Sunday, 16.6.2019
Name days: Alina / Aneta / Justyna
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

6-latki z sali słonecznej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Katarzyna Świrta, Karolina Smętek

Dyżury wychowawców:

Katarzyna Świrta - wtorek godz. 7:45 - 8:00
Karolina Smętek - poniedziałek godz.15:00-15:15


Piknik z okazji Dnia Dziecka - Pałac Bagatela w Czekanowie.


Wycieczka do Gołuchowa :)


Festyn rodzinny


Wizyta 6-latków w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w klasie I

Tradycje wielkanocne 

Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje. Już nasze przedszkolaki możemy angażować do przygotowywania świątecznych potraw, dlatego „słoneczka” przygotowały w swojej sali uroczyste śniadanie. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie dekoracji stołu. Już kilka dni wcześniej wykonaliśmy stroiki wielkanocne. Dzieci wspólnie z rodzicami zadbały też o swój odświętny wygląd. Jednak najważniejszą częścią świątecznego śniadania było spotkanie z zajączkiem. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie upominków dla dzieci i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!!!Prace plastyczne wykonane na konkurs pt. "Ekologiczne ozdoby wielkanocne"

Konkurs dobiegł końca, ale w naszej pamięci pozostaną piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci wraz z rodzicami.

Dla wszystkich należą się wielkie brawa! Szczególne podziękowania składamy Rodzicom, że czynnie spędzają czas ze swoimi dziećmi.

Urodzinki, imieninki :)

Bawimy się w podchody

3 kwietnia nasze zuchy miały zorganizowane podchody. Celem zabawy było wyuczenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach.  Nasze zuchy goniły druhnę Wiktorię, która wyznaczała drogę w postaci strzałek narysowanych kredą. Co jakiś czas zostawiała również grupie koperty z zadaniami do wykonania. Zadania były bardzo różne i wymagały wiedzy, spostrzegawczości, orientacji w terenie, ale również zwinności. Zuchy świetnie poradziły sobie z odnalezieniem ukrytych kopert i wykonywaniem zadań.


Producenci papieru :)

Dziś w przedszkolu mieliśmy okazję przeprowadzić doświadczenie w uzyskiwaniu papieru czerpanego. Była to dla nas wszystkich ogromna niespodzianka, ponieważ nie wiedzieliśmy, że sami możemy wyprodukować papier. Byliśmy bardzo podekscytowani tym, czy naprawdę uda nam się taki papier uzyskać. Bardzo zaciekawieni wzięliśmy się do pracy! Przygotowaliśmy specjalną masę – zmiksowany papier z wodą – w której zanurzyliśmy ramkę z płótnem. Po zanurzeniu odsączyliśmy wodę za pomocą ręczników papierowych i przewróciliśmy ramkę na drugą stronę. Po ponownym odsączeniu przed nami był już tylko ostatni – najbardziej emocjonujący etap – oderwanie papieru od płótna! Tylko czy to aby na pewno będzie papier? Tak! Udało nam się! Stworzyliśmy nowy kawałek papieru, który po wyschnięciu z wielkim zainteresowaniem wykorzystamy do stworzenia pięknych obrazów! :)

Eksperymenty z wodą

Woda to skarb, niezbędny do istnienia życia na ziemi. Bez niej  żaden organizm na naszej planecie nie mógłby przetrwać. Woda wspomaga życie na wiele sposobów. Używamy jej w rolnictwie, produkcji oraz transporcie, jest także źródłem energii – prądu w naszych domach. Zanieczyszczenia wody mają bardzo negatywny wpływ na źródła wody pitnej, rzeki, jeziora oraz oceany na całym świecie. Wszystkie te problemy dzięki zainteresowaniom dzieci zostały podjęte i zgłębione na miarę możliwości przedszkolaków. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Dzięki swojemu zainteresowaniu poznały właściwości wody w czasie zabaw badawczych, doświadczeń. Dowiedziały się  jak mogą wodę, chronić oszczędzać, używać właściwie. W trakcie przeprowadzonych zabaw wnioskowały jakie jest znaczenie wody dla ludzi i zwierząt. Podczas zabaw badawczych, doświadczeń rozwijały umiejętność logicznego myślenia, umiejętność organizowania warsztatu pracy, rozwijały samodzielność i umiejętność współpracy. Przeprowadzały proste doświadczenia i eksperymenty dzięki którym poznały właściwości wody  takie jak: rozpuszczalność substancji w wodzie, stany skupienia wody, czystość wody, podjęta została również problematyka racjonalnego gospodarowania zasobami wody.


Wiosenny kącik przyrody

W naszej sali na dobre zagościła wiosna. Już na początku marca rozpoczęliśmy urządzanie „Wiosennego Kącika Przyrody”. W naszym kąciku pojawiły się piękne kwiaty: szafirki, stokrotki, żonkile, forsycje, tulipany, bratki i hiacynty, które dzieci z wielkim zaangażowaniem przesadzały i ustawiały w kąciku. Wiosna to najlepsza pora by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, dlatego też przedszkolaki sadziły oraz siały różnorodne nasiona: owies, rzeżuchę, cebulkę, fasolę. Już nie mogą się doczekać kiedy roślinki urosną. Przedszkolaki każdego dnia dbają o wszystkie rośliny, pamiętają o podlewaniu i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU ,,WIOSENNEGO KĄCIKA PRZYRODY” W NASZEJ SALI ORAZ ZA WZBOGACANIE GO W NOWE OKAZY ROŚLIN.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień.

Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim dziewczynkom niespodzianki. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za pamięć i piękne życzenia. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie upominków dla dzieci :)Wizyta 6-latków w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach

 „Zainteresowanie to dążenie do aktywnego poznawania świata”

Antonina Gurycka

Każde dziecko rodzi się z pewnymi uzdolnieniami. Każde dziecko przychodząc na świat jest wyjątkowe i każde przynosi ze sobą bagaż możliwości. Każdy człowiek ma możliwości osiągnięć w jakiejś dziedzinie, chodzi tylko o to, by w miarę wcześnie ujawnić je i dopomóc w ich rozwoju.

W wieku przedszkolnym ujawniają się różne uzdolnienia dzieci. Maluch rozwinie je tylko wtedy, kiedy będzie miał pewność, że robi coś dobrze.Kodowanie na dywanie :)

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym  przyszłych uczniów, wprowadzamy dzieci w świat kodowania. Podstawowe zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących wyłącznie na aktywności dzieci . Dlatego też, przedszkolaki swoją przygodę z kodowaniem rozpoczynają na dywanie z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków. Zajęcia rozwijają logiczne myślenie i umiejętności matematyczne, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, uczą współdziałania. Przedszkolaki  grają w sudoku, ustawiają wieże zgodnie z podanym kodem, bawią się z dyktandami graficznymi, wytyczają drogę do celu itp. Możliwości jest wiele a wszystko odbywa się w formie nauki przez zabawę.


Karnawał :)


Zimowe zabawy :)


W ramach projektu "Nasze słowiańskie korzenie, czyli poznajemy legendy i baśnie wielkopolskie" w naszej sali zorganizowaliśmy kącik regionalny o Poznaniu i Kaliszu. Dzięki zaangażowaniu rodziców, a czasem całych rodzin powstał imponujący kącik. Dzieci poznały legendy z Poznania i z Kalisza, architekturę miast. Zgromadzone eksponaty stanowią cenny materiał edukacyjny, który umożliwił bezpośredni kontakt dzieci z tradycją, zwyczajami i sztuką ludową.

Wszystkim aktywnym rodzicom serdecznie dziękujemy!


Udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Świątecznej pt. "Świąteczne nutki"

Troje dzieci z naszej grupy wzięło udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Świątecznej pod hasłem „Świąteczne nutki”.

Michalina, Kornelia i Kuba zaprezentowali utwór pt. „Śpij Jezu śpij”.

Występ nagodzony został gromkimi brawami, a nasi artyści otrzymali dyplomy oraz upominki. 6-latkom gratulujemy i dziękujemy za piękny występ, za odwagę i chęć zaprezentowania się przed społecznością lokalną. 

Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania swoich uzdolnień muzycznych.

Warsztaty kulinarne w restauracji "Mała Italia"

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem kucharza, z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku.

Przedszkolaki poznały kolejne etapy wykonania pizzy, dowiedziały się jakie składniki potrzebne są do jej przygotowania. Obejrzały specjalny piec do wypieku pizzy.

Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty (szynka, ser, pieczarki, pomidorki koktajlowe, ananasy). Potem pizza na 5 minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie... pychota. 

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do przedszkola.

Dziękujemy właścicielom restauracji „Mała Italia” oraz paniom kucharkom za zorganizowanie dla naszych milusińskich bardzo ciekawych zajęć.

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami przygotowały występ. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.
Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku do osób starszych.Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim rodzicom i dzieciom życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2019 rokuPrzedszkolna Wigilia

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii - 18 grudnia od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Uroczysty obiad poprzedził  występ dzieci, które zaprezentowały „Jasełka”, śpiewały polskie kolędy i pastorałki. Mali artyści wspaniale odegrali swoje role, a przepiękne kolędy, barwne stroje i podniosła atmosfera sprawiły, że  powstało efektowne widowisko. Po występie Pani Dyrektor złożyła  dzieciom najlepsze  bożonarodzeniowe życzenia.  Po części artystycznej słoneczka zasiadły przy pięknie wystrojonych stołach i wspólnie kolędując, miały okazję poczuć magię nadchodzących świąt, spożywając uroczysty wigilijny obiad.Pierwszy biwak zuchowy

Od piątku 14 grudnia do soboty 15 grudnia - 20 zuchów z naszego przedszkola wzięło udział w biwaku zuchowym.

Biwak nosił tytuł „Tradycje świąt Bożego Narodzenia”.
Słoneczka wspólnie z zuchami z gromady „Leśne skrzaty” oraz  innymi gromadami Hufca Kalisz uczestniczyły w zajęciach tematycznych. W trakcie rozwiązywania zadań oraz wspólnych zabaw zuchy starały się zasłużyć na prezent od świętego Mikołaja.

Pierwszego dnia po samodzielnie przygotowanej kolacji przez zuchy oraz po wieczornej toalecie, nasze słoneczka przeszły test dzielnego zucha oraz dowiedziały się co to jest „świecowisko”, na którym były wspólne pląsy i śpiewy. W radosnej atmosferze mogliśmy świętować Mikołajki.

Sobota rozpoczęła się bardzo wczesną pobudką – zorganizowaną przez same zuchy:), poranną toaletą, pakowaniem śpiworów oraz plecaków  i przygotowaniem śniadania. Następnie gromady brały udział we wspólnych zabawach i „mikołajkowych” konkurencjach. Zuchy wspaniale wykonały wszystkie zadania. Po intensywnych grach i zabawach na kochane zuchy czekał pyszny obiadek, przygotowany przez naszą panią kucharkę – panią Helenkę.
Jednak wszystko, co dobre kiedyś się kończy, tak i nasz biwak dobiegł końca. Był on udany, pełen słońca i radości, a nasze Zuchy były bardzo dzielne:)

Składam serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu biwaku:

Pani dyrektor Annie Walczak, druhnie Magdzie, druhnie Ani, druhnie Wiktorii Pani Helence – naszej kucharce, za pomoc przy opiece nad zuchami.

Druhna Kasia

Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”

Magiczny czas „Świąt Bożego Narodzenia” wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka – choinki. W naszym przedszkolu także nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja, długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z naszej grupy z ogromnym zapałem zabrały się do ubierania choinki w swojej sali przedszkolnej. Nasza choinka wygląda prześlicznie.


Imieniny Mikołaja :)


„Sportowe rodzinki”  :)

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie za włożony trud w wykonanie plakatów. Gratulujemy naszym „słoneczkom” i ich rodzicom zamiłowania do sportu i zdrowia.


Urodziny Oliwii:)
Wszystkiego najlepszego, 100 - lat!!!

20 listopada- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają również swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane. Pamiętajmy o tym!

    Nasze dzieci mają prawo:

aby żyć i rozwijać się w dobrych warunkach
do opieki i leczenia, kiedy chorują
do chodzenia do szkoły, rozwijania zainteresowań
do wyrażania własnego zdania w sprawach, które Ich dotyczą
do własnych tajemnic i sekretów
nikt nie może bić dzieci, krzywdzić, wykorzystywać do ciężkiej pracy, poniżać, lekceważyć, źle traktować
kraj, w którym dzieci mieszkają powinien pomagać Ich rodzicom, aby byli w stanie zapewnić Im godne warunki życia, wychowania i kształcenia
 13.11.2018r świętowaliśmy w przedszkolu i w żłobku narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada 1918r jest jedną z ważniejszych dat w historii naszego kraju, wtedy to Polska odzyskała po wielu latach niewoli wolność i stała się znów niepodległym państwem. Z tej też okazji dzieci 6 letnie z grupy słonecznej i kasztanowej przygotowały dla swoich młodszych kolegów ze żłobka krótką inscenizację. Była ona wyjątkową lekcją historii Polski. Uroczystości narodowe są świetną okazją do kształtowania uczuć patriotyzmu i przynależności narodowej.


"Pamiętamy o tych co odeszli"

31.10 uczciliśmy pamięć zmarłych odwiedzając cmentarz. Odwiedziliśmy groby i zapaliliśmy znicze. Z szacunku do miejsca i tradycji zachowywaliśmy się bardzo grzecznie i spokojnie.

Imieniny Kornelki :)


19 października odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Pani dentystka zaprezentowała dzieciom sprzęt w jaki wyposażony jest gabinet, przyrządy które używane są do leczenia zębów. Wygłosiła krótką pogadankę na temat jak należy dbać o zęby, jak należy je prawidłowo szczotkować. Słoneczka uważnie słuchały i z ogromnym zaciekawieniem oglądały sprzęt w jaki wyposażony jest gabinet. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zawodem dentysty.


We wish you all the best
Kornelia :-)18 października Pani Jesień sprezentowała wszystkim wspaniałą, słoneczną pogodę. Sterty liści  w ogrodzie przedszkolnym, zachęcały do wesołej zabawy. Można było  trochę poskakać i porozrzucać kolorowe liście dookoła. Wiele emocji i satysfakcji dostarczyło również zgrabianie liści w jak najwyższy kopiec.:)


Dnia 17 października 2018 odbyła się pierwsza zbiórka gromady zuchowej, na której zaznajomiliśmy się z druhną Wiktorią – naszą przyboczną.  Dzieci poznały nazwę naszej gromady "Jarzębinki".  6-latki  dowiedziały się "Co to znaczy być zuchem", a także poznały pląsy, obrzędy i zwyczaje zuchowe. Tradycyjnie pożegnaliśmy się iskierką przyjaźni. :) Za dwa tygodnie kolejna zbiórka.Bardzo poważne - niepoważne zajęcia z zakresu sztuki :)


Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim był Giuseppe Arcimboldo…  Brzmi poważnie, ale było dużo dobrej, twórczej zabawy. Starszaki sięgnęły do dorobku znanego artysty i odkryły pewien sekret, który skrywają dzieła twórcy. Giuseppe Arcimboldo to włoski malarz, który zasłynął w całej Europie z portretów przedstawiających ludzi w bardzo nietypowy sposób. Postaci, które malował były układankami różnych przedmiotów, na przykład warzyw i owoców. „Słoneczka” inspirując się dziełami artysty tworzyły owocowo-warzywne portrety. Była niezła zabawa! A efekt? Zobaczcie sami:)Wycieczka do „Parku owadów”

Podczas wycieczki mogliśmy poznać bliżej życie i zwyczaje owadów. Oglądaliśmy ogromne, wielkości dorosłego człowieka repliki owadów. Dowiedzieliśmy się, dlaczego owady są ważne, jak nam służą, czym się żywią i jak się z nimi obchodzić.


Zabawy przedszkolaków na świeżym powietrzu:)

„Ciucibabka”, „Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy”, czy „Baloniku mój malutki…” – chyba każdy z nas pamięta te zabawy jeszcze ze swojego dzieciństwa. Mimo upływu lat, nic się nie zmieniło i zabawy te nadal są atrakcyjne dla najmłodszych. Do „klasyków” zaliczymy na pewno jeszcze grę w klasy i w gumę, a także zabawę w chowanego. Pamiętacie jeszcze jakieś zabawy sprzed lat? Zapraszamy Was do podzielenia sią swoimi wspomnieniami  z waszymi pociechami:)


Urodziny Kornelki :)
Życzymy Ci 100 lat w zdrowiu i w szczęściu:)


Wyjazd do Urzędu Skarbowego w Kaliszu
Dzieci z grupy kasztanowej oraz słonecznej gościły w Urzędzie Skarbowym . Zapoznały się z zawodami osób pracujących w urzędzie, mogły również zobaczyć pomieszczenia takie jak: serwerownia, archiwum, biuro naczelnika urzędu, miejsce w którym obsługiwani są interesanci. Z zaciekawieniem zwiedzały kolejne miejsca i słuchały Pani która oprowadzała nas po urzędzie. Na koniec otrzymały wspaniałe upominki, za co serdecznie dziękujemy:-)Zajęcia ruchowe to nauka połączona z radością i swobodą.

Rozwój umiejętności i sprawności ruchowej obejmuje różne etapy i działania. Przekazanie podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas zajęć. Wykształcenie potrzeby czynnego wypoczynku. Ćwiczenia w formie zabaw rozwijające zwinność, zręczność, gibkość. Ćwiczenia koordynacyjne całego ciała. Nauka panowania nad swoimi emocjami w trakcie gier i zabaw z elementami współzawodnictwa. Wykształcenie nawyku dokładnego wykonywania poszczególnych czynności. Umożliwienie dzieciom współtworzenia zajęć- wybór ćwiczeń, zabaw, gier.

Nasze Przedszkolaki wspaniale radzą sobie z wieloma różnymi konkurencjami, sprawdzającymi szybkość oraz zwinność świetnie się przy tym bawiąc.
Na zakończenie cyklu zajęć „Sportowe rozgrywki”  wszyscy z uczestników otrzymali pamiątkowe medale.


Urodziny Helenki :)

Dzień chłopaka :)
Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dziękujemy rodzicom, a w szczególności pani Oli za przygotowanie upominków dla dzieci.21 września nasze "Słoneczka" zostały zaproszone na działkę do babci Kuby. Na działce milusińscy mieli okazję w naturze poznawać różne rośliny. Babcia Kubusia oprowadziła małych gości po ogrodzie pokazując część rekreacyjną i owocowo - warzywną. Na działce dzieci uczyły się rozpoznawać warzywa, owoce i drzewa. Szczególną atrakcją był dla nich piknik oraz zabawy i gry ruchowe. Śmiechom i piskom nie było końca. Babcia przygotowała dla naszych przedszkolaków napoje chłodzące, owoce i słodkości. Na pożegnanie z działką goście otrzymali kosz jabłek i słodyczy oraz po buteleczce wody na długą drogę. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie!


A oto nasi młodzi piłkarze:)


Sukces sportowy naszego kolegi :)

15 -16 września  w Koźminku odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Bartek Kupaj z naszej grupy brał udział w kategorii najmłodszych uczestników i zdobył II miejsce. Bartkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.Dzisiaj odwiedziła nas w przedszkolu koleżanka, która chodzi już do szkoły. Lena zrobiła nam wielką niespodziankę, byliśmy mile zaskoczeni :) Lenka opowiedziała o swojej szkole, nowych koleżankach, pani oraz obowiązkach szkolnych. Dzieci zadawały koleżance mnóstwo pytań, na które Lenka chętnie odpowiadała. Po wspólnych rozmowach Lenka poczęstowała wszystkich pysznymi słodkościami.


Lenko - dziękujemy Ci bardzo za miłe odwiedziny i czekamy na następne. Życzymy Tobie samych sukcesów w szkole.


Nasze wspomnienia z wakacji :)Bezpieczeństwo ważna sprawa 
Do Naszego przedszkola zawitał Pan policjant. Wygłosił krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się podczas spacerów, bezpiecznej zabawy w przedszkolu oraz w domu. Nasze przedszkolaki utrwalają poznane zasady i  wiadomości np.  podczas spacerów. 
Serdecznie witamy wszystkie dzieci, które wróciły do nas wypoczęte po wakacjach. Rozpoczynamy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziemy odkrywcami, podróżnikami i artystami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć. Życzymy wielu radości, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.Nasze starszaki przypomniały jakie prawa i obowiązki przysługują im jako przedszkolakom. Wspólnie z wychowawcą stworzyły kontakt grupy. Dzieci znają zasady jak powinny zachowywać się w przedszkolu i na placu zabaw. Przedszkolaki zobowiązały się przestrzegać zasad zawartych w kontrakcie grupy oraz w regulaminie placu zabaw.

Galeria Zdjęć