Sunday, 15.12.2019
Name days: Celina / Ireneusz / Euzebiusz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Biwak zuchowy w "Jarzębince"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od piątku 14 grudnia do soboty 15 grudnia - 20 zuchów z naszego przedszkola wzięło udział w biwaku zuchowym.

Biwak nosił tytuł „Tradycje świąt Bożego Narodzenia”.
Słoneczka wspólnie z zuchami z gromady „Leśne skrzaty” oraz  innymi gromadami Hufca Kalisz uczestniczyły w zajęciach tematycznych. W trakcie rozwiązywania zadań oraz wspólnych zabaw zuchy starały się zasłużyć na prezent od świętego Mikołaja.

Pierwszego dnia po samodzielnie przygotowanej kolacji przez zuchy oraz po wieczornej toalecie, nasze słoneczka przeszły test dzielnego zucha oraz dowiedziały się co to jest „świecowisko”, na którym były wspólne pląsy i śpiewy. W radosnej atmosferze mogliśmy świętować Mikołajki.

Sobota rozpoczęła się bardzo wczesną pobudką – zorganizowaną przez same zuchy:), poranną toaletą, pakowaniem śpiworów oraz plecaków  i przygotowaniem śniadania. Następnie gromady brały udział we wspólnych zabawach i „mikołajkowych” konkurencjach. Zuchy wspaniale wykonały wszystkie zadania. Po intensywnych grach i zabawach na kochane zuchy czekał pyszny obiadek, przygotowany przez naszą panią kucharkę – panią Helenkę.
Jednak wszystko, co dobre kiedyś się kończy, tak i nasz biwak dobiegł końca. Był on udany, pełen słońca i radości, a nasze Zuchy były bardzo dzielne:)

Składam serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu biwaku:

Pani dyrektor Annie Walczak, druhnie Magdzie, druhnie Ani, druhnie Wiktorii Pani Helence – naszej kucharce, za pomoc przy opiece nad zuchami.

Druhna Kasia

Galeria Zdjęć