Wtorek, 12.11.2019
Name days: Konrad / Renata / Witold
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

5 - latki z sali borowikowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Beata Gruszka, Małgorzata Zdyb

Dyżury wychowawców:

Beata Gruszka: piątek 6:45 - 7:00
W hołdzie dla poległych – pamiętamy o bohaterach ojczyzny


W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nasze przedszkolaki, pamiętając o poległych w obronie naszego kraju bohaterach, odwiedziły skalmierzycki Pomnik Lotników. Ku pamięci wymienionych na tablicy pomnika osób zapaliliśmy znicze i w chwili ciszy oddaliśmy im hołd. Na koniec wizyty dzieci zaśpiewały Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Dla tego najmłodszego pokolenia Polaków była to pierwsza lekcja historii, która pozostanie w ich pamięci.Spotkanie z żużlowcami


Naszych najmłodszych kibiców żużlowych spotkała wielka niespodzianka. W naszym przedszkolu zagościli młodzi motocykliści z klubu Ostrovia. Opowiadali dzieciom o swojej pasji i uprawianym przez nich sporcie. Największą frajdą, głównie dla chłopców, ale nie tylko, była możliwość siedzenia na prawdziwym żużlowym motorze i założenie żużlowego kasku. Czas spędzony z gośćmi umilała klubowa maskotka, do której dzieci chętnie się przytulały.
Tropem Pani Jesieni - jesienny rajd pieszy po parkach

Jesień jeszcze trwa, a my właśnie zakończyliśmy cykl zajęć tematycznych o tej porze roku. Dzieci poznały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie podczas trwanie jesieni oraz zjawiska atmosferyczne charakterystyczne w tym czasie. Potrafią także wymienić wiele skarbów jesieni. Podsumowaniem tego cyklu zajęć był pieszy rajd po pobliskich parkach. Podczas tego rajdu przedszkolaki miały okazję to wielozmysłowego poznawania jesiennych liści: dotykały, wąchały i oglądały te kolorowe dary natury. Podczas tej wycieczki miała miejsce także lekcja matematyki. Nasze Borowiki liczyły liście i z odpowiedniej liczby liści układały bukiety, a także tworzyły z nich różne kompozycje w postaci obrazków na chodniku. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom rzucanie się liśćmi i tarzanie się w nich. Zbieraliśmy kasztany, którymi później bawiliśmy się w sali kontynuując lekcję matematyki, próbując dodawać i odejmować pozbierane skarby. Pogoda tego dnia nam dopisała, więc spacer w atmosferze złotej polskiej jesieni był bardzo przyjemny i pełen pozytywnych wrażeń.WIZYTA W WARZYWNIAKU


Zdrowe warzywa jemy – długo sobie pożyjemy


Kolejny zdrowy tydzień w naszej grupie. Tym razem uczyliśmy się o warzywach i o tym, że warto je jeść, by być zdrowym, silnym i pięknym. Poznaliśmy wiersze o warzywach, liczyliśmy warzywa, śpiewaliśmy piosenkę o urodzinach marchewki a nawet malowaliśmy portrety swoich ulubionych warzyw. Wszystkie przedszkolaki znają mnóstwo warzyw i wiele z nich zajadają z apatytem. Uwieńczeniem warzywnego tygodnia było komponowanie warzywnych kanapek. Dzieci samodzielnie według własnych inspiracji zrobiły pyszne i zdrowe kanapki, które potem szybko znikały z talerzy. Na zdrowie! ;) A rodzicom bardzo dziękujemy za kolejną pomoc i zaangażowanie się w nasze działania.


Zdrowo owocowo

Ubiegły tydzień upłynął nam na tematyce owoców i sadów. Dzieci doskonale znają wiele owoców, lubią je i wiedzą, że są zdrowe. Kulminacją owocowego tygodnia u Borowików było samodzielne wykonanie przez naszych przedszkolaków sałatki owocowej. Każde dziecko przyniosło owoce. Mieliśmy jabłka, gruszki, brzoskwinie, banany, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszystkie te smakołyki wylądowały w dużej misce pokrojone przez dzieci. Oczywiście na koniec była pyszna i zdrowa owocowa uczta, na którą zaprosiliśmy młodszych kolegów z grupy Jagodowej. Dzieci rosną i potrzebują witamin. Najlepiej naturalnych. Tego dnia otrzymały ich solidną porcję. Dziękujemy rodzicom za przyczynienie się do tej akcji poprzez zakupienie owoców.


Bezpieczna ewakuacja

W przedszkolu dzieci powinny być bezpieczne i są. Nasze przedszkolaki podczas przeprowadzonych zajęć na temat próbnej ewakuacji, dowiedziały się, co to jest ewakuacja, w jakim celu i w jaki sposób się ją przeprowadza. W praktyce wypróbowały swoje wyjście ewakuacyjne. Potrafią rozpoznać tablice ewakuacyjne i znają sygnał alarmu przeciwpożarowego. Tego dnia odwiedzili nas też panowie strażacy, którzy przekazali dzieciom dodatkowe ważne informacje, w jaki sposób zachować się podczas pożaru. Podczas tej wizyty dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych i zdobytą wiedzą podczas zajęć edukacyjnych. Największą niespodzianką tego dnia była pochwała od pani dyrektor dla przedszkolaków za wykazanie się wiedzą z tak ważnego tematu oraz prezent, który nasza grupa dostała – strój strażacki z dodatkowym wyposażeniem. Bardzo dziękujemy.


Świętowaliśmy Dzień Chłopca

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki z naszej grupy również zrobiły swoim kolegom niespodziankę. Zaśpiewały im „Sto lat” i złożyły życzenia. Dla wszystkich dzieci były przygotowane niespodzianki. Oczywiście dla chłopców nieco większe ;) Potem były wspólne zabawy przy muzyce i piosenkach. To był miły dzień, pełen wrażeń. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie prezentów.

Bezpieczni na drodze


Pod takim hasłem minął nam kolejny tydzień w przedszkolu. Dzieci z grupy Borowikowej przypominały sobie znane już zasady ruchu drogowego i poznały nowe znaki i przepisy. Na podstawie słuchanych wierszy, opowiadań i piosenek nasze przedszkolaki poznały zasady przechodzenia przez jezdnię i różne rodzaje znaków. Poznaną teorię miały okazję sprawdzić w praktyce podczas spaceru na pobliskie skrzyżowanie. Borowiki bardzo dobrze znają też numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Można być pewnym, że Borowiki będą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i poruszać się po chodniku.
Borowikowe wspomnienia z wakacji

Drugi tydzień naszego pobytu w przedszkolu upłynął nam pod hasłem „Wspomnienia z wakacji”. Dzieci dużo opowiadały o tym, gdzie i z kim były na wakacjach. Niektóre z nich mówiły także o przygodach, jakie przeżyły. Wszystkie przedszkolaki przyniosły pamiątki, jakie nabyły nad morzem, w górach, nad jeziorem i w innych miejscach, w których odpoczywały podczas wakacji. Z przyniesionych muszelek, magnesów, pocztówek, zdjęć i innych zabawach wspólnie utworzyliśmy „Kącik wspomnień wakacyjnych”, którego celem było przedłużenie lata i odpoczynku ;)


Nasze pierwsze wspólne zabawy


            To już trzeci rok w przedszkolu. Jesteśmy już starszakami. Po wakacyjnej przerwie z uśmiechem i nowym zapałem wracamy do naszych kolegów i koleżanek z grupy :)


 

Galeria Zdjęć