Środa, 2.12.2020
Name days: Balbina / Ksawery / Paulina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

6-latki z sali jaworowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


wychowawcy:Danuta Albrecht, Beata GruszkaTeddy Bear Day25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, wszystkie tak samo kochane i uwielbiane przez dzieci. Chociaż tego dnia pluszowe misie pozostały w domu, my uczestniczyliśmy w wielu zabawach w j. angielskim gdzie towarzyszyły nam wspomniane pluszaki. Poznaliśmy różne gatunki misiów w j. angielskim , rozpoznawaliśmy te najsłynniejsze z bajek, liczyliśmy oraz utrwalaliśmy kolory a także bawiliśmy się przy nowo poznanej piosence. 


Małgorzata Brudzeńska

Mały człowiek, duża sprawa. Mały człowiek ma swe prawa. 
Jak co roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z taką też tematyką wiązał się ten dzień w grupie Jaworowej. Dzieci poznały, że nawet najmłodsi mają swoje prawa, które należy respektować. Oprócz tego Jaworki dzięki krótkiemu filmowi poznały, czym zajmuje się organizacja UNICEF. Na koniec cała grupa wykonała wspólny plakat promujący Prawa Dziecka. Dominującym kolorem tego dnia był niebieski, który jest symbolem obchodzonego święta. 

Drugi tydzień listopada w grupie Jaworowej upłynął pod znakiem symboli narodowych. Było to związane z obchodami 11 listopada, czyli Święta Odzyskania Niepodległości. Jaworki dowiedziały się co oznaczają kolory znajdujące się na fladze, dlaczego w godle Polski jest orzeł biały oraz przypomniały sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego. Zwieńczeniem patriotycznego tygodnia był krótki występ, podczas którego dzieci pięknie recytowały wiersze związane ze Świętem Odzyskania Niepodległości, z pełną powagą i szacunkiem zaśpiewały hymn Polski a także zatańczyły w rytm krakowiaka.


Myjemy ręce – zabawy z mydłem i wodą

Wiemy, żeby zdrowym być, trzeba czystym być. Pamiętamy o częstym i dokładnym myciu rąk. W Światowym Dniu Mycia Rąk przypomnieliśmy sobie instrukcję mycia rąk  i oglądaliśmy film edukacyjny o właściwościach mydła. Najciekawsze była jednak zabawa przy piosence „Mydło wszystko myje” oraz robienie baniek z mydła i różne eksperymenty z wodą i mydłem. Po takiej edukacji wiemy, jak w prosty sposób wygrać walkę z zarazkami.

Dzień Chłopca

W środę 30 października świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki zaśpiewały kolegom gromkie „Sto lat” i złożyły piękne, szczere życzenia, po czym wręczyły im prezenty. Dla dziewczynek również były drobne upominki. Popołudniu były wspólne zabawy taneczne przy muzyce i słodki poczęstunek. Dzieci miały miłą niespodziankę i przeżyły kolejny wesoły świąteczny dzień. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie upominków dla dzieci
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka. W naszej grupie postanowiliśmy tego dnia świętować. Na początek dzieci brały udział w zabawach sportowych na świeżym powietrzu i przy okazji uczyły się zdrowej konkurencji. Popołudniu postanowiliśmy bawić się przy muzyce. Dzieci tańczyły w kółku i w parach, a także w różnych tanecznych zabawach z balonami. Na koniec każde dziecko otrzymało order z logo Dnia Przedszkolaka i balon.

To był udany i bardzo wesoły dzień dla naszych dzieci. Poczuły się ważne i dumne z tego, że są przedszkolakami i to już najstarszymi ;)
NASZE PIERWSZE WSPÓLNE ZABAWY


Galeria Zdjęć