Piątek, 19.7.2019
Name days: Marcin / Włodzisław / Piotr
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

3-latki z sali jagodowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Aneta Stodolska, Monika Mikołajczyk,

Dyżury wychowawców:

Aneta Stodolska:  wtorek - 15:00-15:15

Monika Mikołajczyk: środa - 7:45-8:00JAGODOWA  Wycieczka do Kalisza

W dniu 7.06 dzieci 3 –letnie wraz ze swoimi sąsiadami równolatkami z sali poziomkowej wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Kalisza. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu  "Nasze słowiańskie korzenie, czyli poznajemy legendy i baśnie wielkopolskie".  Pierwsza atrakcją niewątpliwie była podróż autokarem, a po wyjściu z niego udaliśmy się zwiedzić park w Kaliszu, gdzie mogliśmy podziwiać słynną basztę Dorotki, posągi z brązu Marcinka i żaby, dzieciom została przypomniana "Legenda o Dorotce". Spacer alejkami pięknego parku zbogacił nasza wiedzę, o tym  jakie ptaki, rośliny możemy tutaj zobaczyć. Jednak wiele wrażeń wzbudziło zwiedzanie rynku kaliskiego i podziwianie najstarszych zabytkowych kamienic, ratusza , a na nim znanego zegara z "legendy o ratuszowym zegarze kaliskim" i herbu miasta. Na koniec wycieczki udaliśmy się na pyszny deser, który był uwieńczeniem naszej pierwszej przedszkolnej wycieczki. czekała na dzieci słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za słodką niespodziankę dla dzieci.


Sportowy dzień dziecka na naszym placu zabaw.


Festyn

Jagodowy konkurs fotograficzny

Dzieci z grupy jagodowej wzięły udział w wewnątrzgrupowym konkursie fotograficznym „ Ja, moja rodzina i  fasolka”.  W kwietniu podczas zajęć o rozwoju i wzroście roślinek, dzieci zasadziły do słoiczków swoje fasolki. Gdy fasolki przy towarzystwie słońca, podlewane codziennie  w końcu wyszły z ciemnej ziemi  i dzieci zabrały je do domku. Zadaniem ich było zrobienie rodzinnego zdjęcia z tytułową fasolką. Dotarło do nas bardzo dużo pięknych pomysłowych zdjęć. Dzieciom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Dziękujemy rodzicom za udział w konkursie.


Festyn Rodzinny

Zajączek

Codzienne dbanie, podlewanie powoduje , ze nasze roślinki pięknie rosną. Staramy się wszystkimi zmysłami poznawać roślinki, dotykamy, wąchamy, malujemy, bawimy się oraz   cieszymy się ich widokiem. Na dworze podczas spacerów szukamy zwiastunów wiosny i bardzo nas cieszą wyszukane kwiaty wiosenne czy malutkie zielone  pączki na drzewach. 

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu  wiosennego kącika przyrody :)

Zielono mi…


Dzieci z sali jagodowej uczyły się być ogrodnikami, dowiedziały się, jak rosną rośliny, co jest im potrzebne do wzrostu, samodzielnie zasadziły fasolki, zasiały owies wielkanocny, zasadziły cebulki, by obserwować, jak wyrasta z nich pyszny szczypiorek. Codziennie podlewamy roślinki i obserwujemy , jak pięknie rosną.

Gorączka złota ruszyła na sali jagodowej, dzieci wiedza, że należy być dobrym i należy pomagać innym ludziom w ciężkiej sytuacji i przynoszą z domu małe , złote grosiki. Powitanie wiosny, pożegnanie zimy.


Wspólnie wykonaliśmy Marzannę, uczestniczyliśmy w pochodzie wiosennym wokół przedszkola z Marzanną i banerem ekologicznym, a następnie występowaliśmy na forum przedszkola z  wiosenną piosenką i graniem na dzwoneczkach.


8 marca w naszej grupie świętowaliśmy „ Dzień kobiet”. Chłopcy dla dziewczynek zaśpiewali gromkie sto lat, wręczyli im piękne,  kolorowe prezenty. Pobawiliśmy się wszyscy w kole śpiewając i tańcząc, a na koniec przy stoliczku dzieci przekąsiły słodkie niespodzianki. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie miłych upominków dla dziewczynek, jak i dla chłopców.


Zimowe zabawy na naszym placu zabaw ze śniegiem sprawiły dzieciom wiele radości.

 A podczas spacerów obserwowaliśmy zimowy krajobraz i rozmawialiśmy o pogodzie.


Jagódki pomagają ptakom przetrwać zimę.

Dzieci zapoznały się z wyglądem naszych dwóch skrzydlatych przyjaciół- wróbelka i sikorki. Jagódki wiedzą, czym należy ptaszki karmić zimą i dlaczego trzeba ptaszkom pomagać przetrwać zimową porę.  Bawiliśmy się kolorowymi piórkami poprzez taniec i zabawy ruchowe, wykonaliśmy prace plastyczną- kolorowe ptaszki. Bawiliśmy się drewnianymi klockami i budowaliśmy swoje karmniczki,  były zajęcia z nasionkami   i oddzielaniem nasionek do dwóch miseczek, przez co ćwiczyliśmy ruchy manualne naszych paluszków. A na spacerach obserwowaliśmy karmniki i dorzucaliśmy paszkom samych smakołyków.„DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Dnia 30.01.2019r. W grupie jagodowej zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym radosnym dniu na uroczystość przyszły kochane babcie i dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonały taniec pt. „Polka dla Babci i Dziadka”, który wywołał uśmiech na twarzach wszystkich gości.


Na koniec występu dzieci obdarowały swoich dziadków wykonanymi przez siebie upominkami.


To był wspaniały dzień pełen radości, uśmiechu i dumy.


Urodzinki Marysi i Alicji- sto lat,  sto lat :)

18.12.2018 roku na naszej sali jagodowej odbyło się Świąteczne spotkanie z rodzicami. Na początku dzieci zaprezentowały świąteczny układ artystyczny: śpiewały piosenki, zatańczyły taniec mikołajowy oraz taniec gwiazdeczek w parach, na koniec na instrumentach zagrały i zaśpiewały kolędę. Po występie dzieci wraz z rodzicami udekorowały upieczone wcześniej pierniczki, które mogły zabrać na swoją domową choinkę, a następnie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Nasza pierwsza przedszkolna Wigilia. Ten uroczysty dzień zapamiętamy ze wspólnego śpiewania kolęd  przy choince, czytania świątecznych opowieści, łamania się opłatkiem, wspólnego spożywania wigilijnych potraw.

Jagódki  samodzielnie robiły pierniczki na spotkanie wigilijne z rodzicami. Wałkowały, formowały ciasto, wykrawały piękne wzory z różnorodnych foremek słuchając przy tym świątecznych piosenek. Dzieci również dekorowały pierniczki upieczone wcześniej przez Panie Kucharki, które i będą smakować podczas przedszkolnej Wigilii. Ależ to był miły i smaczny dzień.


Bawią się jagódki swoimi paluszkami i wykonują różne zadania, zabawy, aby usprawnić swoje małe rączki.


28.11.2018 NA  SALI JAGODOWEJ NASTAPIŁO UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. 

Odświętnie ubrane w dobrych humorach  Jagódki zaprezentowały swoje umiejętności nabyte przez 3 miesiące pobytu w przedszkolu- zarecytowały wierszyk, zatańczyły w parach, w dużym kółeczku, a na koniec zagrały na instrumentach. Na koniec Pani Dyrektor uroczyście każdą jagódkę  pasowała lizaczkiem na prawdziwego przedszkolaka. Z pomocą rodziców świętowaliśmy przy pięknych i zastawionych stołach.


Na zakończenie przeprowadzonej w jagódkach tematyki z zakresu zdrowia i higieny nasze dzieci zostały zaproszone do pobliskiego gabinetu stomatologicznego. Bardzo miła pani stomatolog powitała nas wraz ze swoją asystentką i pokazała na czym polega praca lekarza- stomatologa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z ząbkami, oglądały, jak należy poprawnie szczotkować zęby , oglądały wyposażenie i narzędzia  gabinetu, mogły nawet usiąść na fotelu stomatologicznym. To była bardzo cenna nauka dla maluszków, którą na pewno będą potrafiły wykorzystać w codziennym życiu.


Wszystkiego najlepszego dla Nikodema i Aleksandra:)


Jagodowi  Patrioci – Dla Niepodległej.


Wszystkiego najlepszego dla Gabrysi i Maksymiliana :)
PYSZNE OWOCE UMYTE, RĄCZKI UMYTE, FARTUSZKI ZAŁOŻONE, NA STOLICZKACH WSZYSTKO NASZYKOWANE, ZASADY BEZPIECZNEGO POSŁUGIWANIA SIĘ NOŻEM OPANOWANE- TAK PRZYGOTOWANE JAGÓDKI WYKONAŁY PYSZNY DESEREK Z OWOCÓW, KTÓRE PRZYNIOSŁY DO PRZEDSZKOLA ORAZ Z KOLOROWEJ GALARETKI. PRACA WYKONANA, MISECZKI W MGNIENIU OKA  BYŁY PUSTE, A BRZUSZKI PEŁNE.

Owocowo-warzywne zabawy jagódek


Zabawy na  naszej sali sprawiają dzieciom wiele radości i rozbudzają wiele zainteresowań.


Świętujemy urodzinki Antoninki i Jasia.


Świętujemy urodzinki Adasia i Franusia.JAGODOWY DZIEŃ CHŁOPCA


BARDZO DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA MIŁE UPOMINKI :)Na naszej jagodowej sali gościliśmy 5-letnie Konwalie, które były w ubiegłym roku lokatorami na naszej sali. Dzieci zaprezentowały nam , jak działa „Magiczny dywan”, czyli magiczny sprzęt , który sprawia nam wiele radości, ale oprócz zabawy wiele może nas nauczyć. Bardzo dziękujemy starszakom za miłą integrację :)Nasz kochany wąż zabrał nas na spacer po najbliższej okolicy przedszkola, uczymy się zasad zachowywania w szatni,  podczas spacerku  i zabawy na placu zabaw.


JAGÓDKI ROZPOCZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z PRZEDSZKOLEM :)

POZNAJEMY SIĘ, UCZYMY SIĘ DOBRYCH ZACHOWAŃ, BAWIMY SIĘ ZABAWKAMI ORAZ Z PANIĄ NA DYWANIKU, JEMY PYSZNE PYSZNE POSIŁKI, ODPOCZYWAMY.Galeria Zdjęć