Czwartek, 13.8.2020
Name days: Elwira / Diana / Helena
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

"Szlaban na ryzyko!"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

         „Lokomotywa”

Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
Tłusta oliwa.
Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Buch - jak gorąco!
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!
Uff - jak gorąco!
Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
A jeszcze palacz węgiel w nią sypie.

                                       J. Tuwim

   W dniu 12  października mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Pana Jarosława Chmielarza – Przedstawiciela Kolei Polskiej wraz  z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

 Celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się w pobliżu przejazdów kolejowych i torów.

  Pan prowadzący potrafił zaciekawić i zainteresować dzieci przekazując nie tylko wiedzę teoretyczną dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach kolejowo-drogowych ale także praktyczną poprzez zabawę „Tor kolejowy i pociag”, odtwarzając film „Jak bezpiecznie przejeżdżać przez tory kolejowe?” oraz bajkę „Zaczarowany ołówek” opowiadającą krótką przygodę o  niegrzecznej małpce. Dodatkowo dzieci miały okazję dowiedzieć się , na czym polega praca funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz zobaczyć pełne umundorowanie funkcjonariuszy.

 Na zakończenie naszego spotkania z Panem Przedstawicielem Polskiej Kolei, przedszkolaki otrzymały kolorowanki „Kolejowa przygoda Piotrusia” oraz kredki. Nasza grupa – Leśna Polana w ramach podziękowania za przybycie oraz przekazanie naszym przedszkolakom cennych informacji wykonała pracę plastyczną przedstawiającą kolej. 

 Bardzo dziękujemy mamie Kacpra za zorganizowanie spotkania z Panem Chmielarzem, myślimy że podniosło to świadomość  o zagrożeniach z niezachowania szczególnej ostrożności na terenach kolejowych czy przejazdach.

Monika Mikołajczyk

Jola Mencel

"Bezpieczny przejazd" - materiały edukacyjne dla dzieci

"Bezpieczny przejazd" - materiały dla dorosłych


Galeria Zdjęć