Sunday, 18.4.2021
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

5-latki z sali słonecznej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Aneta Stodolska, Marzena Karbowiak
"Zajączek"

ODWIEDZIŁ NAS ZAJĄCZEK- A MY MU PODZIEKOWALIŚMY ZA PIĘKNE USZKA PRACĄ PLASTYCZNĄ  ZAKODOWANYM OBRAZKIEM I WIELKANOCNYM MEMORY , ORAZ WYKLASKIWANĄ PIOSENKĄ „ TRISCH TRASCH” WG BATII STRAUSS

WESOŁYCH ŚWIĄT!


Tydzień o tematyce dinozaurów w grupie słonecznej.

8 marca – Dzień kobiet w słoneczkach

"Książka , bajka, teatr. "

Nasze słoneczka uczestniczyły w tygodniu poświęconym książce i teatrowi. Dzieci stworzyły kącik biblioteczny, w którym umieszczone zostały ulubione książki przyniesione przez dzieci, znajdują się tam czasopisma, oraz książeczki przedszkolne. Codziennym rytuałem jest odśpiewanie „ Piosenki                    o książeczkach” ze słowami Lucyny Krzemienieckiej i omówienie przez jedne dziecko swojej książeczki oraz przeczytanie jej przez nauczyciela. Dzieci uczestniczyły w wielu zadaniach i zabawach dydaktycznych z postaciami z bajek, malowały ulubione postacie bajkowe, a nawet dowiedziały się, jakie są rodzaje papieru, jak powstaje papier i same zrobiły papier czerpany. Zabawy w kąciku teatralnym prawiły dzieciom ogromnie dużo radości, same wymyślają i tworzą dialogi, opowiadania z wykorzystaniem różnorodnych pacynek. Dzieci aktorzy zapraszają widzów do obejrzenia występów po okazaniu biletu wstępu, a wtedy przenosząc się w świat teatru dzieci wiedzą i pamiętają, jak należy się zachowywać podczas występu teatralnego.Walentynkowe popołudnie w słoneczkach pod hasłem serduszkowych zabaw .Bajkowy bal karnawałowy słoneczek w towarzystwie dzieci z sali konwaliowej.


BEZPIECZNE ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU GRUPY SŁONECZNEJ NA PLACU ZABAW.


Dzień Babci i Dziadka w grupie słonecznej


Rozstrzygnięcie konkursu "Moja rodzina przy choince"


Zgromadzone prace plastyczne dostarczone przez słoneczka ozdobiły niewątpliwie naszą salę  i powstała piękna galeria. Zadaniem dzieci i rodziców było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej rodzinę przy choince z wykorzystanie zdjęć. Jak miło było nam patrzeć na twarze rodziców, rodzeństwa i mieć ich blisko podczas okresu świątecznego pomimo pandemii covid-19. Prace były przepiękne i wszystkie prace zasługiwały na 1 miejsce i tak też się stało. Każdy otrzymał dyplom za zajęcie 1 miejsca, gratulacje  i piękne upominki.

Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom za tak aktywny udział w konkursie!

GRA PLANSZOWA

Gdy nie możemy wychodzić z domu, każdy sposób zapełnienia dnia z dzieckiem jest na wagę złota. Jedną z możliwości ciekawego spędzenia czasu są gry planszowe dla przedszkolaków, które oprócz zabawy zapewnią waszym dzieciom również rozwój psychiczny i umysłowy.

NASZA GRA PLANSZOWA ZOSTAŁĄ NAZWANA PRZEZ NASZE SŁONECZKA ”ZIMOWA PRZYGODA”, DZIECI SAME WYMYSLAŁY ZASADY I REGUŁY GRY, WYRZUCAŁY KOSTKĘ I PRZELICZAŁY OCZKA, OJ ILEŻ BYŁO RADOŚCI GDY STANEŁO SIĘ NA WYMARZONYM POLU, ALE TEŻ POLE „WRACAJ NA START” OKAZAŁO SIĘ BYĆ TRAFIONE, BO WYWOŁAŁO WIELE ŚMIESZNYCH MOMENTÓW.  DZIECI UCZĄ SIĘ, ŻE NIE KAŻDY WYGRYWA, ALE TEŻ ŻE WYGRANA NIE JEST NAZJWAŻNIEJSZA, A UDZIAŁ I WSPÓLNA ZABAWA.  TAKIM MIŁYM SPOSOBEM NA ZAJĘCIA MATEMATYCZNE OTWIERAMY DZIECIOM PRZYGODĘ Z GRAMI PLANSZOWYMI W NASZEJ GRUPIE.Zimowe zabawy słoneczek, doświadczenia  i zagadnienia z tematu bezpieczne ferie zimowe.WIGILIA W SŁONECZKACH

NASZE SŁONECZKA W TEN SZCZEGÓLNY DZIEŃ  WYSTĄPIŁY DLA SWOICH RODZICÓW JEDNAK W NIETYPOWY SPOWODOWANY PANDEMIĄ COVI19  SPOSÓB. PISONENKA,KOLĘDA, WIERSZYK I ŚWIĄTECZNY TANIEC W FORME FILMU  NA PEWNO SPRAWI RODZICOM WIELE RADOŚCI W TYM ŚWIĄTECZNYM CZASIE. DZIĘKUJEMY ZA MIŁE UPOMINKI MIKOŁAJOM- PANI DYREKTOR ORAZ RODZICOM! NASZE SŁONECZKA W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU KOLĘDOWAŁY, SŁUCHAŁY HISTORII BOŻEGO NARODZENIA, WYKONAŁY PIĘKNE PAPIEROWE ANIOŁKI, SKŁADAŁY SOBIE ŻYCZENIA Z OPŁATKIEM,NIESTETY W INNY SPOSÓB NIŻ TRADYCYJNIE Z POWODU PANUJĄCEGO W PRZEDSZKOLU REŻIMU SANITARNEGO. PRZY DŹWIĘKACH KOLĘD SŁONECZKA PRZYSTAPIŁY DO WSPÓLNEGOI BARDZO WYCZEKIWANEGO  OBIADKU WIGILIJNEGO NA PIĘKNIE NAKRYTYM Z POMOCĄ DZECI STOLE.

WYSTĘP W FORMIE FILMÓW  ZOSTAŁ WYSŁANY NA MAILA GRUPY.

Życzymy Wszystkim Słonecznym Rodzicom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
MIKOŁAJKI W SŁONECZKACH

CÓŻ TO BYŁ ZA EMOCJONUJĄCY DZIEŃ. JUŻ OD RANA PRZY ŚNIADANKU, NA ZAJĘCIACH,  PO ZAJĘCIACH PRZEJAWIAŁY SIĘ PYTANIA „ KIEDY PRZYJDZIE DO NAS MIKOŁAJ?”… GDY OKAZAŁO SIĘ, ŻE NA PARTERZE JUŻ SŁYCHAĆ DZWONEK ŚW. MIKOŁĄJA DZIECI GRZECZNIE USIADŁY NA MATACH, NASZYKOWAŁY SWOJE INSTRUMENTY I Z NIECIERPLIWOŚCIĄ OCZEKIWAŁY, AŻ WYCZEKIWANY GOŚĆ WEJDZIE NA NASZĄ SALĘ. JAKAŻ BYŁA RADOŚĆ, GDY ŚW. MIKOŁAJ Z OGROMNYM WORKIEM PREZENTÓW ZAWITAŁ DO DZIECI. PO KRÓTKIEJ ROZMOWIE I PRZEDSTAWIENIU GRUPY, DZIECI ZAŚPIEWAŁY PIOSENKĘ Z WYKORZYSTANIEM DZWONECZKÓW PT. „ A MIKOŁAJ ŚWIĘTY”. NASZ MIŁY GOŚĆ OBDAROWAŁ DZIECI UPOMINKAMI I NA KONIEC WYKONANE ZOSTAŁO WSPÓLNE ZDJĘCIE . JEDNAK ATRAKCJI NIE BYŁO KOŃCA, DZIECI UKŁADAŁY PUZZLE , KTÓRE OTRZYMAŁY W PREZENCIE, OBEJRZELIŚMY HISTORIĘ  SWIĘTEGO MIKOŁAJA I WYKONYWALISMY WSPÓŁNIE SZEREG ZABAW LOGICZNYCH O TEMATYCE ŚWIĄTECZNEJ. PRZED PODWIECZORKIEM ODBYŁY SIĘ ZAJĘCIA Z KODOWANIA, A ZADANIEM PLASTYCZNYM BYŁO WYKONANIE ZAKROPKOWANEGO PORTRETU ŚW MIKOŁAJA.

FILM NA KTÓRYM, DZIECI ŚPIEWAJĄ PIOSENKĘ WYSŁANY ZOSTAŁ NA MAILA GRUPOWEGO.


„Nasz słoneczny sklep”

Na naszej Sali znajduje się kącik o nazwie „ Słoneczny sklep”- można w ni kupić tylko zdrowe produkty: warzywa , owoce, kaszę , ryż , wodę, sok, jajka itp. W naszym sklepie płaci się kasztanami, na każdym produkcie jest cena w kasztanach. Dzieci przychodząc do sklepu pięknie się witają mówiąc magiczne „ Dzień dobry” , proszą  o wybrane produkty, sprzedawca w kapeluszu jest zawsze uśmiechnięty i podaje produkty mówiąc,  ile kasztanów należy zapłacić wybijając kwotę na swojej kasie. Poprzez zabawę w „Sklep” dzieci uczą się zwrotów grzecznościowych, posługiwania się zdaniami w poprawnej formie,  dodawania w zakresie 10… to taka nauka przez zabawę :)


Nasza próbna ewakuacja

Słoneczka w piątkowe południe przećwiczyły sprawnie próbną ewakuacje z naszej sali. Na początku powtórzyliśmy symbole i znaki ewakuacyjne, które potem sprawnie w naszym przedszkolnym budynku zostały odnalezione. Układaliśmy historyjkę obrazkową obrazującą dzieląc obrazki na prawidłowe i niewłaściwe zachowania podczas ewakuacji. Doskonaliliśmy następnie sprawne ubieranie się w szatni oraz umiejętności poruszania się w grupie. A na ogrodzie przedszkolnym ustawiliśmy się w szeregu pod znakiem zbiórki.


DZIEŃ MISIA W GRUPIE SŁONECZNEJ


Z dziećmi o Prawach Dziecka

20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w naszej grupie rozmawialiśmy na ten temat. W atrakcyjny i przystępny sposób dzieci miały okazję poznać swoje prawa. Szczególnie spodobała im się piosenka ilustrująca to zagadnienie. Już po chwili dzieci nuciły jej refren i wesoło się bawiły.

Dla zainteresowanych przesyłam link: https://www.youtube.com/watch?v=zwS_J432Skc


JESIENNE ZABAWY NA PLACU ZABAW ORAZ UKŁADANIE RYTMÓW MATEMATYCZNYCH Z WYKORZYSTANIEM DARÓW JESIENI.Dzień Drzewa w słoneczkach:)


Światowy Dzień Mycia Rak w naszej grupie

„O zdrowie dbam, jak to robię powiem wam!

Wcieram mydło w obie ręce, między palce, młynek kręcę.

Tak zarazki z nich spłukuję i dlatego nie choruję.”

Podjęte tego dnia działania uświadomiły dzieciom znaczenie dbania o higienę osobistą. Do tematu wprowadziła nas historyjka obrazkowa utworu M. Kownackiej „W przedszkolu lalki mają umywalki”. Przypomnieliśmy sobie kiedy oraz w jaki sposób prawidłowo myć ręce. Wiadomości przetestowaliśmy w praktyce, a wspólnie wykonany plakat pomoże je utrwalić.


Bardzo miły dzień w grupie słonecznej- dzień chłopca! Sto lat, sto lat nasi Rycerze:)

Bardzo dziękujemy Rodzicom za miłe upominki dla chłopców, jak i słodkości dla dziewczynek:)

NASZE SŁONECZKA obchodziły w połowie września Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci w piękne kropeczkowe stroje z uśmiechem przekroczyły próg naszej sali. Taki szczególny dzień pozwolił  dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Na początki dzieci obejrzały bajkę na podstawie książki dla dzieci Peter H. Reynolds  “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Po obejrzeniu filmu dzieci na plakacie za pomocą kropek malowały, jakie mają talenty i  umiejętności. W następnej części dnia dzieci bawiły się  kropkowe zabawy ruchowe, taneczne. Odbyły się zajęcia plastyczne, graficzne  ujawniające niezwykłą wyobraźnię i kreatywność dzieci.  Do zabaw matematycznych posłużyła nam kostka do gry oraz figury geometryczne.

Słoneczka realizują zagadnienia z innowacji pedagogicznej i zdecydowanie mówią „ wirusom stop”- dzieci znają etapy prawidłowego i dokładnego mycia rąk, znają zasady zachowywania się i higieny podczas pandemii covid -19, znają pojęcie dystansu i dezynfekcji. Zapoznały się w opowiadaniem i teatrzykiem sylwet na temat wirusów i bakterii, po czym w grupach wykonały plakaty „ Wirusom mówimy stop”.
5-LETNIE SŁONECZKA NA SWOJEJ NOWEJ SŁONECZNEJ SALI :)

Galeria Zdjęć