Czwartek, 13.8.2020
Name days: Elwira / Diana / Helena
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Jarzębinkowy Eko-piknik

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Podsumowaniem tegorocznych działań ekologicznych przedszkolaków był „Jarzębinkowy Eko – piknik”, który odbył się 24 maja. Po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby dokonać prezentacji strojów ekologicznych przygotowanych przez grupy z wykorzystaniem materiałów do recyklingu. Mali modele i modelki prezentowali swoje niecodzienne ubrania przy muzyce znanej z pokazów mody - „Wonderful life” przechodząc po wybiegu i pozując do zdjęć jak najprawdziwsze gwiazdy. Ubiory były wspaniałe, zaś dodatki takie jak: nakrycia głowy, biżuteria oraz torebki zachwycały oglądających.

Tego dnia przedszkole odwiedził pan Michał Malinowski - kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO – muzeum bajek, baśni i opowieści. Dzieci z grupy leśna polana i jaworowa miały możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu związanym z opowiadaniem bajek, przekazywaniem opowieści i legend. Były to przede wszystkim warsztaty słuchania, opowiadania i kreatywności. Dzięki panu Malinowskiemu przenieśliśmy się na chwilę do fascynującej, bajkowej krainy. Niesamowity dar opowiadania kustosza urzekł dzieci do tego stopnia, że z chęcią angażowały się w opowieści dopowiadając własne historie . To była świetna zabawa i super doświadczenie.

Po obiedzie czekały dzieci kolejne atrakcje i niespodzianki. Przed budynek przedszkola podjechały autokary, które przewiozły dzieci na plac przy stadionie miejskim gdzie odbyła się druga część festynu. Impreza przebiegała w konwencji stanowisk, do których dzieci przychodziły pod opieką wychowawców, ale też pod czujnym okiem rodziców, którzy dołączyli do swoich pociech. Przedszkolacy zostali zaproszeni do zabawy z „bajkostworami” z Muzeum MuBaBaO - czyli interaktywnymi, kolorowymi pufami i poduchami przedstawiającymi zwierzęta, przedmioty czy figury geometryczne. Dzieci wykorzystały je do szaleńczych zabaw, skakania czy też przytulania. Z kolei pani Marta czekała na dzieci i rodziców z bogatą ofertą zabaw integracyjnych. Były tańce, zabawy z chustą, przeciąganie liny, konkurencje sprawnościowo- rekreacyjne. Zaproponowane zabawy zapewniały dobry humor zarówno dzieciom jak i rodzicom. Były też konkurencje sportowe, do przeprowadzenia których wykorzystano materiały z recyklingu – plastykowe nakrętki, tekturowe rolki po ręcznikach, kartony, wytłaczanki do jajek, gazety. Zawody z nietypowymi przyborami również okazały się atrakcją dla dzieci. Nawet te najmłodsze ochoczo podejmowały aktywność ruchową oraz uczyły się przez zabawę jak dbać o środowisko. Po wysiłku fizycznym w mgnieniu oka znikały przygotowane przez przedszkolną kuchnię rogaliki. Jednak największym powodzeniem cieszyły się przejazdy kolejką turystyczną po urokliwych uliczkach Nowych Skalmierzyc. Dzwonek i gwizd lokomotywy sygnalizowały przejazd kolejki zadziwionym mieszkańcom.

Jarzębinkowy Eko-piknik został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki we współpracy z przedszkolem w ramach zadania „Przedszkolaki z Gminy Nowe Skalmierzyce lubią sport i ekologię”.

Społeczność przedszkola składa serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom, gościom, rodzicom, opiekunom, którzy przybywając do nas  przyczynili się do uświetnienia tej imprezy.

 Hanna Kubicka

Galeria Zdjęć