Sunday, 18.4.2021
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Czyste powietrze wokół nas

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dwie grupy sześciolatków z naszego przedszkola biorą udział w ogólnopolskim projekcie  „Czyste powietrze wokół nas”. Założeniem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Program ten skierowany jest nie tylko do dzieci ale również ich rodziców i opiekunów, a jego głównym celem jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Program uczy także dbania o czystość powietrza i walki ze smogiem.

W związku z celami programu nasze starszaki dowiedziały się, jak walczyć ze smogiem na podstawie filmu edukacyjnego. Wykonały plakaty zachęcające do oddychania czystym powietrzem a także obrazki z hasłem „Nie pal przy mnie!”. Przeprowadziliśmy również liczne eksperymenty na istnienie powietrze. Przedszkolaki brały udział w ciekawych zajęciach i zapamiętają jak nie zanieczyszczać powietrza.

Galeria Zdjęć