Sunday, 26.1.2020
Name days: Wanda / Tymoteusz / Paulina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

" Kominiarze w Jarzębince"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
W dniu 26.10.18r. nasze przedszkolaki z grupy: „ borowiki”, „ orzechy”, „ wrzosy”, „ konwalie” uczestniczyły w spotkaniu z  kominiarzami, którzy zaprezentowali się dzieciom w tradycyjnym stroju kominiarskim: w pięknym cylindrze oraz czarnym mundurze z błyszczącymi guzikami. Podczas spotkania Pan Seweryn opowiedział dzieciom o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługuje się na co dzień w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dzieci mogły przymierzyć cylinder i obejrzeć z bliska sprzęt kominiarski. Nasi goście wzbudzili  wiele emocji  i ogromne zainteresowanie wśród wychowanków. Spotkanie zakończyło się pamiątkową sesją fotograficzną oraz upominkami, którymi przedszkolaki obdarowały przybyłych gości. Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać się za guzik, wtedy taki kominiarz przyniesie szczęście. Wierzymy, że wizyta niecodziennych gości w naszym przedszkolu przyniesie i nam szczęście!

Małgorzata Zdyb

Galeria Zdjęć