Czwartek, 5.12.2019
Name days: Bartosz / Norbert / Sabina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

ZAKŁADAMY BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


13listopada odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej oraz Nadleśnictwa Taczanów.  W ramach akcji „Tajemnice przyrody Wielkopolski”,  nasze przedszkole otrzymało 8- budek lęgowych dla ptaków. Mamy nadzieję, że poprawi to warunki siedliskowe ptaków w naszej okolicy i zachęci je do gniazdowania na naszym terenie. Podczas lekcji pokazowej dzieci dowiedziały się jakie ptaki zamieszkują poszczególne budki, oraz jak należy je montować i kiedy zawieszać.

Obecność ptaków i ich śpiew nie tylko umilają nam życie, ptaki odżywiające się resztkami spełniają także ważne funkcje sanitarne, są zatem swoistym wskaźnikiem jakości środowiska. Warto zatem dbać o ptaki, tak aby nie szkodzić im  a jednocześnie umieć pomóc prostymi działaniami. Jednym z nich jest  właśnie instalowanie budek lęgowych, zapewniających ptakom bezpieczne miejsca do gniazdowania.

Serdecznie dziękujemy Pani Wioletcie Przybylskiej oraz Panu Bartoszowi Wójkiewiczowi za przekazaną  wiedzę oraz podarowane budki lęgowe i karmę dla ptaków.

Beata Arshad

 

Galeria Zdjęć