Sunday, 22.9.2019
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

5 - latki z sali borowikowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Beata Gruszka, Małgorzata Zdyb

Dyżury wychowawców:

Beata Gruszka: piątek 6:45 - 7:00
Bezpieczni na drodze


Pod takim hasłem minął nam kolejny tydzień w przedszkolu. Dzieci z grupy Borowikowej przypominały sobie znane już zasady ruchu drogowego i poznały nowe znaki i przepisy. Na podstawie słuchanych wierszy, opowiadań i piosenek nasze przedszkolaki poznały zasady przechodzenia przez jezdnię i różne rodzaje znaków. Poznaną teorię miały okazję sprawdzić w praktyce podczas spaceru na pobliskie skrzyżowanie. Borowiki bardzo dobrze znają też numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Można być pewnym, że Borowiki będą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i poruszać się po chodniku.
Borowikowe wspomnienia z wakacji

Drugi tydzień naszego pobytu w przedszkolu upłynął nam pod hasłem „Wspomnienia z wakacji”. Dzieci dużo opowiadały o tym, gdzie i z kim były na wakacjach. Niektóre z nich mówiły także o przygodach, jakie przeżyły. Wszystkie przedszkolaki przyniosły pamiątki, jakie nabyły nad morzem, w górach, nad jeziorem i w innych miejscach, w których odpoczywały podczas wakacji. Z przyniesionych muszelek, magnesów, pocztówek, zdjęć i innych zabawach wspólnie utworzyliśmy „Kącik wspomnień wakacyjnych”, którego celem było przedłużenie lata i odpoczynku ;)


Nasze pierwsze wspólne zabawy


            To już trzeci rok w przedszkolu. Jesteśmy już starszakami. Po wakacyjnej przerwie z uśmiechem i nowym zapałem wracamy do naszych kolegów i koleżanek z grupy :)


 

Galeria Zdjęć