stomatologicznym"

W naszej grupie szczególnie dbamy o nasze zdrowie, a zwłaszcza rozwijamy nawyki związane z higieną jamy ustnej.

Dlatego na zajęciach zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami dbania o zęby oraz techniką ich mycia, którą mogliśmy sprawdzić w praktyce podczas szczotkowania zębów po śniadaniu. Przedszkolaki klasyfikowały również produkty zdrowe i niezdrowe dla naszych zębów. Nasze widomości wzbogaciliśmy podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, gdzie pani stomatolog pokazała nam etapy prawidłowego szczotkowania zębów. Przełamaliśmy również swoje lęki przez wizytą w tym gabinecie, kiedy będzie nas bolał ząbek.

Serdeczne podziękowania dla babci Julii i Szymona za możliwość zwiedzania gabinetu stomatologicznego i prelekcję dotyczącą higieny jamy ustnej.

M.Rybak

Kasztanobranie.

15 października zakończyła się akcja zbierania kasztanów w przedszkolu. Do akcji włączyła się również grupa Poziomkowa. Dzięki rodzicom zebraliśmy worek kasztanów i żołędzi.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w zbiorze darów przyrody.

Arleta Mielcarek


Lubimy owoce i warzywa c.d.

Podczas II śniadanka próbowaliśmy mini kiwi, które przyniósł Maciej. Dodatek marchewki i banana sprawił, że nasze talerzyki były pięknie kolorowe, a jedzonko pyszne.

Dziękuję rodzicom Maćka za umożliwienie poznania nowych smaków mało znanych owoców.

Arleta Mielcarek

Smaczne są marchewki i smaczne jabłuszka.

W naszym kąciku przyrody zgromadziliśmy dużo owoców i warzyw. Wcześniej oglądaliśmy i porównywaliśmy wielkości i kształty, a także kolory. Nazywaliśmy kolejno każde warzywo. Słuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.Aby owoce i warzywa się nie zepsuły dzieci samodzielnie przygotowywały sok z jabłek i marchewki. Pomogła im w tym elektryczna sokowirówka. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem działania sokowirówki i zasadami bezpieczeństwa. Następnie umyły owoce i pokrojone wkładały do sokowirówki. Wszyscy z apetytem wypili przygotowany przez siebie sok. Owoce, których nie wykorzystaliśmy zostały schrupane do ostatniego kawałka.


Dzień Chłopca w grupie Poziomkowej przebiegł bardzo uroczyście i wesoło. Dziewczynki złożyły swoim kolegom śpiewające życzenia. Wspólnie pobawiliśmy się z kolorową chustą. Nie obyło się bez prezentów.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie upominków.

Arleta Mielcarek i Monika Rybak

      "Z nami jest zawsze wesoło...."

     My jesteśmy " poziomeczki",

     uwielbiamy piesze wycieczki,

     z naszym "czarodziejskim wężem"

     na spacery wyruszamy

     i piękną okolicę zwiedzamy.

     Lecz zawsze zasad bezpieczeństwa przestrzegamy,

     gdy się na huśtawce bujamy,

     a na zjeżdżalnię ostrożnie się wspinamy,

     kiedy zabawą w ogrodzie się zmęczymy,

     to na naszych leżakach odpoczywamy

     i zaczarowane sny mamy... "Jestem sobie przedszkolaczek"

 "Nikt w przedszkolu się nie nudzi,
 bo z nami wesoło jest.....
Nasze maluszki pełne wrażeń po wakacjach przyszły do przedszkola i choć nowe otoczenie bardzo szybko zaadaptowały się w nowej sali pełnej kolorowych zabawek, zaczęły nawiązywać nowe przyjaźnie. Na początku poznały zasady bezpiecznej zabawy w sali, w ogrodzie i każde dziecko wybrało swój znaczek na szafkę w sali i w łazience. Najbardziej lubią bawić się wspólnie chustą animacyjną, którą wyczarowują niezwykłe opowieści. Jednak nasza podróż dopiero się zaczyna i czeka na nas wiele ciekawych przygód, a więc poznawania wesołych piosenek, wierszyków, zabaw w kole, ciekawych wycieczek.

Galeria Zdjęć